bajki: idealne dla dzieci
pixabay
Damian Witoń - 10 Lutego 2021

Najlepsze bajki dla dzieci. Przedstawiamy 5 pozycji, które bawią i uczą

Większość dzieci uwielbia oglądać bajki. Warto wybierać dla nich pozycje, które oprócz zabawy zapewnią im także naukę. Wybraliśmy kilka pozycji, które naszym zdaniem są godne polecenia

Dzieci wprost uwielbiają oglądać bajki. Nie wszystkie produkcje są jednak dla nich odpowiednie. Przedstawiamy kilka pozycji, z których maluchy będą mogły wyciągnąć to, co najlepsze.

Wspaniałe bajki dla dzieci. 5 produkcji godnych polecenia

Wielu z nas dzieciństwo nierozerwalnie kojarzy się z bajkami. Zarówno te w formie czytanej, jak i oglądane na wyświetlaczach monitorów, mogą na długo pozostać w pamięci dziecka. Warto zatem zadbać, aby przekazywały mu pewne wartości oraz wiedzę. Wybraliśmy kilka pozycji, które spełniają te kryteria i będą wspaniałym wyborem dla maluszka.

Pierwszą propozycją jest bajka pod tytułem “Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham”. W Polsce emituje ją stacja telewizyjna MiniMini. Produkcja, która powstała na podstawie książki opowiada o niesamowitym uczuciu, jakim bez wątpienia jest miłość rodzica do dziecka.

Eksperci alarmują. Epidemia sprawiła, że pojawiło się duże zagrożenie dla dzieci i tym razem nie chodzi akurat o wirusaEksperci alarmują. Epidemia sprawiła, że pojawiło się duże zagrożenie dla dzieci i tym razem nie chodzi akurat o wirusaCzytaj dalej

Drugą pozycją, której absolutnie nie mogło zabraknąć na naszej liście, jest bajka, która zyskała już miano kultowej. Chodzi o absolutny hit pod tytułem “Było sobie życie”. Emitowana jest w formie serialu, który przedstawia funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Robi to jednak we wspaniały, bajkowy sposób. Wystarczy tutaj chociaż wspomnieć, że białe krwinki przedstawione są w niej, jako policjanci pilnujący ładu w ciele człowieka. Produkcja pozwala przyswoić mnóstwo wiedzy, która podana jest w niezwykle atrakcyjnej formie. Obecnie jest dostępna do obejrzenia, chociażby na Netflixie.

Wybór kolejnej propozycji padł na bajkę “Charlie i Lola”. Przedstawia losy energicznego rodzeństwa, które zmaga się z wieloma ciekawymi, ale czasem również trudnymi zdarzeniami. W animacji poruszono istotne tematy, takie jak na przykład strach przed ciemnością, czy lęk przed wizytą u lekarza. Produkcja wyróżnia się bardzo oryginalną kreską, która przykuwa uwagę najmłodszych widzów. Można ją zobaczyć na portalu YouTube.

Ciekawą opcją jest też bajka pod tytułem “Bing” dostępna do obejrzenia na kanale MiniMini oraz platformie YouTube. Przedstawia perypetie niezwykle wrażliwego i empatycznego króliczka oraz jego przyjaciół. W fenomenalny sposób zwraca uwagę na rolę emocji w życiu. Pomaga maluchom je zrozumieć i zaakceptować. Wyczula również dzieci na los drugiego człowieka.

Naszą listę propozycji zamyka bajka, a właściwie program pod tytułem “Mother goose club”. Jego największą zaletą jest nauka poprzez zabawę. Produkcja we wspaniały sposób zachęca do nauki języka angielskiego, wspomagając się wymyślnymi grafikami przyciągającymi uwagę oraz piosenkami, które potrafią zapaść w pamięć. Mnóstwo dzieci zna już utwory, wesoło rozbrzmiewające w “Mother goose club”.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: dziecisawazne.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News