Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > City break z dzieckiem. Czy jechać z maluchem do dużego miasta?
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 06.06.2022 16:41

City break z dzieckiem. Czy jechać z maluchem do dużego miasta?

Zwiedzanie z dzieckiem canva PRO
fot. Imgorthand, canva.com

W ostatnich latach city break to jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Krótki wypad do innego miasta pozwala zwiedzić najpiękniejsze miejsca w Polsce lub za granicą, jednocześnie oszczędzając czas i pieniądze. Wyjazdy takie nie są jednak polecane rodzinom z dziećmi. Maluchy bowiem mogą się podczas nich bardzo męczyć.

City break zwykle wiąże się z dużą ilością chodzenia i odwiedzania wielu punktów w krótkim czasie. Dotyczy to głównie zabytków czy muzeów, które mogą okazać się mało interesujące dla malucha. Warto zatem zastanowić się dwa razy przed zabraniem dziecka na taki wyjazd.

City break z dzieckiem

Pod nazwą city break kryje się krótki, zwykle weekendowy wyjazd do jednego z większych europejskich miast. Podczas takiego wypadu można zobaczyć najpopularniejsze i najpiękniejsze miejsca, często nie wykorzystując nawet swojego urlopu. City breaki słyną z prostoty, ale i intensywności. Właśnie dlatego mogą one nie przypaść do gustu najmłodszym, dla których zwiedzanie miast nie zawsze wydaje się atrakcyjne.

City break z dzieckiem to coraz popularniejsza opcja w trakcie wakacji. Czy słusznie? Duże miasta są głośne i zatłoczone. Przebywanie w nich bywa męczące nawet dla dorosłych. Jeśli nasz plan zwiedzanie jest bardzo ambitny, możemy zamęczyć dziecko, wywołując u niego złość oraz rozdrażnienie. Powinniśmy być wtedy przygotowani na częste przerwy oraz notoryczne narzekania.

Rodzinny wyjazd do obcego miasta

Zamki, katedry, muzea, zabytki — dla małych dzieci często takie miejsca nie są atrakcyjne. Maluchy znacznie bardziej są zainteresowane bieganiem po plaży, pływaniem w wodzie czy bawieniem się z rówieśnikami w okolicznościach natury. Nasza pociecha zdecydowanie bardziej wolałaby odwiedzić park wodny czy zoo niż zabytkowy kościół. Wyjeżdżając do obcego miasta, trzeba brać to pod uwagę.

Oczywiście city break z dzieckiem jest jak najbardziej możliwy, jednak trzeba być do niego dokładnie przygotowanym. Lepiej zawczasu wziąć pod uwagę potrzeby malucha i przygotować dla niego odpowiednią rozrywkę. Warto również zastanowić się nad wybraniem innego miejsca wypoczynku i zdecydować się na city break aż dziecko podrośnie.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: kobieta.interia.pl