Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Bili, kazali klękać, zniszczyli rower. Grupa nastolatków znęcała się nad 9-letnim chłopcem
Marta Uler
Marta Uler 07.11.2023 15:00

Bili, kazali klękać, zniszczyli rower. Grupa nastolatków znęcała się nad 9-letnim chłopcem

Przemoc w Chorzowie
Fot. Pixabay/AndrzejRembowski/twitter.com/thepolandnews

Do sieci trafiły szokujące nagrania, na których widać, jak nastolatki znęcają się nad 9-letnim chłopcem. Zdarzenie miało miejsce w Chorzowie. 

Dziecko nękane było między innymi na tle kibicowskim. Na jednym z nagrań widać, jak chłopiec zmuszany jest do pocałowania herbu innej drużyny i wyrzeczenia się swojej ulubionej, ale jest także podduszany, a oprawcy wyrywają i niszczą mu rower. 

Skandaliczne nagranie

W internecie pojawiły się skandaliczne nagrania z Chorzowa w woj. śląskim. Widać na nich grupę nastolatków, głównie jedną dziewczynę, która poddusza 9-letniego chłopca w spektrum autyzmu. Na jednym z filmów zmusza chłopca do klękania i ubliża mu. 

Na innym nagraniu widać, jak ktoś zmusza dziecko do obrażania swojej ulubionej drużyny piłkarskiej: "No dalej, wyrzekaj się Ruchu, wyrzekaj się, c**j mnie to obchodzi” – słychać. Oprawcy wyrywają mu rower, niszczą go i wyrzucają w krzaki. Chłopiec jest bity, słychać, jak prosi, by nastolatka, która się nad nim znęca, przestała. Najprawdopodobniej, gehenna dziecka trwała co najmniej kilka dni.

Sprawa została zgłoszona na policję

Choć do zdarzenia nie doszło na terenie szkoły, to właśnie dyrekcja jednej z chorzowskich placówek powiadomiła policję. Sprawę skomentował także, cytowany przez Gazetę Wyborczą, prezydent miasta: "Obecnie trwa postępowanie wyjaśniające. Również wydział edukacji Urzędu Miasta bada sprawę i jest w kontakcie z dyrekcjami szkół, do których chodzi 9-latek oraz nastolatkowie. Szkoły są też w stałym kontakcie z ich rodzicami” – powiedział.

Mieszkańcy Chorzowa liczą na to, że sprawcy tych okrutnych napaści jak najszybciej zostaną ukarani, choc internauci mają już swoje stanowisko w tej kwestii: Oto co piszą:

  • "Dla takich nie ma miejsca w społeczeństwie”,
  • "Oj, dziewczynko, masz ogromne szczęście, że nie jestem ojcem tego chłopca. Duże szczęście”,
  • "Kolejni, co na siebie nagrywają dowody. Szkoda chłopaka. Mam nadzieję że cała grupka poniesie srogie konsekwencje”,
  • "Ciekawe, co taka idiotka ma w głowie to robiąc? Że jest za***sta? Mnie naprawdę dziwi, że w takich momentach nie zapala się jej lampka w głowie, że od****lam jakieś gówno. Tu trzeba chyba pracy z psychiatrą po prostu, bo nie widzę innej metody. Coś na bani u niej jest…”.

Kat, który jest ofiarą

Natolatki, które znęcają się nad 9-letnim chłopcem, niewątpliwie zasługują na karę. Jednak prezydent Chorzowa zwraca uwagę na ważną kwestię: "Nieletnim była ofiara, ale też i ci, którzy się nad nią znęcali. Bądźmy odpowiedzialni, nie podgrzewajmy atmosfery, bo są to jeszcze dzieci, którym poprzez wpisy w internecie możemy zrobić jeszcze większa krzywdę" – powiedział. 

Oczywiście, ma absolutną rację. Zastanówmy się, jak bardzo zaniedbane i/lub skrzywdzone musiały być te starsze dzieci, które dopuściły się takiego czynu. To bardzo skomplikowana sprawa i wyrok, który zapadnie, musi uwzględnić wszelkie okoliczności. 

Zobacz także:

Nożownika z Poznania czeka ciężki los. Strażnik więzienny mówi, co z takimi robią za kratami

Zobaczyła ślady na plecach dziewczynki. Bez wahania wezwała policję

Nie zawahała się nawet chwili. Zauważyła ślady na szyjach dzieci i wezwała policję