portalparentingowy.pl
dziecko: najpopularniejsze imiona 2020 rok

unsplash

Najpopularniejsze imiona dla dzieci. Przedstawiamy wybory rodziców w 2020 roku, nie zabrakło niespodzianek

2 Lutego 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Rodzice, którzy nadal zastanawiają się nad wyborem imienia dla swojego dziecka, powinni zapoznać się z rankingiem z 2020 roku.

Wybór imion dla swoich dzieci może być dla niektórych rodziców niezwykle trudnym zadaniem. Warto zatem wiedzieć, jakie trendy obecnie utrzymują się w Polsce. Niektórzy z pewnością będą chcieli bowiem wybrać dla swojej pociechy wyjątkowe imię. Inni z kolei mogą woleć coś bardziej popularnego i wpisującego się w obecne czasy. 

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2020 roku. Na liście jest kilka niespodzianek 

Wielu rodziców nie może się doczekać, kiedy wybierze imię dla swojego dziecka. Dla części z nich jest to jednak niesamowicie trudne. Pula wyboru jest przecież ogromna, a konsekwencje będą towarzyszyły potomkowi do końca życia. Ciężkie zadanie może stać się nieco łatwiejsze, gdy zobaczymy listę najpopularniejszych imion dla chłopców i dziewczynek w 2020 roku. Zestawienie zostało przygotowane przez Ministerstwo Cyfryzacji. 

Wśród dziewczynek na pierwsze miejsce podium w 2020 roku wskoczyła Julia (zdeklasowała Zuzannę, która wygrała w 2019 roku). Na takie imię zdecydowało się aż 3649 rodziców. Drugie miejsce zajęła wcześniejsza liderka Zuzia z wynikiem 3639 (II miejsce 2019 rok - Julia). Na trzecim uplasowała się Zofia, którą wybrało 3588 rodziców ( III miejsce również w 2019 roku). Kolejne miejsce zajęły Hanna, Maja, Lena, Alicja Oliwia, Maria oraz Laura. 

Jeśli chodzi o chłopców rok 2020 należał, tak jak zresztą 2019 do Antoniego. Imię wybrało aż 4037 rodziców. Drugie miejsce zdobył Jan z wynikiem 3823 (w 2019 również był II). Podium plebiscytu na najpopularniejsze męskie imię 2020 roku zamyka Jakub z wynikiem 3614 (to samo miejsce zajął w 2019). Jak zatem wśród chłopców sytuacja w 2020 roku nie zmieniła się w porównaniu do 2019, przynajmniej jeśli chodzi o trzy pierwsze miejsca. Dalej jest już nieco ciekawiej. Kolejne pozycje należą bowiem do Aleksandra, Franciszka, Szymona, Filipa, Mikołaja, Stanisława i Wojciecha.

Dla rodziców, którzy szukają jak najbardziej oryginalnego imienia dla swojego dziecka, z pewnością ciekawa będzie też informacja o najrzadszych wyborach 2020 roku. Wśród dziewczynek są to Rebeka, Lotta i Soraja. Najrzadsze imiona dla chłopców to z kolei Zbyszek ( co dla wielu może być ogromnym zaskoczeniem), Tymur i Platon.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Mama, która zgubiła dziecko w supermarkecie, dzieli się wskazówką, której użyła, żeby je znaleźć

  • Pomysł 1500 plus na niepełnosprawne dzieci. Plany posłów

  • Syndrom eksplodującej głowy w ciąży. Jak go leczyć?

Źródło: edziecko.pl

Podobne artykuły

Prezenty na chrzest

Dziecko

Jakie prezenty na chrzest?

Czytaj więcej >
Basen dla dziecka

Dziecko

Basen ogrodowy dla dzieci - jaki wybrać?

Czytaj więcej >
Pierwszy spacer

Dziecko

Kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem?

Czytaj więcej >
psychiatria dziecięca

Dziecko

Z jakimi problemami mierzą się dziś dzieci? Rozmowa z Sarą Romską, autorką książki "Dzieci Psychiatryka"

Czytaj więcej >
pytanie na śniadanie

Dziecko

"Pytanie na śniadanie": wpadka programu w temacie o dzieciach

Czytaj więcej >
Huśtawka zarwała się pod 10-latką

Dziecko

Niebezpieczny wypadek w Nysie. Huśtawka zerwała się pod 10-latką

Czytaj więcej >