portalparentingowy.pl
Joanna Krupa

screen / instagram.com/joannakrupa

Joanna Krupa na spacerze z córką na smyczy. "Dzięki temu jestem pewna, że nie ucieknie"

25 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Kamil Olek

Udostępnij:

Joanna Krupa bardzo chętnie dzieli się z fanami szczegółami prywatnego życia. Modelka jest bowiem szczęśliwą żoną, a także mamą blisko dwuletniej dziewczynki – Ashy-Leigh. Na instagramowym profilu celebrytki pojawiło się nagranie z rodzinnego spaceru. Uwagę obserwujących szybko przykuł jednak niepokojący element.

Dwulatka miała bowiem na sobie szelki, o które zaczepiona była smycz. Mimo że sposób ten znany (oraz stosowany) jest od dłuższego czasu, wciąż wzbudza niemałe kontrowersje. Jest także różnie oceniany przez psychologów dziecięcych.

Joanna Krupa z dzieckiem na smyczy

Choć Ashy daleko było do niezadowolenia, na Krupę natychmiast posypały się gromy. Internauci nie szczędzili prezenterce gorzkich słów, wyrażając swoje niezadowolenie w komentarzach pod innymi postami oraz śląc jej wiadomości prywatne.

Sama zainteresowana odniosła się do zamieszania wokół niekonwencjonalnych metod wychowawczych w rozmowie z redakcją Pudelka.

dziecko

Dziecko w przedszkolu powiedziało, dlaczego ma smutnego tatę. Czym jest parentyfikacja?

CZYTAJ DALEJ

Jestem matką, która chroni z każdej strony swoje dziecko. Zrobię wszystko, żeby moja córeczka była bezpieczna. Przy ulicy jestem pewna, że nie wpadnie pod auto, a jeśli się potknie, to szybko mogę zareagować. Dzięki temu jestem pewna, że dziecko nie ucieknie, nic się nie stanie, bo nie zawsze dziecko chce chodzić za rączkę albo w wózku – powiedziała.

Dodała również, że będzie korzystała z każdej dostępnej nowości, która zapewni jej dziecku odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Przy okazji odniosła się do krytyki.

– Wiem, że jestem niesamowitą matką. [...] Jak komuś to się nie podoba, to powinni się trochę educate themselves, że jesteśmy w 2021 rok – dodała.

Dziecięca smycz? Ekspertki komentują

"Smyczowy" trend skomentowała niedawno w mediach społecznościowych Dorota Zawadzka, psycholożka dziecięca, znana szerszej publiczności jako Superniania.

– Smycz i szelki to raczej dla psa, a nie dla dziecka. [...] Dziecku trzeba tłumaczyć i uczyć prawidłowych zachowań, dać mu szanse do ćwiczenia czy treningu – tłumaczyła w poście opublikowanym na Facebooku.

Nie zgodziła się z nią jednak część internautów, wysuwając szereg argumentów "za" niecodziennym sposobem. Wśród nich pojawiał się między innymi niewielki wzrost, a także – podnoszona również przez Krupę – kwestia bezpieczeństwa.

Opinię podobną do Zawadzkiej wyraziła też inna psycholożka – Aleksandra Piotrowska, wskazując jednak na sytuacje, w których smycz znajdzie zastosowanie.

– Na ośnieżonym górskim stoku nie można przecież być zbyt pewnym, że w porę wykona nasze polecenia, na przykład podczas skrętu. W takich sytuacjach warto sięgnąć po smycz i mieć pewność, że dziecku nic złego się nie stanie – powiedziała w rozmowie z "Dzień Dobry TVN".

Jakie jest Wasze zdanie?

Źródło: Popularne

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

  • Brytyjka będąc w ciąży po 3 tygodniach zaszła w kolejną ciążę

  • Kobieta podczas porodu dowiedziała się, że ma podwójny system rozrodczy

  • Mama znalazła w łóżku dziecka nietypowe robaki. Okazało się, że nie były to pluskwy

Czy dobrze znasz się na dzieciach? Ten quiz wyjaśni wszystkie wątpliwości!

Pytanie 1 z 10

Na czym polega zespół Angelmana?

Kamil OlekAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Mała dziewczynka

Gwiazdy

Agnieszka Dygant podzieliła się zdjęciem z dzieciństwa. Fani są zachwyceni

Czytaj więcej >
Michał Wiśniewski, Katarzyna Figura

Gwiazdy

Gwiazdy nadają swoim dzieciom oryginalne imiona. Oto najciekawsze z nich

Czytaj więcej >
Ciążowy brzuch

Gwiazdy

Ashley Graham zostanie matką bliźniaków. Modelka podzieliła się nagraniem USG

Czytaj więcej >
Wiśniewski

Gwiazdy

Wiśniewski pokazał 15-letnią córkę. Dziewczyna wygląda pięknie

Czytaj więcej >
Sylwia Bomba

Gwiazdy

Sylwia Bomba jako nastolatka. Nie miała łatwo

Czytaj więcej >
Księżniczka Beatrice

Gwiazdy

Księżniczka Beatrice urodziła. Ujawniono płeć dziecka

Czytaj więcej >