Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > Kapryśna kłamczucha. Nic dziwnego, że dziewczynek o tym imieniu jest coraz mniej
Beata Łajca
Beata Łajca 14.03.2024 08:17

Kapryśna kłamczucha. Nic dziwnego, że dziewczynek o tym imieniu jest coraz mniej

dziewczynka
Fot. Freepik/senivpetro

To imię było kiedyś bardzo popularne, ale w ostatnich latach spotyka się je coraz rzadziej. Biorąc pod uwagę cechy, jakie przypisuje się kobietom o tym imieniu, trudno się temu dziwić. W końcu nikt nie chciałby, aby jego córka była kapryśna i miała skłonność do kłamstwa.

Imię Kamila, bo o nim mowa, nadano w 2023 roku zaledwie 246 razy. Rzymski odpowiednik tego imienia tłumaczy się jako "szlachetna", "zrodzona z wolnych rodziców" lub "pomocnica kapłana". Jednak Kamili daleko jest do uniżonej służebnicy. Ona jest prawdziwą femme fatale.

Żyje w świecie fantazji

Kamila nie należy do ludzi stąpających twardo po ziemi. Ona woli bujać w obłokach. Uwielbia marzyć i fantazjować do tego stopnia, że potrafi stworzyć sobie swój własny wymyślony świat. A to z kolei owocuje ciągłymi kłamstwami, które czasem wypowiada nieświadomie.

Osoby o tym imieniu często zmuszają się do udawania kogoś innego, niż są w rzeczywistości. Z drugiej strony to, co inni nazwaliby zwykłymi kaprysami, dla Kamili jest święte, dlatego czasami posuwa się do zachować uznawanych powszechnie za niemoralne. Oprócz pogoni za ideałami lubi i ceni sobie swój własny komfort, z którego nie zrezygnuje zbyt łatwo.

Beata - 2024-03-13T153234.431.jpg
fot. Pixabay

Jest kokietką i flirciarą…

Kobiety o imieniu Kamila odznaczają się wyjątkowym urokiem osobistym, który trafia prosto w serce. Przyjaźnią się głównie z mężczyznami, którzy łatwo się w nich zakochują. Ale niech strzeże się ten, kto chciałby oddać jej swoje serce, bo Kamila jest prawdziwą intrygantką.

Kokieteria i flirtowanie są częścią jej natury. Cała sfera uczuciowa ma dla niej ogromne znaczenie, ale tutaj kieruje się przede wszystkim swoim własnym szczęściem i pragnieniem adoracji. Kamila pragnie towarzystwa mężczyzn zamężnych, bo uwielbia luksus.

…ale jak kocha, to na zabój

Kamila jest niezależna i nie podporządkuje się żadnemu mężczyźnie, ale gdy już jakiegoś pokocha, to będzie dla niego przenosić góry. Kocha całym sercem, ale związek z nią przypomina jazdę kolejką górską. Jednego dnia jest wspaniale, a drugiego dnia latają talerze. A kiedy Kamila przestanie kochać, odejdzie z dnia na dzień.

W uczuciach osoby o tym imieniu są bardzo pamiętliwe i nie łatwo przychodzi im wybaczanie. Wszelkie konflikty odbierają jako zniewagę, bo są przekonane o swojej wartości. Kamila ma bardzo wysokie mniemanie o sobie. Wierzy, że wpuszczając kogoś do swojego życia, robi mu po prostu przysługę.

Kamila to artystka albo dyrektorka

Osobę o takim usposobieniu trudno wyobrazić sobie za biurkiem w urzędzie. Kamila jest wprost stworzona do pracy artystycznej. Może być utalentowana muzycznie lub plastycznie i chętnie wyrażać siebie w różnych dziedzinach sztuki. Jeżeli już miałaby zająć się czymś innym, to tylko w roli dyrektorki. Bo ona uwielbia delegować zadania.

Kamila obchodzi imieniny 14 i 18 lipca. Niektóre solenizantki świętują też w dniu wspomnienia ich męskiego odpowiednika, czyli 15 lub 25 września.

Najpopularniejsze zdrobnienia imienia Kamila to: Kamilka, Kamilcia, Kamisia, Kamcia, Kami, Kamusia, Kamka i Milka.

Zobacz także:

Pełna wdzięku i radości. Obok kobiety noszącej to imię trudno przejść obojętnie

W marcu urodzisz... optymistę. Życie z nim to niezapomniana przygoda

O dziecku-mleczu marzy każdy rodzic. Te maluchy to prawdziwy skarb