portalparentingowy.pl
dziecko

Twitter/ Andrzej Borowiak

Na zdjęciu znajduje się dziecko. Czy wiesz, gdzie ono jest? Ważny test policji

25 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Rodzice bardzo często podczas ubierania dzieci, pomijają bardzo ważny szczegół. Może on powodować niebezpieczeństwo dla dziecka. Policjant z Poznania na Twitterze postanowił przybliżyć problem.

Rodzice podczas wyboru garderoby dla dziecka, bardzo często sugerują się tym, co maluch chce założyć. Kiedy dziecko ma ochotę ubrać ciemne ubranie, rodzice pozwalają mu na to, co może okazać bardzo dużym błędem. 

Ubiór dziecka ma znaczenie dla jego bezpieczeństwa

Policjant Andrzej Borowiak z Poznania na Twitterze udostępnił post, w którym porównał dwa ubiory dzieci odnoszące się do ich bezpieczeństwa.

Na jednym i drugim zdjęciu widać tego samego chłopca tyle, że dziecko jest inaczej ubrane. Na pierwszej fotografii ma odblaskową kamizelkę, a na drugiej czarną bluzę.

Na obu zdjęciach jest Jaś. Razem z tatą (policjant z Poznania) postanowili coś pokazać. Tak to tylko tu zostawię - napisał policjant.

Mundurowy miał na celu, pokazanie rodzicom jak ważne jest ubieranie dzieci, aby były widoczne na ulicy. Chłopiec na pierwszym zdjęciu jest widoczny przez nadjeżdżające auta, natomiast na drugim zlewa się z tłem.

Bezpieczeństwo dziecka

Pod zdjęciem wstawionym przez Andrzeja Borowiaka pojawiło się wiele komentarzy.

Na obu zdjęciach widzimy przejście dla pieszych przez dwupasmówkę bez sygnalizacji, z ograniczeniem do 50 km/h (a więc realnie +10, +20). Jakie działania prowadzą Państwo w celu zwiększenia BRD w tym miejscu? Czy zawnioskowano do miasta o zmianę organizacji ruchu - czytamy komentarz użytkownika Czas na Poznań.

Zdjęcie ma pokazać, jak mało widoczny jest człowiek na źle oświetlonym przejściu. I tak wiem, że mimo tego, że pieszy ma pierwszeństwo, powinien zachować ostrożność, ale to również dotyczy kierowców - skomentowała inna osoba.

Warto pamiętać, że bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. A posty mające na celu ochronę najmłodszych przypominają rodzicom o to, że ubiór w odblaskowe ubrania lub przeczepienie dziecku do plecaka, lub rękawa odblaskowych elementów może uratować jego życie.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Jacek Kurski zostanie tatą. W sieci pojawiły się zdjęcia z ciężarną żoną

  • (https://portalparentingowy.pl/rodzice-250121-jp-pokazali-nagranie-corki-z-kotemRodzice pokazali pierwsze spotkanie córki z kotem. Reakcja zwierzęcia nie do opisania "Rodzice pokazali pierwsze spotkanie córki z kotem. Reakcja zwierzęcia nie do opisania")

  • Nietypowe rzeczy, które dziecko robi w trakcie ciąży. Niektóre mogą zaskoczyć

Źródło: Twitter

Podobne artykuły

Prezenty na chrzest

Dziecko

Jakie prezenty na chrzest?

Czytaj więcej >
Basen dla dziecka

Dziecko

Basen ogrodowy dla dzieci - jaki wybrać?

Czytaj więcej >
Pierwszy spacer

Dziecko

Kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem?

Czytaj więcej >
psychiatria dziecięca

Dziecko

Z jakimi problemami mierzą się dziś dzieci? Rozmowa z Sarą Romską, autorką książki "Dzieci Psychiatryka"

Czytaj więcej >
pytanie na śniadanie

Dziecko

"Pytanie na śniadanie": wpadka programu w temacie o dzieciach

Czytaj więcej >
Huśtawka zarwała się pod 10-latką

Dziecko

Niebezpieczny wypadek w Nysie. Huśtawka zerwała się pod 10-latką

Czytaj więcej >