Dziekco: jaki krem zimą
fot. pixabay.com/ddimitrova
Karol Zaborowski - 8 Lutego 2021

Jaki krem wybrać dla niemowlaka na mróz? Prosty test, który sprawdzi skuteczność kosmetyku

Podczas zimowego i jesiennego spaceru z naszym dzieckiem trzeba pamiętać, że przed mrozem chronią nie tylko ciepłe ubrania. Równie ważny jest odpowiedni krem, który zabezpieczy przed zimnem twarz naszego maluszka.

Zima to wspaniały czas na spacery i zabawę z dzieckiem. Jeżeli pogoda dopisuje, a za naszymi oknami pada śnieg, to otwiera się przed nami zupełnie nowe pole do zabaw na świeżym powietrzu. Trzeba jednak pamiętać, aby odpowiednio zabezpieczyć nasze dziecko przed zimnem.

Ciepłe ubranie jest oczywistym wyborem, ale nie można zapominać o twarzy dziecka, która powinna zostać posmarowana odpowiednim kremem. Jednak nie każdy kosmetyk sprawdzi się w sytuacji, gdy na zewnątrz pojawią się minusowe temperatury.

Jak wybrać krem dla dziecka?

Przy wyborze kremu zabezpieczającego przed mrozem najważniejsze jest, aby był tłusty. Niektórzy rodzice decydują się na użycie oliwki, ale nie jest to dobry pomysł. Wszystko przez zawartą w niej wodę.

Niestety niektóre kremy w swoim składzie również zawierają wodę, co automatycznie skreśla je z listy odpowiednich kosmetyków do zabezpieczenia delikatnej skóry dziecka przed zimnem. Można jednak w łatwy sposób sprawdzić, czy wybrany przez nas krem będzie się nadawał.

Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? Minister Czarnek podaje możliwe scenariuszeKiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? Minister Czarnek podaje możliwe scenariuszeCzytaj dalej

Wystarczy wsadzić krem do lodówki na około godzinę. Jeżeli zauważymy, że z tubki wycieka woda, lub na powierzchni kremu w pojemniku zebrała się warstwa płynu, to nie będzie się on nadawał jako ochrona przed niskimi temperaturami, ale jeszcze nic straconego.

Kremu chroniącego przed mrozem powinno się używać, jeżeli na termometrze widzimy, że temperatura spadła poniżej 5 stopni Celsjusza. Wtedy właśnie rodzice powinni sięgać po tłuste kremy bez wody. Natomiast jeżeli jesienią lub wczesną wiosną temperatura jest wyższa, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć kremu, który nie przeszedł testu w lodówce.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: mamotoja.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News