dziecko: najpopularniejsze imiona 2020 rok
unsplash
Damian Witoń - 2 Lutego 2021

Najpopularniejsze imiona dla dzieci. Przedstawiamy wybory rodziców w 2020 roku, nie zabrakło niespodzianek

Rodzice, którzy nadal zastanawiają się nad wyborem imienia dla swojego dziecka, powinni zapoznać się z rankingiem z 2020 roku.

Wybór imion dla swoich dzieci może być dla niektórych rodziców niezwykle trudnym zadaniem. Warto zatem wiedzieć, jakie trendy obecnie utrzymują się w Polsce. Niektórzy z pewnością będą chcieli bowiem wybrać dla swojej pociechy wyjątkowe imię. Inni z kolei mogą woleć coś bardziej popularnego i wpisującego się w obecne czasy.

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2020 roku. Na liście jest kilka niespodzianek

Wielu rodziców nie może się doczekać, kiedy wybierze imię dla swojego dziecka. Dla części z nich jest to jednak niesamowicie trudne. Pula wyboru jest przecież ogromna, a konsekwencje będą towarzyszyły potomkowi do końca życia. Ciężkie zadanie może stać się nieco łatwiejsze, gdy zobaczymy listę najpopularniejszych imion dla chłopców i dziewczynek w 2020 roku. Zestawienie zostało przygotowane przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Wśród dziewczynek na pierwsze miejsce podium w 2020 roku wskoczyła Julia (zdeklasowała Zuzannę, która wygrała w 2019 roku). Na takie imię zdecydowało się aż 3649 rodziców. Drugie miejsce zajęła wcześniejsza liderka Zuzia z wynikiem 3639 (II miejsce 2019 rok - Julia). Na trzecim uplasowała się Zofia, którą wybrało 3588 rodziców ( III miejsce również w 2019 roku). Kolejne miejsce zajęły Hanna, Maja, Lena, Alicja Oliwia, Maria oraz Laura.

Nie dawaj ich swoim dzieciom. Produkty reklamowane są jako zdrowe, rzeczywistość jest zupełnie innaNie dawaj ich swoim dzieciom. Produkty reklamowane są jako zdrowe, rzeczywistość jest zupełnie innaCzytaj dalej

Jeśli chodzi o chłopców rok 2020 należał, tak jak zresztą 2019 do Antoniego. Imię wybrało aż 4037 rodziców. Drugie miejsce zdobył Jan z wynikiem 3823 (w 2019 również był II). Podium plebiscytu na najpopularniejsze męskie imię 2020 roku zamyka Jakub z wynikiem 3614 (to samo miejsce zajął w 2019). Jak zatem wśród chłopców sytuacja w 2020 roku nie zmieniła się w porównaniu do 2019, przynajmniej jeśli chodzi o trzy pierwsze miejsca. Dalej jest już nieco ciekawiej. Kolejne pozycje należą bowiem do Aleksandra, Franciszka, Szymona, Filipa, Mikołaja, Stanisława i Wojciecha.

Dla rodziców, którzy szukają jak najbardziej oryginalnego imienia dla swojego dziecka, z pewnością ciekawa będzie też informacja o najrzadszych wyborach 2020 roku. Wśród dziewczynek są to Rebeka, Lotta i Soraja. Najrzadsze imiona dla chłopców to z kolei Zbyszek ( co dla wielu może być ogromnym zaskoczeniem), Tymur i Platon.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: edziecko.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News