Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko > Dziecko położyło się na chodniku. Tata nie zamierzał się przejmować
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 28.04.2022 13:26

Dziecko położyło się na chodniku. Tata nie zamierzał się przejmować

dziecko
fot. tiktok.com/@moximoments

Dziecięce dramaty, w postaci kładzenia się ziemi zna chyba każdy rodzic. Pewien ojciec, który znalazł się w takiej sytuacji, nie pozwolił, aby wyprowadziła go z równowagi. Nagranie, na którym widać jego spokojną reakcję podbija internet.

Na kanale o nazwie Moxi Moment, na którym publikowane są najlepsze nagrania z Internetu, pojawił się zabawny filmik, przedstawiający niezwykle spokojnego ojca. To właśnie jego reakcja na buntownicze zachowanie syna sprawiła, że nagranie stało się tak popularne.

Dziecko położylo się na ziemi

Na opublikowanym nagraniu widać mężczyznę, który wypakowuje zakupy z samochodu. Jego syn najwyraźniej nie zamierza mu w tym pomóc, Swój bunt postanowił zamanifestować, kładąc się na ziemi.

Tata zachował jednak zimną krew i bez zbędnych scen przełożył zakupy do jednej ręki, a drugą uniósł chłopca i wniósł do domu razem z torbami. Nie zdawał sobie sprawy z tego, że jego żona wszystko nagrała przez okno. Filmik wrzuciła do sieci i opatrzyła go napisem:

Mój mąż nie ma dziś czasu na dramaty.

Bunt u dziecka

Chociaż sytuacje, w których dziecko kładzie się na podłodze lub krzyczy i płacze w miejscu publicznym nie należą do najprzyjemniejszych, są całkowicie normalne dla dwu- i trzylatków. Dzieci w procesie rozwoju odkrywają swoją indywidualność, którą okazują buntem.

Warto w takich sytuacjach zabrać dziecko z miejsca, w którym dostało ataku histerii i pozwolić, aby się uspokoiło w innym, ustronnym miejscu. Sposób ten daje pozytywne efekty, ponieważ dziecku, które nie jest narażane na bodźce, wywołujące jego bunt, łatwiej jest się wyciszyć. Zobacz nagranie:

@moximoments He’s simply had enough 😂 #toddlertok #tantrumkid #mynumber1 #dramaticaf 🎵:Hold On - @Shawn Mendes ♬ Hold On - Shawn Mendes

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: tiktok.com, parenting.pl

Tagi: Dziecko