Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy

Przemoc

matka i córka
06.06.2024 15:58 "Pili, bili, teraz udają fantastycznych dziadków. Nie mogę im wybaczyć, że nie dali mi takiego dzieciństwa"

"Mnie traktowali jak tanią siłę roboczą i worek do bicia z powodu frustracji. Teraz zgrywają kochających dziadków. Nie mogę patrzeć na moich rodziców, ale potrzebuję ich pomocy przy dzieciach" - pisze do nas Agnieszka w odpowiedzi na jeden z odcinków podcastu. Podzieliła się z nami swoją historią.Agnieszka dorastała na wsi w latach 90. Swoje dzieciństwo wspomina jako pasmo strachu i ciężkiej pracy. Od świtu do nocy była goniona do pomagania przy zwierzętach gospodarskich. Wieczorami chowała się pod kołdrą przed pijanym ojcem i jego awanturami z matką. Tym bardziej nie może uwierzyć w przemianę, która dokonała się, gdy jej rodzice zostali dziadkami. 

radiowóz
09.05.2024 16:38 Dziecko nie mogło patrzeć na to, co dzieje się w domu. Wezwało policję

Dyżurny wyszkowskiej policji odebrał kilka dni temu telefon. W słuchawce głos przerażonego dziecka. Tego, co działo się w domu od dłuższego czasu, nie mogło ono znieść.Godna pochwały postawa, to akt wielkiej odwagi. Bo w domu działo się źle, a do oprawcy to dziecko mówiło “tato”.

dziecko telefon
03.05.2024 11:26 "Wolę iść siedzieć, niż nie odebrać". Nauczyciele miażdżą Lex Kamilek

 - Ustawa Kamilkowa miała chronić dzieci, póki co ma znacznie większe szanse wtrącić nauczycieli do kryminału - mówi Agnieszka, która z żalem usunęła się z grupy klasowej na Messenger, za pośrednictwem której kontaktowała się z wychowankami.Przestraszyła się po tym, jak jej znajomą w domu odwiedziła policja. - Sprawdzili prywatny sprzęt i teraz tłumaczyć się będzie przed prokuratorem - słyszę. Nie zrobiła niczego złego, ale prawo to prawo, obowiązuje wszystkich. Koleżanka Agnieszki rozmawiała z uczennicą o menstruacji. Dziewczynkę wychowuje tylko tata i nastolatka wstydziła się poprosić go o podpaski, napisała do wychowawczyni. Pech, tego dnia do jej domu zajrzeli policjanci.

smutny chłopiec
27.04.2024 10:53 Czy dziecku dzieje się w przedszkolu krzywda? Psycholożka wyjaśnia, jak to sprawdzić

W ostatnim czasie w mediach pojawiło się wiele informacji na temat złego traktowania dzieci w żłobkach i przedszkolach. W Drobinie opiekunki szarpały kilkulatki i zamykały je za karę w toalecie,  w Legionowie obrażały i straszyły, nie przebierając przy tym w słowach, podobnie działo się w placówce w Bydgoszczy. By prawda wyszła w końcu na jaw, rodzice musieli uciekać się do takich sposobów, jak potajemne nagrywanie nauczycielek. To straszne, kiedy małe i kompletnie bezbronne dzieci są krzywdzone, kiedy się nimi pomiata. O tym, jak rozpoznać, że dziecku w placówce dzieje się coś złego, rozmawiam z psycholożką, Jagodą Buczyńską-Kozłowską.

interwencja policji w domu pobitego chłopca
25.04.2024 13:10 Nauczyciele nie zawahali się nawet chwili. Zauważyli u dziecka siniaki i wezwali policję

Nauczyciele jednej z legnickich szkół interweniowali w sprawie 12-latka. Zauważyli ślady pobicia na jego ciele i postanowili pomóc chłopcu. Natychmiast zareagowali.Szybko okazało się, że mieli rację. Uczeń w domu był ofiarą przemocy. Postawa nauczycieli i ich szybka reakcja sprawiła, że dziecko teraz jest bezpieczne.

smartfon
19.03.2024 16:33 Nauczyciel wysłał twojemu dziecku SMS? Możesz złożyć na niego skargę

Od 15 lutego w Polsce obowiązuje nowelizacja Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, tzw. "ustawa Kamilka”. To nowe prawo, które ma chronić dzieci. Między innymi, reguluje sposób kontaktowania się nauczycieli z uczniami. Do tej pory często zdarzało się, że nauczyciel kontaktował się z uczniem za pośrednictwem mediów społecznościowych, różnych komunikatorów, itd. Teraz już nie wolno mu tego robić. Jeśli chce przekazać danemu dziecku jakąś wiadomość, może ją wysłać jedynie ze swojej służbowej skrzynki pocztowej.

bójka i policja
12.03.2024 18:54 Chłopiec pobity przez zamaskowanego napastnika we Wrocławiu. Nikt nie zareagował

Uczeń pierwszej klasy wrocławskiego liceum został dotkliwie pobity przez zamaskowanego napastnika. W sieci pojawiły się nagrania, które ukazują całe zdarzenie. Widać na nich, że sytuacji przyglądała się grupka osób.Sprawa została zgłoszona na policję i do prokuratury. Została powiadomiona także szkoła. Według relacji dyrektorki, wiadomo, kto stoi za tym pobiciem.

szkoła w Zakroczymiu
12.03.2024 09:58 Nowe fakty w sprawie pobitego chłopca z Zakroczymia. Wyszedł ze szpitala

Trwają czynności w sprawie pobicia ucznia w szkole podstawowej w Zakroczymiu. Burmistrz miasta podjął decyzję o zawieszeniu dyrektorki placówki, Anny Dudziej. To konsekwencja nieudzielenia pomocy rannemu uczniowi przez dyrekcję, ani nauczycieli.15-latek został brutalnie pobity przez innych uczniów na boisku szkolnym. Widziała to jedna z nauczycielek, mimo wszystko nie wezwała pogotowia. Chłopiec ma pękniętą czaszkę, złamany nos i liczne inne obrażenia. 

szkoła
07.03.2024 09:49 Chłopiec został brutalnie pobity w szkole. Dyrekcja nie wezwała karetki do skatowanego dziecka

Na terenie szkoły podstawowej w Zakroczymiu doszło do pobicia. Na 15-letniego chłopca napadło 3 innych uczniów. Pobili go i zostawili. Nastolatek trafił do szpitala z licznymi obrażeniami, ale najbardziej bulwersujące jest to, że, jak twierdzi jego mama, to nie szkoła zareagowała."Kiedy służby pojawiły się na miejscu, wyszła pani dyrektor i stwierdziła, że to mój syn jest winny, bo powinien być na świetlicy, a nie na boisku” – powiedziała mama pobitego chłopca.

czy wysyłać dziecko do żłobka
05.03.2024 10:45 Opiekunki krzyczą na dzieci, popychają je. Oto smutna rzeczywistość żłobków

Na jednej z grup na Facebooku pojawił się wpis, który wywołuje dreszcz grozy. Ktoś opisał to, w jaki sposób traktowane są w żłobku dzieci. Poganiane, popychane, poszturchiwane, często zmuszane do aktywności, których się boją lub krępują, na które nie mają ochoty ani siły.Do żłobków chodzą malutkie dzieci. Wiele z nich nie umie jeszcze mówić. Nie poskarżą się więc w domu. Czy właśnie na tym bazują opiekunki, które tak wyżywają się na swoich podopiecznych? Dlaczego w ogóle takie osoby pracują z dziećmi?

dziewczynka
19.02.2024 16:34 Te słowa niszczą dzieciństwo i rujnują dorosłość. Nigdy nie mów tak do swojego dziecka

”Nie przesadzaj”,  “nie dramatyzuj”, “znowu histeryzujesz” - to najgorsze, co może usłyszeć dziecko, które przychodzi do rodzica z problemem. Takie komunikaty są bardzo krzywdzące, bo mówią wprost, że uczucia dziecka są nieprawdziwe, albo że ono w ogóle nie powinno się tak czuć. To czysta przemoc psychiczna, której skutki są tragiczne.Takie zagrania ze strony rodziców niszczą psychikę dziecka. Może się to objawiać już w wieku przedszkolnym, nie tylko zamykaniem się w sobie, ale też objawami psychosomatycznymi, chociażby bólem brzucha. Jeżeli używasz takich słów w rozmowie z dzieckiem, natychmiast przestań.

skandal w żłobku w Legionowie
12.02.2024 15:15 "Co żeś zrobił debilu?!". Skandal w legionowskim żłobku

W żłobku miejskim w Legionowie działy się sceny nie do opisania. Jeden z rodziców nagrał skandaliczne słowa opiekunek. Nauczycielki obrażały i straszyły dzieci, używając przy tym wulgarnych słów.O całej sprawie rodziców powiadomiła dyrektorka żłobka. Kobiety zostały zwolnione dyscyplinarnie, a zdarzenie zgłoszono na policję, która bada sprawę.

Przemoc w przedszkolu w Drobinie
07.02.2024 10:05 Skandal w przedszkolu w Drobinie. Nauczycielki szarpały dzieci i zamykały w toalecie

Trudno sobie wyobrazić, co przeżywa dziecko poniewierane przez dorosłe osoby. Od których całkowicie zależy i na które jest skazane każdego dnia. A tak było w przypadku 4-letniego synka pani Natalii i pana Kacpra. Ponieważ chłopczyk od pewnego czasu nie chciał chodzić do przedszkola i zaczął opowiadać "niestworzone historie”, które się tam dzieją, rodzice postanowili to sprawdzić. Nagranie, które zdobyli, świadczy o tym, że w przedszkolu ich dziecka regularnie stosowana była przemoc. 

None
17.01.2024 13:33 "Wolę z psami wpuścić, niż z dziećmi". Właściciele mieszkań o tym, dlaczego unikają rodzin

Zniszczone meble kuchenne, ściany czarne do dymu papierosowego, kanapa za 7 tysięcy pokryta wymiocinami… To tylko kilka szokujących scen, jakie zastali w swoich mieszkaniach właściciele po wyprowadzce rodzin z dziećmi. Historii o tym, jak wynajmujący dewastują mieszkania, jest wiele. Podobnie jak tych, w których matki skarżą się, że bardzo trudno im znaleźć jakieś lokum. Porozmawialiśmy zarówno z najemcami, którzy mają złe doświadczenia, jak i z wynajmującymi, którzy spotykają się z odrzuceniem. Oto kilka z tych historii.

Zabójstwo w gminie Kąty Wrocławskie - ofiara to matka 6 dzieci.
14.01.2024 14:23 Śląsk: Zginęła matka 6 dzieci. Sprawca w rękach policji

Jak informuje RMF24.pl w jednej z miejscowości na terenie gminy Katy wrocławskie w nocy z 13 na 14 stycznia 2024 r. policjanci ujawnili ciało kobiety. Denatka miała zostać zaatakowana w swoim domu.Domniemany sprawca jest już w rękach policji. Jak udało się ustalić dziennikarzom, to partner kobiety. Zmarła osierociła 6 dzieci.

migdałowa matka
13.01.2024 10:38 Migdałowe matki to niebezpieczny trend. To, co robią zagraża zdrowiu i życiu dziecka

Zaczyna się niewinnie. Od zabierania słodyczy lub mniejszej porcji obiadu. Potem jest tylko gorzej, a kończy się czasem się bardzo tragicznie. To, co robią migdałowe matki, wpływa na całe życie ich dzieci. Mają obsesje na punkcie wagi i wyglądu. Ściśle kontrolują dietę, bo najważniejsza jest dla nich szczupła sylwetka, nawet za wszelką cenę. Migdałowe matki niszczą zdrowie i psychikę swoim dzieciom, bo same mają ze sobą poważny problem. 

Filip Chajzer: rower dla Alana
15.11.2023 13:02 Wzruszające zakończenie sprawy Alanka. Dręczony 9-latek otrzymał niezwykły prezent

Jakiś czas temu pisaliśmy o oburzającej historii, jaka miała miejsce w Chorzowie. Grupa nastolatków dręczyła chłopca. Kazali mu klękać, podduszali go, bili, a także zniszczyli mu rower. Sprawa została zgłoszona na policję i czeka na rozwiązanie.Losem 9-letniego Alana przejęliśmy się wszyscy, nie wyłączając osób z pierwszych stron gazet. Filip Chajzer pisał w internecie: "Ja już nie daję rady patrzeć na to całe dziadostwo”. Postanowił coś zrobić w tej sprawie.

Przemoc w Chorzowie
07.11.2023 15:00 Bili, kazali klękać, zniszczyli rower. Grupa nastolatków znęcała się nad 9-letnim chłopcem

Do sieci trafiły szokujące nagrania, na których widać, jak nastolatki znęcają się nad 9-letnim chłopcem. Zdarzenie miało miejsce w Chorzowie. Dziecko nękane było między innymi na tle kibicowskim. Na jednym z nagrań widać, jak chłopiec zmuszany jest do pocałowania herbu innej drużyny i wyrzeczenia się swojej ulubionej, ale jest także podduszany, a oprawcy wyrywają i niszczą mu rower. 

matka znęca się nad dzieckiem
04.11.2023 10:54 Sąsiedzi nagrali zachowanie matki i wrzucili film do sieci. "Ale mnie zagotowało"

Patrząc na to wideo, aż trudno uwierzyć, że można tak traktować dziecko. Kamera umieszczona w drzwiach jednego z mieszkań zarejestrowała skandaliczne zachowanie matki. Sąsiedzi wrzucili nagranie do sieci oraz wezwali policję. 

przemoc Kamil z Częstochowy
15.10.2023 13:33 Zapłacił najwyższą cenę, ale dzięki niemu Polska wreszcie przejrzała na oczy

Dobrze pamiętam pierwsze doniesienia o 8-letnim Kamilku z Częstochowy. Pracowałam wtedy w redakcji newsowej i śledziłam wszystkie nowe informacje, które pojawiały się w tej sprawie. Choć aniołek już śpi i tysiące ludzi żegnały go na pogrzebie, nadal trudno mi na ten temat mówić. Ta sprawa poruszyła mnie jak żadna inna w mojej dziennikarskiej karierze.Jestem przekonana, że razem ze mną płakało dużo matek, bo cierpienie tego dziecka odczuwałyśmy w całym ciele. Tym, które wydało na świat nasze, żyjące w bezpiecznych domach dzieci. Sprawa Kamilka na szczęście poruszyła nie tylko nas. Także ludzi, którzy do tej pory przemocy wobec dzieci przyglądali się biernie, a nawet zdarzało im się pochwalać krzyk i klapsy. Śmierć 8-latka wreszcie otworzyła im oczy.