Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Samochód

Samochód

Porsche Taycan 4S Sport Turismo
29.06.2024 17:28 Rodzinne, elektryczne Porsche w trybie sportowym. Taycan ma to wszystko

Elektryczne auta podbijają polski rynek. Nie są tanie, ale wspaniale wygodne. Miałam okazję przekonać się o tym po raz kolejny, gdy na rodzinny weekend wyjechaliśmy Porsche Taycan 4S Sport Turismo i ruszyliśmy przed siebie z dzieciakami.Poszliśmy na zakończenie roku szkolnego naszych dzieci i od razu wskoczyliśmy do auta. Czekała nas podróż z Warszawy do Wielkopolski, gdzie mieliśmy spędzić weekend w hotelu z basenem dla uczczenia pierwszego dnia wakacji. Jechaliśmy tam Porsche Taycan w sportowej wersji, który okazał się autem rodzinnym. Takiej przestrzeni dotąd nie mieliśmy. 

matka z wózkiem przy samochodzie
22.05.2024 14:36 Wyjrzałam przez okno i aż krew mi zawrzała. Jak on mógł tak potraktować matkę z dzieckiem?

Od komputera oderwał mnie hałas. A raczej to, że mój pies szczekał jak szalony, żeby dołączyć do kakofonii dźwięków, które dolatywały do nas przez okno. Krzyki, trąbienie, hałas jak w Nowym Jorku. W środku dnia, na małej ślepej uliczce prowadzącej do lasu.Wyjrzałam więc przez okno, bo chociaż ciekawość to pierwszy stopień do piekła, wszyscy mamy ją w genach. Okazało się, że bohaterami awantury są: kobieta przy samochodzie osobowym i kierowca śmieciarki, który wściekle trąbił.

dziecko w aucie
08.05.2024 11:10 Chwile grozy na parkingu. Matka zatrzasnęła dziecko w nagrzanym aucie

W Rajczy 2-letnia dziewczynka została uwięziona w samochodzie. Na miejsce przyjechali policjanci, wezwani przez matkę dziecka. Akcja ratunkowa przebiegła sprawnie, mundurowi wybili szybę. Z zeznań matki wynika, że auto zamknęło się samoczynnie.

Prognozy zagrożeń pogodowych
03.05.2024 10:15 Nadciąga Furia. Tak niebezpiecznej pogody dawno nie było

Tegoroczna majówka zrobiła nam miłą niespodziankę i zaskoczyła piękną, letnią pogodą. Jednak myli się ten, kto sądzi, że warto się do tej aury przyzwyczajać. Prognoza zagrożeń meteorologicznych IMGW nie pozostawia złudzeń. Załamanie pogody zacznie się już w piątek.Kolejne dni upłyną nam w akompaniamencie grzmotów i strug deszczu. Niebezpiecznie zrobi się na drogach. Za wszystko odpowiada niż atmosferyczny. Nie byle jaki, bo nazwano go Furia. Ta niespokojna nazwa doskonale oddaje to, co przed nami. 

dziecko w samochodzie
24.04.2024 15:13 Gdzie dziecko powinno siedzieć w samochodzie? To nieprawda, że za kierowcą jest bezpiecznie

Zapewnienie bezpieczeństwa dziecku w czasie jazdy samochodem polega nie tylko na wybraniu odpowiedniego fotelika. Znaczenie ma tutaj bardzo wiele różnych czynników.Jednym z nich jest umiejscowienie fotelika w samochodzie i wybranie odpowiedniego miejsca do przewożenia dziecka. Gdzie dziecko powinno siedzieć w samochodzie, by było maksymalnie bezpiecznie?

mężczyzna z dzieckiem na zakupach
16.04.2024 10:53 Czy za parkowanie na miejscu "rodziny z dziećmi" grozi mandat? Prawo mówi jasno

Pod wieloma sklepami, galeriami handlowymi, a nawet urzędami, powstają specjalne miejsca do parkowania. Na niebiesko są oznaczone te dla osób niepełnosprawnych. Na różowo lub pomarańczowo — te dla rodzin z dziećmi.A jednak w Kodeksie Drogowym nie ma sensu szukać takiego znaku jak "miejsce parkingowe dla rodzin z dziećmi". Dlatego wiele osób uważa, że to miejsce jak każde inne i wszyscy mają prawo tam parkować.

Dziecko w aucie
08.04.2024 17:39 Wcale nie od 140 cm wzrostu. Od kiedy dziecko może jeździć w aucie bez fotelika?

Dobrze dobrany fotelik samochodowy to podstawa, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo w czasie podróży. To, do kiedy dziecko powinno z niego korzystać, określa prawo.I wcale nie jest to wiek, ani, mimo powszechnego przekonania, 140 cm wzrostu. Na to, czy dziecko może już jeździć bez fotelika, składa się wiele czynników.

dziewczyna wsiada do auta
03.04.2024 10:51 Genialny pomysł na zabawkę w podróży. Wystarczą klocki lego i klej na gorąco

Tak genialnego pomysłu na zabawki w podróży jeszcze nie widzieliśmy. Przygotowanie tego gadżetu zajmuje 5 minut, a dzieci bawią się nim przez długie godziny. Jeżeli wybierasz się na majówkę i na samą myśl o kilku godzinach spędzonych w aucie z dziećmi masz ciarki, koniecznie wypróbuj ten patent!Dzieci w samochodzie się nudzą i to bardzo szybko. A jak się nudzą, to marudzą, a wtedy podróż zaczyna przypominać mały horror. Ale koniec z tym. Dzięki temu pomysłowi na podróżną zabawkę wasze wyprawy zmienią się całkowicie. Genialny patent pojawił się na Instagramie, na kanale zabawkowa_sjesta.

niebezpieczna sytuacja na pasach
20.03.2024 11:48 Centymetry dzieliły ich od tragedii. Rodzina z dziećmi cudem uniknęła potrącenia

Co jakiś czas pojawiają się informacje o kolejnych niebezpiecznych incydentach, które miały miejsce na przejściach dla pieszych. Niektóre nagrania wprost mrożą krew w żyłach, zwłaszcza jeśli mogą ucierpieć dzieci.W Rzeszowie wydarzyła się właśnie taka sytuacja. Rozpędzony kierowca o mało co nie wjechał w kobietę prowadzącą dziecko za rękę. Wszystko nagrały kamerki innego samochodu.

dziewczyna wbiegła pod samochód
05.03.2024 11:45 Nastolatka niemal zginęła pod kołami samochodu. Życie uratował jej inny kierowca

Zachowanie nastolatki to szczyt głupoty. Tak bardzo spieszyła się na tramwaj, że wbiegła na ulicę, nie zważając na nadjeżdżające samochody. To, że nadal żyje, zawdzięcza tylko czujności jednego z kierowców. Było dosłownie o włos od tragedii!Nastolatków wlepiających wzrok w ekrany telefonów i kompletnie niezwracających uwagi na to co dzieje się dookoła nich,  widzimy na ulicach każdego dnia. Tak właśnie zachowała się dziewczyna w Bytomiu – Szombierkach. Bezmyślne wkroczenie na jezdnie mogło kosztować życie nie tylko jej, ale także innych osób przebywających na drodze.

stary fotelik samochodowy
26.01.2024 12:18 Kabiny śmierci. Tak wyglądały pierwsze foteliki samochodowe dla dzieci

Pierwsze foteliki samochodowe dla dzieci to były istne kabiny śmierci! Patrząc na te zdjęcia, łapiemy się za głowę. Nie do wiary, że ktokolwiek mógł uznać, że coś takiego jest bezpieczne. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie podróży z dzieckiem bez porządnego fotelika samochodowego. Kiedyś nie było to wcale takie oczywiste. A dawne pomysły na zabezpieczenie dziecka w samochodzie przyprawiają o ciarki!

sprzedaż auta
23.09.2023 09:25 Sprzedaliśmy auto dwa lata temu. To była najlepsza decyzja w naszym życiu

To po prostu nie miało sensu. Auto jest paliwożerne, jego utrzymanie kosztuje kupę pieniędzy, a znalezienie miejsca parkingowego pod blokiem, graniczyło z cudem. Na co nam te męki - uznaliśmy pewnego dnia. I bez żalu pożegnaliśmy się z samochodem. No prawie bez żalu. 

ojciec zostawił dziecko w nagrzanym aucie
21.08.2023 10:18 Ojciec zostawił niemowlaka w nagrzanym samochodzie. Usłyszał zarzuty

40-letni ojciec usłyszał zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna zostawił w nagrzanym aucie niemowlę. Płacz dziecka usłyszeli przechodnie. 

Ręka dziecka canva PRO
11.07.2022 15:21 Matka zostawiła 2-letnie dziecko w zamkniętym samochodzie. „Auto miało być zaparkowane na słońcu"

6 lipca matka z Lublina zostawiła swojego 2-letniego syna w zamkniętym samochodzie i poszła na zakupy. Jak przekazał rzecznik Komendy Miejskiej Policji, auto przez cały ten czas stało na słońcu. Dziecku na szczęście nic się nie stało, jednak możliwe, że jego matka odpowie za narażenie go na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Policja już wielokrotnie przypominała rodzicom, by pod żadnym pozorem nie zostawiali swoich dzieci w zamkniętych autach. Mimo to nadal pojawiają się kolejne tego typu przypadki. Według doniesień matka z Lublina w swoim zachowaniu nie widziała nic złego.

policja
13.11.2021 01:00 Przyjechała po dziecko samochodem. Nie miała prawa jazdy

W Wągrowcu policja zatrzymała kobietę, która przyjechała samochodem po dziecko do przedszkola. Problem polega na tym, że nie miała prawa jazdy, a pojazd, którym kierowała, nie był dopuszczony do ruchu. Jakby tego było mało, podróżował z nią mężczyzna, posiadający narkotyki...Rodzice powinni posiadać jedną bardzo ważną cechę: odpowiedzialność. Niestety zabrakło jej pewnej kobiecie z Wągrowca, która chciała odebrać dziecko z przedszkola, przyjeżdżając po nie samochodem, pomimo że nie miała prawa jazdy, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu.