Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Przedszkolak > Genialny pomysł na zabawkę w podróży. Wystarczą klocki lego i klej na gorąco
Beata Łajca
Beata Łajca 03.04.2024 10:51

Genialny pomysł na zabawkę w podróży. Wystarczą klocki lego i klej na gorąco

dziewczyna wsiada do auta
fot. Shutterstock/Miljan Zivkovic

Tak genialnego pomysłu na zabawki w podróży jeszcze nie widzieliśmy. Przygotowanie tego gadżetu zajmuje 5 minut, a dzieci bawią się nim przez długie godziny. Jeżeli wybierasz się na majówkę i na samą myśl o kilku godzinach spędzonych w aucie z dziećmi masz ciarki, koniecznie wypróbuj ten patent!

Dzieci w samochodzie się nudzą i to bardzo szybko. A jak się nudzą, to marudzą, a wtedy podróż zaczyna przypominać mały horror. Ale koniec z tym. Dzięki temu pomysłowi na podróżną zabawkę wasze wyprawy zmienią się całkowicie. Genialny patent pojawił się na Instagramie, na kanale zabawkowa_sjesta.

Zabawki do samochodu

Do przygotowania tej podróżnej zabawki potrzebujesz klocków typu lego i podkładki do ich układania, a także segregatora, woreczka strunowego i kleju na gorąco. Płytkę konstrukcyjną dopasowaną do klocków należy przykleić do wewnętrznej strony segregatora. Następnie przedziurkować woreczek strunowy i wsypać o niego klocki.

Woreczek z klockami wpinamy w segregator i… gotowe! Mamy wygodne miejsce do zabawy klockami w samochodzie. Sztywna okładka segregatora pozwala swobodnie układać klocki, a dzięki woreczkowi nie rozsypują się po całym wnętrzu samochodu. Wyjazd na majówkę uratowany!

Zabawki do auta na podróż

Zabawki do samochodu muszą być angażujące. Najmłodsze dzieci powinny mieć oddzielne zabawki do podróży, tak żeby nie znudziły się nimi zbyt szybko. Wszelkie grzechotki i gryzaki powinny być przyczepione do fotelika – tak, aby nie znikły pod siedzeniem samochodu, gdy nagle wysuną się z dziecięcej rączki.

Szkolniaki świetnie się bawią grami planszowymi. Wersje podróżne mają zazwyczaj magnetyczną planszę i pionki, które ściśle się jej trzymają. Oczywiście, żeby grać w planszówkę, dobrze mieć rodzeństwo. Jedynakom można zaproponować magnetyczne łamigłówki albo układanki i koniecznie wręczyć je dopiero w aucie.

Wszystko lepsze niż tablet

Gdy podczas jazdy samochodem, dziecko zaczyna marudzić, większość rodziców bardzo szybko sięga po jedno z najskuteczniejszych rozwiązań, czyli tablet lub telefon. Chwila takiej rozrywki nie jest groźna, ale długie wpatrywanie się w ekran niestety szkodzi dzieciom. To rozwiązanie powinniśmy zachowywać na naprawdę kryzysowe momenty.

Podczas wyprawy na majówkę czy wakacje warto skorzystać z samochodowych gier rodzinnych, podczas których angażują się wszyscy podróżnicy. Na przykład: "widzę coś koloru…", albo "powiedz słowo na ostatnią literę mojego słowa". Takie zabawy nie tylko zapewniają rozrywkę dzieciom, ale także wzmacniają nasze więzi rodzinne. I każda podróż od razu staje się przyjemniejsza.

Zobacz także:

Od razu zacznie cię słuchać. Nauczycielka pokazała, jak zwrócić uwagę dziecka

Przestałam tam chodzić, bo nie mogłam na to patrzeć. Matki z placów zabaw są dziwne

Jak zorganizować dziecku tanie wakacje? Mamy dla ciebie aż 9 propozycji
 

Polub PortalParentingowy.pl na Facebooku i bądź z nami na bieżąco!