portalparentingowy.pl
bajki: idealne dla dzieci

pixabay

Najlepsze bajki dla dzieci. Przedstawiamy 5 pozycji, które bawią i uczą

10 Lutego 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Większość dzieci uwielbia oglądać bajki. Warto wybierać dla nich pozycje, które oprócz zabawy zapewnią im także naukę. Wybraliśmy kilka pozycji, które naszym zdaniem są godne polecenia

Dzieci wprost uwielbiają oglądać bajki. Nie wszystkie produkcje są jednak dla nich odpowiednie. Przedstawiamy kilka pozycji, z których maluchy będą mogły wyciągnąć to, co najlepsze. 

undefined

Wspaniałe bajki dla dzieci. 5 produkcji godnych polecenia

undefined

Wielu z nas dzieciństwo nierozerwalnie kojarzy się z bajkami. Zarówno te w formie czytanej, jak i oglądane na wyświetlaczach monitorów, mogą na długo pozostać w pamięci dziecka. Warto zatem zadbać, aby przekazywały mu pewne wartości oraz wiedzę. Wybraliśmy kilka pozycji, które spełniają te kryteria i będą wspaniałym wyborem dla maluszka.

Pierwszą propozycją jest bajka pod tytułem “Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham”. W Polsce emituje ją stacja telewizyjna MiniMini. Produkcja, która powstała na podstawie książki opowiada o niesamowitym uczuciu, jakim bez wątpienia jest miłość rodzica do dziecka.

Drugą pozycją, której absolutnie nie mogło zabraknąć na naszej liście, jest bajka, która zyskała już miano kultowej. Chodzi o absolutny hit pod tytułem “Było sobie życie”. Emitowana jest w formie serialu, który przedstawia funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Robi to jednak we wspaniały, bajkowy sposób. Wystarczy tutaj chociaż wspomnieć, że białe krwinki przedstawione są w niej, jako policjanci pilnujący ładu w ciele człowieka. Produkcja pozwala przyswoić mnóstwo wiedzy, która podana jest w niezwykle atrakcyjnej formie. Obecnie jest dostępna do obejrzenia, chociażby na Netflixie.

Wybór kolejnej propozycji padł na bajkę “Charlie i Lola”. Przedstawia losy energicznego rodzeństwa, które zmaga się z wieloma ciekawymi, ale czasem również trudnymi zdarzeniami. W animacji poruszono istotne tematy, takie jak na przykład strach przed ciemnością, czy lęk przed wizytą u lekarza. Produkcja wyróżnia się bardzo oryginalną kreską, która przykuwa uwagę najmłodszych widzów. Można ją zobaczyć na portalu YouTube.

Ciekawą opcją jest też bajka pod tytułem “Bing” dostępna do obejrzenia na kanale MiniMini oraz platformie YouTube. Przedstawia perypetie niezwykle wrażliwego i empatycznego króliczka oraz jego przyjaciół. W fenomenalny sposób zwraca uwagę na rolę emocji w życiu. Pomaga maluchom je zrozumieć i zaakceptować. Wyczula również dzieci na los drugiego człowieka. 

Naszą listę propozycji zamyka bajka, a właściwie program pod tytułem “Mother goose club”. Jego największą zaletą jest nauka poprzez zabawę. Produkcja we wspaniały sposób zachęca do nauki języka angielskiego, wspomagając się wymyślnymi grafikami przyciągającymi uwagę oraz piosenkami, które potrafią zapaść w pamięć. Mnóstwo dzieci zna już utwory, wesoło rozbrzmiewające w “Mother goose club”.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Zalety drewnianych zabawek. Jest ich więcej niż można się spodziewać

  • Zabiegi kosmetyczne w trakcie ciąży. Nie ze wszystkich można skorzystać

  • Objawy niedoboru magnezu u dziecka. Jak je rozpoznać i uzupełnić braki?

Źródło: dziecisawazne.pl

Podobne artykuły

Prezenty na chrzest

Dziecko

Jakie prezenty na chrzest?

Czytaj więcej >
Basen dla dziecka

Dziecko

Basen ogrodowy dla dzieci - jaki wybrać?

Czytaj więcej >
Pierwszy spacer

Dziecko

Kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem?

Czytaj więcej >
psychiatria dziecięca

Dziecko

Z jakimi problemami mierzą się dziś dzieci? Rozmowa z Sarą Romską, autorką książki "Dzieci Psychiatryka"

Czytaj więcej >
pytanie na śniadanie

Dziecko

"Pytanie na śniadanie": wpadka programu w temacie o dzieciach

Czytaj więcej >
Huśtawka zarwała się pod 10-latką

Dziecko

Niebezpieczny wypadek w Nysie. Huśtawka zerwała się pod 10-latką

Czytaj więcej >