portalparentingowy.pl
Dziewczynka uratowała babcię

fot. wikimedia.org/ Dawid Skalec

7-latka uratowała swoją babcię. Dziewczynka została okrzyknięta bohaterką

6 Marca 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

7-letnia Amelka wykazała się nie lada odwagą. Dziewczynka uratowała swoją babcię i została okrzyknięta bohaterką. 7-latka zachowała zimną krew i pokazała, że jest bardziej odpowiedzialna niż niejedna osoba dorosła.

Często można usłyszeć, że Polacy boją się udzielać pierwszej pomocy. Niestety nierzadko przechodzimy zupełnie obojętnie obok krzywdy innych osób, bo przecież to nie jest nasz problem. Jednak postawa 7-letniej dziewczynki pokazuje, że zawsze trzeba pomagać, jeżeli jest tylko taka potrzeba.

Kiedy 7-letnia Amelka brała udział w zdalnej lekcji, w jej domu doszło do wypadku. Babcia dziewczynki, która choruje na cukrzycę, niespodziewanie zasłabła i rozbiła sobie głowę. Kobieta była w tak złym stanie, że nie mogła samodzielnie wezwać pomocy. Wtedy też do akcji weszła mała Amelka.

Dziewczynka została bohaterką

Nagły spadek cukru może sprawić, że diabetyk nagle straci przytomność. Dlatego też osoby cierpiące na cukrzycę muszą regularnie sprawdzać poziom cukru we krwi. Ważne jest też, aby pilnować odpowiedniej dawki przyjmowanych leków, a także posiłków, ponieważ one również wpływają na stężenie glukozy w krwi.

Do całej sytuacji doszło w Kalsku w gminie Sulechów pod koniec lutego. Ze względu na obostrzenia 7-letnia Amelka uczyła się zdalnie. W domy oprócz dziewczynki była wyłącznie jej babcia, która właśnie choruje na cukrzyce.

Kiedy babcia Amelki straciła przytomność i rozbiła sobie głowę, 7-latka brała udział właśnie w jednej z lekcji. Widząc, co się stało, Amelka wykazała się prawdziwą odwagą i natychmiast zaczęła wzywać pomocy i poinformowała o wszystkim swoja wychowawczynie.

Komunikat dziewczynki usłyszeli też inni dorośli, którzy natychmiast rzucili się na pomoc babci Amelki. Momentalnie w domu dziewczynki pojawił się tata jednego z jej kolegów z klasy. Po chwili przybyli inni dorośli, którzy zaopiekowali się starszą panią, a także wezwali pogotowie.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc w tej sytuacji, jesteście wspaniali. Dziękuję panu Jarkowi, pani Edycie z przedszkola i Pani Dyrektor SP w Kalsku, za szybką reakcję i ogromną pomoc, oraz ekipie pogotowia za pomoc medyczną - napisała mama Amelki.

Wszyscy są niezwykle dumni z Amelki, która została prawdziwą bohaterką. Dziewczynka została też doceniona przez miejscowe sołectwo i wręczono jej również drobny podarunek.

Dziękujemy wszystkim ❤️❤️❤️

Opublikowany przez Małgorzatę Andruczyk-Wiśniewską Piątek, 26 lutego 2021

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: parenting.pl

Podobne artykuły

pytanie na śniadanie

Dziecko

"Pytanie na śniadanie": wpadka programu w temacie o dzieciach

Czytaj więcej >

Dziecko

Policja zatrzymała 17-latka z Sopotu. W tle narkotyki

Czytaj więcej >
Minister edukacji przekazał ważne informacje

Dziecko

Minister edukacji poinformował, co czeka uczniów po wakacjach. Bierze pod uwagę 4. falę zakażeń

Czytaj więcej >
Mama oburzona zachowaniem starszych kobiet

Dziecko

Kobieta poszła z dzieckiem do sklepu. Zachowanie starszych pań doprowadziło ją do furii

Czytaj więcej >
Syn w kościele

Dziecko

Podczas mszy 2-latek wyszedł na środek i zaczął naśladować ojca. Ludzie nie mogli przestać się śmiać

Czytaj więcej >
Ksiądz uderzył dziecko

Dziecko

Ksiądz uderzył dziecko podczas chrztu. "Chciałem, żeby się uspokoiło"

Czytaj więcej >