portalparentingowy.pl
Dziewczynka

fot. Syda Productions, canva.com

Kancelaria Prezydenta o szkołach i przedszkolach w Polsce

18 Listopada 2021

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Udostępnij:

Kancelaria Prezydencka przekazała, że głównym tematem dzisiejszego (18 listopada) posiedzenia prezydenckiej Rady ds. Samorządu Terytorialnego będzie finansowanie szkół i przedszkoli z uwzględnieniem placówek niepublicznych.

Dziś w południe odbędzie się zebranie Rady ds. Samorządu Terytorialnego, którego głównym tematem będzie finansowanie szkół i przedszkoli z uwzględnieniem placówek niepublicznych. W posiedzeniu uczestniczyć ma m.in. wiceminister Dariusz Piontkowski.

Szkoły i przedszkola głównym tematem posiedzenia

– Głównym tematem posiedzenia będzie kwestia finansowania szkół i przedszkoli z uwzględnieniem placówek niepublicznych. Zgodnie z regułą, którą wypracowaliśmy, samorządowcy sami zaproponowali temat kolejnego posiedzenia, przygotowali też sporą ilość pytań skierowanych do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Przekazaliśmy je do Ministerstwa – powiedział minister Piotr Ćwik.

Minister poinformował także, że na zebraniu ma być obecny wraz z dyrektorami departamentów wiceszef resortu edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, który będzie odpowiadał na pytania zadane przez członków Rady.

Zimne dłonie: o czym mogą świadczyć

Zimne dłonie u dziecka. Co jest powodem i kiedy występują?

CZYTAJ DALEJ

Pytania dotyczące szkoły

Jak twierdzi Piotr Ćwik pytania do MEiN dotyczą następujących zagadnień: standaryzacji zatrudniania pedagogów i psychologów, reguł finansowania oświaty w przypadku podmiotów leczniczych (jeśli funkcjonują szkoły w takich obiektach), a także finansowania oświaty, jeśli chodzi o specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze.

Podczas posiedzenia pojawiły się także pytania dotyczące podstawy programowej, kryteriów, wskazujących zasadność likwidacji szkoły, a także kwestii porządkowych, takich jak relacje z kuratorami.

Rada do spraw Samorządu Terytorialnego

Rada do spraw Samorządu Terytorialnego działa w ramach Narodowej Rady Rozwoju. Została powołana przez Prezydenta Andrzeja Dudę w maju tego roku. W jej skład wchodzą samorządowcy i przedstawiciele Kancelarii Prezydenta.Czego nie podawać dzieciom? Lista zakazanych produktów

Slajd 1 z 5

Grzyby leśne

Zwykle rodzice uważają, że grzyby są zbyt ciężkostrawne i nie powinno się ich podawać dzieciom. Jest w tym ziarenko prawdo. Przed 11 miesiącem życia dziecko nie powinno być karmione potrawami opartymi na grzybach. Po minięciu tego okresu można do ich diety powoli wprowadzać grzyby hodowlane jak pieczarki czy boczniaki. Jednak z grzybami leśnymi lepiej poczekać trochę dłużej. Specjaliści radzą, by wprowadzać je do diety dopiero po 12 roku życia. Wcześniej ich organizm może nie poradzić sobie z ewentualnymi zatruciami.

Połóg - czy wiesz co dzieje się w ciele kobiety po porodzie?

Pytanie 1 z 5

Ile zazwyczaj trwa połóg?

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Wiceminister zdrowia o szczepieniach 5-latków

  • Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Informujemy, komu należą się pieniądze

  • Minister Edukacji i Nauki ogłosił zmiany w szkołach. Wzrośnie subwencja oświatowa

Źródło: prezydent.pl

Wioleta PirógAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Szkoła

Szkoła

Ministerstwo edukacji wydało komunikat ws. funkcjonowania przedszkoli i szkół w Polsce

Czytaj więcej >

Szkoła

Apel wiceprezydent stolicy. Będą zmiany w szkołach?

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauka zdalna w Polsce. Minister edukacji przekazał wieści

Czytaj więcej >

Szkoła

Co szykuje Ministerstwo Edukacji? Media o zupełnie nowych zasadach

Czytaj więcej >

Szkoła

Dane o nauce zdalnej w Polsce

Czytaj więcej >

Szkoła

Ważny komunikat ministra edukacji dla uczniów. Chodzi o Laboratoria Przyszłości

Czytaj więcej >