Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy

Matka

biedronka dzien matki
25.05.2024 00:59 Pędź do Biedronki, takich promocji na Dzień Matki dawno nie było. Rozdają ekspresy

Do Biedronki idę, a nawet pędzę w podskokach od razu po pracy, bo tym razem dyskont ma ofertę, które nie możesz przegapić! Pospiesz się, bo można sporo zaoszczędzić, ale masz na to tylko dwa dni!

Marta Lewandowska
24.05.2024 12:48 Jestem mamą. Moje dzieci to siła, to wiatr w skrzydła, to miłość do żadnej innej niepodobna

Można być mamą wielu dzieci, można kochać wszystkie jednakowo mocno. Ale nic nie jest w stanie wymazać tego uczucia, kiedy na świecie pojawia się Twoje pierwsze dziecko. Lubię określenie "narodzić się jako matka". Dla mnie stało się to 1 września 2010 roku o godzinie 6:05. Tak, nowa część mnie przyszła na świat razem z moim synem. Pamiętam dokładnie, kiedy jako niespełna 25-letnia dziewczyna wyszłam lekko zszokowana z łazienki i powiedziałam do mojego męża: "Jestem w ciąży". Chwilę potem zaczęłam płakać, wcale nie za szczęścia, ale z przerażenia. Chcieliśmy zostać rodzicami, marzyliśmy o tym, ale kiedy stało się to faktem, bałam się jak nigdy dotąd.

ręce
24.05.2024 12:39 Dzień, w którym stałam się matką: "Zrozumiałam, że już nie ma dawnej mnie. I, że to żadna strata”

W filmach ten moment zwykle pokazywany jest "na różowo”. Są falbanki i miękkie poduszki, jest śliczny bobas i szczęśliwa mama, uczesana i w pełnym makijażu, którego nie rusza nawet spływająca po policzku łza wzruszenia. Oczywiście mowa o tych romantycznych filmach, z happy-endem, bo w thrillerach, czy np. "Opowieści podręcznej”, wygląda to jednak trochę inaczej. Inaczej też zwykle jest w życiu. Stres przez całą ciążę, wykańczające porody, depresja, niemoc, poczucie bezradności. Bardzo często to właśnie w takich warunkach zostajemy matkami. 

mama pięcioraczków
21.05.2024 17:26 Klamka zapadła, pięcioraczki zostają na końcu świata. Nowe nagranie mówi wszystko

Kiedy 1 kwietnia rodzina pięcioraczków z Horyńca wsiadała do samolotu do Tajlandii, wielu obserwatorów pani Dominiki, wierzyło, że zaraz wrócą. Wszystko jednak wskazuje na to, że Clarkowie w egzotycznym kraju poczuli się jak u siebie. Właśnie podjęli poważne kroki, by zostać tam na dłużej.Pani Dominika i pan Vincent wybrali się w towarzystwie swojej nauczycielki tajskiego do pobliskiego miasteczka. Zaczęli od wizyty na komisariacie policji, gdzie pobrano od nich odciski palców!

Wittchen w Lidlu
21.05.2024 09:16 Jeszcze zdążysz na promocję w Lidlu. To ulubiona marka Polek, idealna na Dzień Matki

Jeszcze zdążysz załapać się na świetną ofertę przygotowaną w Lidlu na Dzień Matki. Sieć po raz kolejny współpracuje z marką Wittchen. Tym razem w sklepach można kupić przepiękne jedwabne apaszki i funkcjonalne kosmetyczki z ekoskóry.Oferta pojawiła się w Lidlu w poniedziałek i cieszy się ogromnym powodzeniem. Dlatego jeśli chcesz kupić wyjątkowy prezent dla mamy, nie czekaj. Apaszki i kosmetyczki mają świetne ceny, a za ich wysoką jakość odpowiada znana i lubiana przez Polki marka Wittchen.

Lego Bukiet w Biedronce
16.05.2024 13:58 Ten bukiet na Dzień Matki nigdy nie zwiędnie. Już dziś biegnij do Biedronki

Szukasz niebanalnego prezentu na Dzień Matki? Leć do Biedronki! Znajdziesz tam bukiet, który nigdy nie zwiędnie, bo jest zrobiony z klocków Lego. Sieć sprzedaje zestawy tylko do 29 maja w cenie niższej o 50 zł od cen producenta.Gdy bukiet Lego pojawił się w Biedronce na Walentynki, zniknął z półek w mgnieniu oka. Nic dziwnego. Dorośli także lubią układać klocki, a niska cena jest bardzo kusząca. Ten prezent zaskoczy każdą mamę w dniu jej święta.

Uwaga TVN Agielica
16.05.2024 13:39 Sama siebie nazywa "katem". Angelika zgotowała synowi piekło

Najpierw piła i brała narkotyki, a potem biła i wyzywała własne dziecko podczas relacji na żywo na TikToku. 29-letnia Agielika ma 4-letniego synka. Wcześniej urodziła jeszcze dwoje dzieci, ale porzuciła je. Teraz kobieta mieszka w Niemczech i tamtejsze służby zdecydowały, że mały Eryk może z nią zostać. Agielika zarzeka się, że jest trzeźwa i już nie krzywdzi małego chłopca. Ale czy dziecko rzeczywiście jest bezpieczne?Do Agieliki, która przedstawia się Angelika, dotarli reporterzy programu Uwaga TVN. Kobieta wpuściła ich do domu i rozmawiała z nimi bez cienia wstydu. Chociaż mówi, że bardzo żałuje, to trudno znaleźć w niej, chociaż cień skruchy. Koleżanka, która ujawniła nagrania prywatne, na których Agielika także bije dziecko, nie wierzy w jej zmianę. W sprawie interweniował Rzecznik Praw Dziecka.

Dino
15.05.2024 09:59 Dzień Matki tylko w Dino! Takiej oferty nie ma ani Biedronka, ani Lidl

Dzień Matki to szczególny moment, kiedy możemy bardziej wyraźnie powiedzieć mamie: Kocham Cię, dziękuję, jesteś dla mnie ważna. Chętnie robimy to, wręczając rodzicielkom drobne upominki. Jeśli planujesz z tej okazji zakup słodyczy, to omiń Lidla i Biedronkę, biegnij prosto do Dino.Oferta wystartowała już 15 maja, więc warto wybrać się na zakupy bez zwłoki, bo przy takich cenach, klienci będą kupować je na potęgę. Trudno im się dziwić, bo nawet największe dyskonty nie oferują takich cen!

urzędnik
24.04.2024 12:41 Nie znasz ojca dziecka? Urzędnik go wymyśli. O takim absurdzie dawno nie słyszałyśmy

Rzecznik Praw Obywatelskich ponownie postuluje zmianę przepisów dotyczących wpisywania danych do aktu urodzenia dziecka. Obecne prawo mówi, że rubryka z danymi ojca nie może pozostać pusta. Kiedy ojciec jest nieznany, to wpisuje się tutaj dane fikcyjne. Obywatele się z tym nie zgadzają i wysyłają setki skarg do Rzecznika. Trudno się z nimi nie zgodzić.RPO zwrócił się w tej sprawie do Ministra Spraw Wewnętrznych Mariusza Kamińskiego już rok temu. Odpowiedź była jasna – zmiana dotycząca tzw. danych krytych jest uzasadniona. Ale do tej pory nikt się tym nie zajął. Postulat trafił więc do nowego ministra, Marcina Kierwińskiego. Czy coś w końcu się zmieni? Czy dzieci nadal będą miały wpisywane fikcyjne dane ojców?

dojrzała kobieta
18.04.2024 08:50 Największa obelga, jaką można usłyszeć od własnej matki. Wielu ją zna

Dzieci bezwarunkowo kochają obydwoje rodziców. Nie zawsze zdają sobie sprawę, co się między nimi dzieje. Kiedy są stawiane na równi z ojcem, ale w negatywnym sensie, czują, że coś jest z nimi nie tak. Zaczynają się obwiniać i kwestionować swoją wartość, podobnie jak własne uczucia do rodzica. O tym, jak niszczącą siłę mają te słowa, porozmawialiśmy z psycholożką Jagodą Buczyńską-Kozłowską."Jesteś taki sam jak twój ojciec!" rzucone z ust rozgniewanej matki do dziecka, jest jak policzek. Kiedy to dziecko ma już 20, 30 czy 40 lat, poczuje się co najmniej urażone, ale raczej zrozumie. Bo takich słów używa tylko kobieta będąca w nieszczęśliwym małżeństwie, lub już rozwiedziona. Ale kiedy coś takiego słyszy maluch, jego świat zaczyna się załamywać.

okno życia
08.04.2024 09:31 W oknie życia w Nowym Sączu zadzwonił dzwonek. Pierwszy raz od 14 lat

W piątek późnym wieczorem u sióstr felicjanek z Nowego Sącza zadzwonił dzwonek. W oknie życia pozostawiono noworodka. Urodziła się zaledwie 6 godzin wcześniej.To malutki chłopczyk. Natychmiast wezwano odpowiednie służby, na miejsce przyjechała policja i pogotowie. Noworodek został zbadany, zajął się nim już ośrodek adopcyjny.

mama i synek
06.04.2024 18:03 Millenialsi nie umieją wychować dzieci. Okręciły ich sobie wokół palca

Czasami myślę sobie: rzucić to wszystko i jechać w Bieszczady. Wtedy wyobrażam sobie ten pierwszy poranek, kiedy wyglądam przez okno swojej uroczej chatki i chłonę wspaniały widok.Wspaniałe uczucie. Tyle że potem trzeba by było zmierzyć się z nieodśnieżonymi drogami, błotem, komarami, brakiem zasięgu, brakiem prądu i ogromną odległością od sklepu. Bardzo podobnie jest z macierzyństwem.

lękliwe dziecko
22.03.2024 14:00 Relacje z matką rzutują na całe życie. Tak wychowasz lękliwe dziecko

Pierwsze tygodnie życia dziecka są kluczowe dla całego jego rozwoju. A najważniejsze są tu jego relacje z matką. To, jak one się układają, czy opierają się na miłości i czułości, przełoży się w przyszłości na cały stosunek do świata kształtującego się człowieka. Jeśli na tym etapie życia, dziecku zabraknie poczucie bezpieczeństwa, w przyszłości nie będzie umiało budować zdrowych relacji. Jego wzór przywiązania będzie oparty na lęku, jeżeli właśnie tego doświadczać będzie jako maleńkie dziecko. 

Katarzyna Nosowska
19.03.2024 16:52 Nosowska twierdzi, że zaszkodziła swojemu synowi. "Upośledziłam go"

Nosowska przyznaje, że była nadopiekuńczą matką, przez co mogła zaszkodzić swojemu synowi. Chciała dla niego jak najlepiej, ale teraz uważa, że zrobiła wiele błędów. Syn Katarzyny Nosowskiej ma już prawie 28 lat i ostatnio zdobył jeszcze większy rozgłos za sprawą swojego związku z 10 lat młodszą dziewczyną.Szczere słowa gwiazdy o jej sposobie wychowywania dziecka padły w wywiadzie dla Telewizji Polskiej, w której Katarzyna Nosowska nie pokazywała się przez 8 lat. W rozmowie mówi m.in. o tym, jak wychowywała swojego dorosłego już syna. Katarzyna Nosowska dzisiaj jest nie tylko gwiazdą muzyki, ale także autorką świetnych książek.

stołówka
14.03.2024 08:10 Upokorzyła dziecko na stołówce. Odmówiła głodnej dziewczynce podgrzania obiadu

Do bardzo nieprzyjemnej sytuacji doszło w jednej ze szkół podstawowych. Mama uczennicy, która ma problemy zdrowotne, poprosiła dyrekcję o pozwolenie na podgrzewanie dziewczynce własnych posiłków, które będzie przynosiła z domu. Uzyskała zgodę, jednak pracownica stołówki nie miała zamiaru robić ustępstw.Gdy dziecko poprosiło ją o podgrzanie, odmówiła. A na boku szepnęła: "Mam jej dość”. Można zrozumieć, że kobieta miała mnóstwo pracy, a to stanowiło dodatkowe utrudnienie. Ale jak można pozostawić dziecko bez obiadu? To się nie mieści w głowie. 

policja chłopiec
07.03.2024 20:00 Zostawiła dziecko w domu i wyszła. Chłopczyk błąkał się w samej piżamce

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na warszawskiej Białołęce. Matka zamknęła w domu śpiące dziecko i wyszła do galerii handlowej. Czterolatek zdołał jednak wyjść przez okno. Gdy szukał mamy, znalazł go przypadkowy przechodzień.Na miejsce zostali wezwani ratownicy, którzy zdecydowali o przewiezieniu chłopca do szpitala. Gdy zjawiła się jego matka, została zatrzymana przez policję.

narcystyczne matki
03.03.2024 12:44 Tak matki niszczą swoich synów. A wystarczy jedna rzecz, aby naprawić tę relację

Tkwią w małżeństwach, w których nie są szanowani i doceniani. Nie stawiają granic toksycznemu szefowi. Nie potrafią się obronić, kiedy ktoś ich krytykuje. Dzieci narcystycznych matek są przyzwyczajone do takiego traktowania i nie mogą sobie z nim poradzić.W dorosłe życie wnoszą niepewność i przekonanie, że nigdy nie będą dostatecznie dobre, by zasłużyć na miłość i szacunek. Dotyczy to zwłaszcza chłopców, ponieważ dla nich relacja z mamą jest pierwszym wzorem tego, jak powinny wyglądać związki z innymi.

klienci sklepu wezwali policję
22.02.2024 20:02 Klienci sklepu wezwali policję do matki z dzieckiem. Wybuchła awantura

Jeden z klientów sklepu w Myśliborzu zauważył, że robiąca obok zakupy kobieta dziwnie się zachowuje. Była w sklepie z małą córeczką i jej zachowanie dawało do myślenia. Mężczyzna postanowił zawiadomić policję.Szybko okazało się, że kobieta jest pod wpływem alkoholu. W tym stanie nie powinna zajmować się dzieckiem, więc funkcjonariusze postanowili zawieźć je do domu. Tam też czekała na nich niespodzianka.

Irena Santor trafiła do szpitala
19.02.2024 10:05 Irena Santor trafiła do szpitala. Artystka przeżyła wiele tragedii

Irena Santor trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację. Blisko 90-letnia wokalistka od ponad 70 lat jest na scenie. Po wyjściu ze szpitala wciąż zamierza występować. Jak mówiła, mimo ogromnych dolegliwości bólowych, wciąż cieszy się dobrym zdrowiem. Po przebytym zabiegu dokuczliwy problem zniknął.Zaczynała w zespole Mazowsze, jednak to kariera solowa dała jej wielką sławę. Poza sceną artystka przeżyła ogromne dramaty, jeden z nich przez ponad 60 lat był jej sekretem. Artystka straciła córkę.

odjeżdżający Flixbus
13.02.2024 17:13 Kierowca autokaru odjechał z dzieckiem. Matka została na parkingu

Ta podróż będzie wracała do pasażerów w koszmarach. Kierowca FlixBusa odjechał z dzieckiem na pokładzie, nie zwracając uwagi na to, że na postoju została mama.Pasażerowie zauważyli, że kobieta nie wróciła do autokaru i próbowali zaalarmować kierowcę. Jednak ten zasłonił się przepisami i... jechał dalej.

Patologia ciąży
13.02.2024 14:06 Patologia ciąży, to naprawdę PATOLOGIA. "Idę zapalić, pilnuj drzwi"

Na ten oddział trafiają kobiety w ciąży, u których doszło do pewnych komplikacji zdrowotnych. Może chodzić o cukrzycę ciążową, czy nadciśnienie tętnicze w przypadku matki, ale też o różne problemy dziecka, jak choćby owinięcie pępowiną. Niektóre kobiety spędzają na “patologii” tylko kilka dni lub tygodni, inne muszą leżeć przez niemal całą ciążę, jeśli istnieje zagrożenie przedwczesnym porodem. Dla wielu z nich ten oddział staje się w pewnym momencie drugim domem. I nieraz zapominają, dlaczego się tu znalazły.

Matki z chorymi dziećmi w domu
12.02.2024 11:15 Umęczone i z wiecznymi pretensjami. Tak robimy z matek potwory

Jesienią jakoś szło. Ominęły nas grypy, bostonka i ospa, na które chorowali koledzy synka. Na przełomie października i listopada pojawił się mały katarek, ale już po kilku dniach znów dziarsko codziennie chodziliśmy do żłobka. Czułam się matką roku.Ale jak tylko nadeszła zima, zaczął się maraton wszelkich chorób. Mały rozchorował się na początku grudnia i siedzieliśmy w domu aż do stycznia. Synek z nudów roznosił mieszkanie. Ja zadręczałam się wyrzutami sumienia. I myślę, że też kiedyś byłaś na moim miejscu.

Leniwa matka
02.02.2024 12:07 Jestem rozpieszczoną matką. Biorę 800+, nie gotuję, nie prasuję i nie piorę na tarze

Kiedy byłam dzieckiem, mieszkaliśmy w domu moich dziadków. Do mieszkania wchodziło się po wąskich krętych schodach na pierwsze piętro. Kuchnia węglowa, pralka Frania, woda noszona wiadrem ze studni. Moja mama jest heroską. Moją największą bohaterką. Codziennie dojeżdżała PKS-em do pracy, ogarniała dwójkę małych dzieci i zajmowała się domem sama. Tata, jak wielu mężczyzn w latach 80., pracował za granicą, w domu był gościem.Ponad 30 lat później mam własną rodzinę i wciąż nie mogę wyjść z podziwu, jak dzielne były wtedy kobiety. Sama jestem leniwą matką z bardzo wygodnym życiem. I choć mamę podziwiam i doceniam, jak mało kogo, to trochę chlubię się tym, że ja tak żyć nie muszę.

Kobieta w ciąży
01.02.2024 13:14 W ciąży nie wolno głaskać kudłatych psów? Tych przesądów na pewno nie znasz

Miały zagwarantować szczęśliwy poród i zdrowie dla mamy i maluszka, i mocno w nie wierzono. Do tej pory babcie i ciocie ciągle je powtarzają, nierzadko denerwując tym młode mamy.Chodzi o przesądy związane z ciążą i porodem. Jeszcze sto lat temu poczęcie i proces powstawania dziecka były owiane tajemnicą. I chociaż medycyna poszła do przodu, wiele z tych przekonań ma się świetnie. Słyszymy je tak często, że nawet nie zastanawiamy się, czy w ogóle mają sens.

Pijana matka Żuromin
25.01.2024 08:49 Pijana matka urodziła dziecko. Noworodek miał we krwi prawie 3 promile

41-letnia kobieta z Żuromina zgłosiła się do szpitala, będąc pod wpływem alkoholu. Wkrótce potem urodziła dziecko. Maleństwo przyszło na świat pijane. Tą bulwersującą sprawą zajmują się odpowiednie organy, które zostały powiadomione przez lekarzy natychmiast po porodzie. Jaka kara czeka wyrodną matkę?

listy terapeutyczne
21.01.2024 13:39 Napisz do matki i jej wybacz. Terapeutka wyjaśnia, na czym polega moc listów terapeutycznych

List terapeutyczny można napisać do matki, ojca, rodzeństwa, przyjaciół. To stosowany często w ramach terapii indywidualnej sposób, by pacjent uświadomił sobie, jakie relacje łączą go z najbliższymi mu osobami, które mają realny wpływ na jego życie. Poprosiłyśmy psychoterpautkę Marlenę Kazoń, by opowiedziała nam o nich, a nawet jeden z nich napisała.Pomyśl, ile razy chciałaś opowiedzieć swojej mamie o wszystkich krzywdach, które wyniosłaś z dzieciństwa. Jeszcze raz wyjaśnić nieporozumienia i waśnie, do których między wami doszło. Nie jest to łatwo, trudno się przełamać i pozwolić słowom płynąć. A gdyby przelać je na papier? 

Aneta Zając Hashimoto
03.01.2024 11:13 "Co się stało z Marysią?” Na nowych zdjęciach widzowie nie poznają aktorki

Jeśli ktoś nie śledzi na bieżąco serialu "Pierwsza miłość”, może być zaskoczony. Aktorka, która wciela się w postać Marysi, bardzo ostatnio się zmieniła. Najwierniejsi fani jednak wiedzą, w czym rzecz. Aneta Zając cierpi na coraz bardziej powszechną wśród kobiet chorobę.Choroba Hashimoto to zapalenie tarczycy, którego jednym z objawów są właśnie kłopoty z wagą. Chora osoba może wciąż na zamianę chudnąć i tyć, a jej styl życia niewielki ma na to wpływ. 

Wrocław zaginęła matka
19.12.2023 15:52 Dramatyczne poszukiwania matki z Wrocławia. Zabrała niemowlę i zniknęła

W niedzielę wieczorem z mieszkania przy ulicy Sikorskiego we Wrocławiu wyszła kobieta z dwumiesięcznym niemowlakiem. Do tej pory nie wróciła.Policja poszukuje świadków. Jeżeli ktokolwiek widział ich w tym rejonie między godziną 19.20 a 20.00, proszony jest o zgłoszenie się.