Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Czaruś wrócił do domu! Mama pięcioraczków podzieliła się przepięknym zdjęciem
Małgorzata Wódz
Małgorzata Wódz 14.09.2023 10:20

Czaruś wrócił do domu! Mama pięcioraczków podzieliła się przepięknym zdjęciem

Pięcioraczki z Horyńca, Czaruś wrócił do domu
fot. Instagram/Pięcioraczki z Horyńca

To się dzieje naprawdę, kochani. Idziemy do domku – napisała w mediach społecznościowych pani Dominika Clarke, mama słynnych pięcioraczków z Horyńca. Wrzuciła też na swoje konto filmiki z powrotu synka oraz piękne zdjęcie, na którym widzimy całą rodzinę w komplecie. Wreszcie są razem.

Na nagraniu widzimy, jak rodzice zabierają synka z hospicjum, jest powitanie z rodzeństwem w domu. Jest też piękna fotografia całej rodziny. 

Idziemy po Czarusia - tego się nie da obejrzeć bez wzruszenia

Wszyscy śledzący losy pięcioraczków wiedzą, jak trudną drogę ma za sobą rodzina Clarków z gminy Horyniec Zdrój w województwie podkarpackim. 

Pani Dominika 12 lutego 2023 roku urodziła w krakowskim szpitalu dwóch chłopców i trzy córeczki. Jeden synek wkrótce zmarł, drugi wymagał długiego leczenia szpitalnego. Czaruś od siedmiu miesięcy przebywał w szpitalu, potem trafił na krótko do hospicjum. Teraz wreszcie dołączył do czekającego w domu rodzeństwa. 

Mają za sobą tyle trudnych momentów

Pamiętamy łzy mamy, walkę maluszka o zdrowie, dojeżdżanie do szpitala, panią Dominikę na wózku po operacji kolana. Najgorsze jest już za nimi.  

Pięcioraczki z Horyńca, bo pod tą nazwą zna maluszki cała Polska, urodziły się poprzez cesarskie cięcie w 28 tygodniu ciąży. Ich rodzice – Dominika i Vincent Clarke mieli już w domu siedmioro dzieci. Nie spodziewali się, że rodzina powiększy się aż tak bardzo. Po wielu miesiącach oczekiwań rodzeństwo jest razem.

“Cudowna rodzinka! Dużo zdrówka dla wszystkich” – piszą wzruszeni internauci.
“Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to uśmiech mamy, w końcu ma wszystkich blisko siebie”
“Mam łzy w oczach. Tak się cieszę że jesteście razem. Zdrowia! Z resztą poradzicie sobie uśmiechem, miłością i zaradnością”.

Mama dziękuje wszystkim za wsparcie 

Tuż przed powrotem synka do domu pani Dominika postanowiła podziękować wszystkim za wsparcie, jakie otrzymała. 

– Długo zbieram się z tym postem, bo albo wyję jak bóbr, albo nie wierzę, że daliśmy radę, albo że za chwilę, znowu ktoś zmieni plan. Bez was nie dałabym rady. Z całego serca dziękuję. 

Gdy emocje już opadły, szczęśliwa mama podsumowała, co wydarzyło się od narodzin pięciorga dzieci. 

– Siedem miesięcy poświęceń, wyborów, niepewności, nieopisanego zmęczenia, frustracji. Około 60 tysięcy przejechanych kilometrów, 7 miesięcy walki, wytrwałości nadziei i miłości. Ta niewyobrażalnie długa podróż dobiega końca. W końcu będziemy mogli być razem i walczyć o lepsze jutro. Ja, zwykła, skromna i samodzielna, czułam się bardzo samotnie. Moja rodzina wolała nie pytać. A ja nie umiem prosić, bo w sumie jak prosić o zainteresowanie, dobre słowo. Mówią, że internet jest zły, ale ja bez was nie dałabym rady. To wy, ludzie, których w ogóle nie znam, internetowe ciocie i wujkowie otuliliście mnie wsparciem, dobrym słowem i pomocą. I to wy najbardziej cieszycie się ze mną na wyjście Czarusia. Z całego serca wam dziękuję.

A my całej rodzinie życzymy spokojnego i szczęśliwego życia razem.

 

Zobacz też:


Nie pozwól na to nigdy więcej. Pani z przedszkola nie ma prawa wyrywać ci dziecka

Rodzice się wściekną. Od września szykują się ogromne zmiany w przedszkolach

Zapomniane pasożyty wracają do przedszkoli. Nie biorą się z brudu, a ze wstydu
 

Tagi: Dziecko matka