Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Imię Dla Dziewczynki

Imię Dla Dziewczynki

dziewczynka
18.06.2024 14:21 To imię dla dziewczynki było hitem w PRL. W ubiegłym roku nikt nie nazwał tak dziecka

W ubiegłym roku nikt nie nazwał tak swojego dziecka. A szkoda, bo Bronisława to imię piękne, urocze, w dodatku o ciekawym znaczeniu. Czy nazwać maluszka ulegając modzie? Czy może wybrać mu imię oryginalne, takie, żeby na żadne inne dziecko w przedszkolu nikt tak nie wołał? Jeśli wolisz tę drugą opcję, mamy wspaniałe i urocze imię dla dziewczynki. 

dziewczynka łąka
24.05.2024 12:28 Jak dać na imię dziecku z długim nazwiskiem? Mamy 20 propozycji

Długie imię i długie nazwisko to kiepskie połączenie. Wie o tym każdy, kto próbował zmieścić takie w urzędowych rubryczkach. Dlatego często ze względów praktycznych rodzice o długich nazwiskach szukają krótkich imion. A tych pięknych wcale nie brakuje, mało tego - mogą być oryginalne i mieć piękne znaczenie. Przyglądamy się imionom zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, które mają nie więcej niż 5 liter i pasują do długich nazwisk.

dziewczynka
15.05.2024 08:57 Nie Marysia i nie Krysia. Jeśli szukasz oryginalnego imienia dla córki, to jest idealne

Nazywanie dziecka to jedna z najbardziej stresujących decyzji, jakie muszą podjąć rodzice. Kierujemy się różnymi kryteriami, jeśli szukacie oryginalnego, a jednocześnie polskiego imienia dla córki, to mamy dla was piękną propozycję. Ostatni raz nazwano tak w Polsce dziewczynkę w 2022 roku, dokładnie 4 dziewczynki. Szansa na to, że spotkają się w przedszkolu, jest więc niewielka. A jak wiadomo, osoby o oryginalnych imionach lepiej zapadają nam w pamięć, a bycie zapamiętanym ułatwia życie.

dziewczynka
01.05.2024 10:45 Nowe modne imię dla dziewczynki. Idealne dla żywiołowej i silnej osoby

Wybierając imię dla dziecka, kierujemy się różnymi pobudkami. Jedną z nich zwykle jest moda. I tak jak w latach 80. i 90. przybyło w Polsce wiele dziewcząt o imieniu Agata czy Maja, tak dziś wracamy do imion, które przez lata omijaliśmy.Jednak dziś można zauważyć, że wracają do łask i to w wielkim stylu, bo jeśli ten trend się utrzyma, to za kilka lat nie znajdziecie grupy przedszkolnej bez dziewczynki o tym imieniu. Rodzicom podoba się nie tylko jego międzynarodowe brzmienie, ale i znaczenie.

kwiatowe imiona dla dziewczynek
30.03.2024 15:50 Kwiatowe imiona dla dziewczynek. Zaskakujące, jak wielu z nich nie znaliśmy

Imiona dla dziewczynek, które biorą się od kwiatów i roślin mają niezwykłą moc. Kojarzące się z pięknem i delikatnością mogą determinować życie dziecka. Takie imiona podobają się rodzicom, którzy coraz chętniej sięgają po te kojarzące się z żywotnością, świeżością i urodą. Poznaj niektóre z imion dla dziewczynek inspirowanych nazwami roślin i kwiatów. 

dziewczynka
14.03.2024 08:17 Kapryśna kłamczucha. Nic dziwnego, że dziewczynek o tym imieniu jest coraz mniej

To imię było kiedyś bardzo popularne, ale w ostatnich latach spotyka się je coraz rzadziej. Biorąc pod uwagę cechy, jakie przypisuje się kobietom o tym imieniu, trudno się temu dziwić. W końcu nikt nie chciałby, aby jego córka była kapryśna i miała skłonność do kłamstwa.Imię Kamila, bo o nim mowa, nadano w 2023 roku zaledwie 246 razy. Rzymski odpowiednik tego imienia tłumaczy się jako "szlachetna", "zrodzona z wolnych rodziców" lub "pomocnica kapłana". Jednak Kamili daleko jest do uniżonej służebnicy. Ona jest prawdziwą femme fatale.

imię Amelia co oznacza
05.03.2024 11:43 Pełna wdzięku i radości. Obok kobiety noszącej to imię trudno przejść obojętnie

To ładne imię w poprzednim roku pojawiło się w pierwszej dwudziestce najbardziej popularnych. Jego posiadaczki są obdarzone niezwykłą umiejętnością nawiązywania relacji. Kochają towarzystwo i zawsze są w doskonałym humorze.Tak spokojną i przyjacielską naturę posiadają Amelie. Nazwij tak córkę, jeśli chcesz, by była pewna siebie, empatyczna i pełna wrodzonego optymizmu.

Małgorzata Tomaszewska
21.02.2024 07:35 Małgorzata Tomaszewska urodziła! Powitała na świecie córeczkę

Druga ciąża Małgorzaty Tomaszewskiej nie tylko była zaskoczeniem dla fanów, ale także nie była łatwa. Prezenterka miała problemy zdrowotne, a tuż tuż przed porodem straciła pracę w "Pytaniu na śniadanie". Jednak teraz to już nie ma znaczenia. Tomaszewska przekazała dobre wieści, jej córeczka jest już na świecieTo drugie dziecko Małgosi Tomaszewskiej. Kobieta wychowuje już synka. Enzo, bo tak ma na imię, chłopiec urodził się w 2017 roku. Jest owocem drugiego małżeństwa Tomaszewskiej z  Ahmet Seyfi Yigit Tarci, mężczyzna był jej długoletnim sąsiadem. Wcześniej dziennikarka była żoną kierowcy, po ślubie z nim przyjęła nazwisko Słomina, jednak związek się rozpadł. Laura jest córką Tomaszewskiej i jej nowego partnera Roberta.

Owocowe imiona dla dziewczynek 2024
17.02.2024 21:12 Najsłodsze imiona dla dziewczynek. Aż dziw, że są tak mało popularne

Najpopularniejszym imieniem dla dziewczynki w 2023 roku ponownie okazała się Zofia. Coraz więcej osób postanawia tak nazywać  córkę. Jednak są i tacy, którzy stawiają na bardziej oryginalne rozwiązania. Ich mogą zainteresować poniższe propozycje.No bo przecież dzieci są takie słodkie, jak cukiereczki, albo... owoce. Czemu więc nie nazwać córki właśnie owocowym imieniem? Mamy dla was cztery najpiękniejsze. Nie dość, że obłędnie brzmią, to jeszcze mają cudowne znaczenie. Oto one.

Imiona dla dzieci, które przyciągają bogactwo
12.02.2024 13:06 Królewskie imiona dla dzieci. Przyciągają bogactwo i wieszczą sukces w życiu

"Kto nie wybierał imienia dla dziecka, nie wie, ilu osób nie lubi" - żartowała moja kuzynka, gdy głowiłam się, jak nazwać potencjalną córkę. Na szczęście finalnie okazało się, że będę mieć syna. Piszę na szczęście, bo imię dla chłopca miałam wybrane jeszcze w szkole podstawowej. Podobało mi się, dobrze kojarzyło (nosił je mój dziadek, który był uosobieniem dobra).Rodzice kierują się różnymi kryteriami: modą, albo przeciwnie, oryginalnością, jednym zależy, żeby brzmienie było polskie, inni szukają światowych imion. Sprawdzamy, jak będzie brzmieć z nazwiskiem, albo skupiamy się na znaczeniu. Są też imiona, które mają sprowadzać na noszące je osoby sukces i bogactwo. Oto najpiękniejsze z nich.

Karina
31.01.2024 08:54 Roześmiana i rozkoszna. To imię dla prawdziwie radosnej dziewczynki

Imię Karina zaczęło pojawiać się w XX wieku. W latach 70. było naprawdę bardzo popularne. Obecnie jednak z roku na rok staje się coraz mniej powszechne. A szkoda, ponieważ ma wspaniałe znaczenie!Karina swoim optymizmem i uśmiechem zaraża wszystkich wokół. Ma przyjazne nastawienie do świata, co bardzo pomaga jej w życiu. Wszyscy rodzice marzą o takiej radosnej córce!

niemowlę
28.01.2024 09:26 Najpierw uważane za "światowe", potem wyśmiewane. To imię dla dziewczynki nadawane jest coraz rzadziej

Mimo pięknego znaczenia a coraz mniej rodziców decyduje się nazwać tak swoje córki. To imię oznacza “anielska”.W 2023 r maluszków o tym imieniu urodziło się zaledwie 12. Jej imieniny są obchodzone m.in. 27 stycznia. Mowa oczywiście o Angelice!

Dziewczynka niemowlę
27.01.2024 18:19 Jakie imiona dla dziewczynek były modne w 2023 roku? Numeru 3 się nie spodziewałyśmy

Ranking popularności imion dla dziewczynek w 2023 roku jest już opublikowany. Wiemy, które imiona najbardziej przypadły do gustu rodzicom, a co do których nie byli przekonani.Wśród imion żeńskich nie ma wielkich zmian. Większość z nich utrzymuje się w TOP 10 od wielu lat. Widać wyraźnie, że rodzice są przywiązani do tych najbardziej tradycyjnych i klasycznych imion. 

Znaczenie imienia Kazimiera
25.01.2024 09:27 Nikt nie chce mieć mściwej córki. Rodzice unikają tego imienia jak ognia

Oznacza “tę, która nie daje spokoju wrogom”. Kiedyś każdy z nas miał ciocię lub babcię o tym imieniu, dziś rodzice unikają go jak ognia. Nikt nie nazwał tak córki, ani w ubiegłym roku, ostatni raz nadano je w 2020 roku (3 razy), rok wcześniej użyto go dwukrotnie.Dobrze, czasem pojawia się jako drugie, ale pierwsze? W życiu! W czasopiśmie "Polska Głos Wielkopolski" (z 01.12.2009 r.) onomastka z UAM prof. Irena Sarnowska Giefing mówiła, że od 1942 w Kraju Warty Niemcy nakazali nadawać jako pierwsze lub drugie imię Kazimierz, lub Kazimiera. Czyżby to popsuło sławę Kaziom?

Romualda Wąsik
13.01.2024 13:31 To imię dla dziewczynki oznacza wojowniczkę. One nigdy się nie poddają

W 2023 roku żadna urodzona dziewczynka nie otrzymała tego imienia. Zostało całkowicie zapomniane, chociaż kiedyś cieszyło się popularnością. Kobiety o tym imieniu to prawdziwe wojowniczki.Duży rozgłos imieniu Romualda przyniosła żona polityka PiS Macieja Wąsika. Romualda Wąsik wystąpiła u boku Andrzeja Dudy w związku z osadzeniem jej męża w więzieniu.

Imię Maria zyskuje na popularności
04.01.2024 07:46 Jej imieniny są najczęściej w roku. Rodzice oszaleli na punkcie tego imienia

W pierwszej połowie 2023 roku nadano je ponad 1500 razy, co sprawiło, że uplasowało się na 10 miejscu najczęściej wybieranych imion w Polsce. Jest popularne na całym świecie, zarówno ze względu na religijne konotacje, jak i z powodu niezwykłego znaczenia.Marie to silne kobiety. Wydają się choleryczkami i despotkami, ale jeśli przebije się przez ich introwertyczną naturę, okazuje się, że niosą w sobie całe morze miłości. Dziewczynka o tym imieniu będzie charakterna i zdecydowana. To dobra wróżba na przyszłość. Można mieć pewność, że Maria odniesie w życiu sukces.

Grażyna pochodzenie i znaczenie imienia
28.12.2023 10:47 To imię dla ambitnej i pięknej dziewczynki. Aż dziw, że Polacy już nie chcą nazywać tak córek

Jeśli rozejrzysz się wokół siebie, z pewnością okaże się, że znasz przynajmniej kilka kobiet o tym imieniu. Jego korzenie nie sięgają ani starożytnej greki, ani czasów biblijnych. Zostało ono wymyślone w 1823  roku przez Adama Mickiewicza, jest więc stosunkowo młode. W pierwszej połowie 2023 roku nikt nie nadał takiego imienia córce, przez cały 2022 rok wybrano je zaledwie 7 razy.Grażi z litewskiego znaczy piękna. Nic dziwnego, że Mickiewicz dla bohaterki swojego poematu wybrał właśnie imię Grażyna. Dziś nie jest zbyt popularne, a szkoda, bo poza pięknym znaczeniem, przypisuje mu się cechy osobowości, które wielu z nas chętnie widziałoby u swoich córek. 

krótkie imiona dla dziecka 2024
01.12.2023 13:23 Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2023 roku mają tylko trzy litery. Zgadniesz jakie?

Końcówka roku to pracowity czas także dla statystyków i badaczy. Oni liczą m.in. to, jakie imiona nadajemy naszym dzieciom. Nie ma jeszcze oficjalnych danych z Polski, ale angielski portal Baby Center sprawdził, jakie imiona w mijającym roku są najpopularniejsze na całym świecie.

Znaczenie imienia Marta
20.11.2023 17:46 Rodzice unikają tego imienia jak ognia. Ściąga na dziewczynki nieszczęście

Kto chciałby nazwać córkę imieniem kojarzącym się z topielicą, z kimś w kogo DNA (zgodnie z ludowymi wierzeniami) wpisane jest cierpienie i smutek? Na pewno nie większość Polaków, w pierwszym półroczu 2023 roku znalazło się zaledwie 201 takich "odważnych" rodzin.Uczciwie mówiąc, nie sądzimy, aby to właśnie przesąd odstraszał rodziców. To imię nosi wiele współczesnych 40-latek i większość z nich nie kończy życia w odmętach wody. Imię to wywodzi się z Biblii i ma piękne znaczenie, czemu więc rodzice unikają go jak ognia?

Dolores - znaczenie imienia
26.09.2023 11:57 Najsmutniejsze imię świata. Od 2000 roku nazwano tak tylko dwie małe Polki

Oryginalne, dobrze brzmiące z nazwiskiem, uniwersalne w wielu językach, o pięknym znaczeniu... Kryteriów wyboru imienia dla dziecka jest wiele. Nic dziwnego, wielu rodziców chce podjąć tę decyzję, nim jeszcze maluch się urodzi. A wiąże ona na całe życie. Warto ją więc dobrze przemyśleć.Jednym z pięknie brzmiących i międzynarodowych imion jest Dolores, jednak w Polsce wybieramy je wyjątkowo rzadko. Po 2000 roku nazwano tak tylko dwie dziewczynki. Co oznacza to imię i jaka jest kobieta nosząca to miano? Wyjaśniamy.

Zariana znaczenie imienia
20.09.2023 09:45 Pięć lat temu to imię nie występowało w Polsce. Dziś jest szalenie popularne

Są takie imiona, których jeszcze kilka lat temu w Polsce zupełnie nie spotykano, dziś zyskują ogromnie na popularności. Coraz częściej sięgamy po takie, które brzmią pięknie, choć nie są oczywiste. Dziś w przedszkolach coraz mniej jest Ań czy Uleniek, a coraz więcej dziewczynek o niepowtarzalnych imionach.Wśród tych, które polscy rodzice "odkryli" w ostatnich latach zdecydowanie należy wspomnieć o Zorianie. To imię w zasadzie nie pojawiało się w naszym kraju przed 2020 rokiem, w 2022 roku wybrano je 14 razy, w pierwszej połowie 2023 nazwano tak pięć dziewczynek. Jakie znaczenie ma o imię i co wpływa na wzrost jego popularności?

Najpiękniejsze imię dla dziewczynki
17.09.2023 08:37 Koniec sporów! Wybrano najpiękniejsze na świecie imię dla dziewczynki

Czy da się wybrać najpiękniejsze imię? Pewnie gdybyście zrobili taki sondaż wśród znajomych, każdy udzieliłby innej odpowiedzi. Ale nie o subiektywne odczucia chodzi, a o naukowe podejście do tematu. Bo to, które imię jest najładniejsze, można... zmierzyć.Inicjatorem tego eksperymentu był portal my1styears.com, który zaprosił do współpracy z naukowców Uniwersytetu w Birmingham, wziął w nim udział m.in. językoznawca dr Bodo Winter. Językoznawca wziął pod lupę 100 najpopularniejszych imion żeńskich. Jedno wysunęło się wyraźnie na czołówkę.

Imiona dla dziewczynek na literę "a"
14.09.2023 11:05 Magiczne imiona dla dziewczynek wracają do łask. Wszystkie zaczynają się na tę samą literę

Niezależnie od aktualnych trendów, rodzice chętnie wybierają imiona dla córek zaczynające się na konkretną literkę. Kojarzą się delikatnie, czasem poetycko. Nosiło je wiele bohaterek literackich i chętnie do nich nawiązujemy.Któż nie zauroczył się książką "Ania z Zielonego Wzgórza", czy genialnym filmem "Amelia". Imiona zaczynające się na literkę "A" to magia sama w sobie, wybraliśmy najładniejsze, które mają wyjątkowe znaczenie.

Ewa znaczenie imienia
08.09.2023 11:30 To imię nosi najpiękniejsza Polka. Jednak rodzice rzadko je wybierają

W pierwszym półroczu 2023 roku to imię nadano zaledwie 184 dziewczynkom. Może to zaskakiwać, tym bardziej że imię jest silnie zakorzenione w katolickiej kulturze. Do tego jest krótkie, łatwe do wymówienia w każdym języku świata i bardzo kobiece.Ewa to postać biblijna, matka wszystkich ludzi. Kobieta nosząca to imię jest odpowiedzialna i rozsądna. Choć w naszej kulturze często kojarzy się z postacią tragiczną, to jest w niej pewien mistycyzm.

Najpopularniejsze imiona 2023. Pierwsze półrocze
28.08.2023 09:35 Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2023 roku. U chłopców duże zmiany

Na stronie internetowej dane.gov.pl w końcu opublikowano listę najpopularniejszych imion, które rodzice nadawali nowo narodzonym dzieciom w I połowie 2023 roku. O ile wśród dziewczynek rotacja na podium jest niewielka, tak wśród imion wybieranych dla chłopców, nie zabrakło zaskoczenia. Z imionami jest, jak z wieloma rzeczami w naszym życiu - kierujemy się modą. Dlatego jeśli jakieś imię wraca do łask, szybko pojawia się mnóstwo dzieci, które je noszą na osiedlach i w przedszkolach. Przez wiele lat niekwestionowanymi "władcami podwórek" byli Jakub i Julka. W tym roku było jednak inaczej. 

kwiatowe imiona dla dziewczynek
12.08.2023 12:04 Imiona dla dziewczynek jak nazwy kwiatów. Mają niezwykłe znaczenie

Imiona mają przeróżne pochodzenie. Nic więc dziwnego, że są także takie, które biorą się od kwiatów i roślin. Kwiaty kojarzą się z pięknem i delikatnością. Z ciepłą porą roku i pięknym zapachem. Kwiatowe i pachnące imiona żeńskie chętnie wybierają rodzice i nadają je dzieciom. Oto kilka wybranych przez nas propozycji imion pochodzących od roślin. A jakie są dziewczynki noszące kwiatowe imiona?Dużym powodzeniem wśród przyszłych rodziców cieszą się kwiatowe imiona dla dziewczynek. Kwiaty dobrze się kojarzą i chyba nie istnieje na świecie człowiek, który by ich nie lubił. Wiele imion nawiązuje do pięknych roślin. Może któreś cię zainspiruje.

Ciężarna canva PRO
03.07.2022 15:02 Cztery popularne imiona, na które rodzice muszą uważać. Ich znaczenie może się nie podobać

Wybór imienia dla dziecka jest niezwykle ciężkim zadaniem, nad którym rodzice głowią się nawet miesiącami. Podczas podejmowania tej decyzji warto zastanowić się nie tylko nad brzmieniem, ale również znaczeniem imienia. Może ono okazać się mało przyjemne. Istnieje wiele kryteriów, którymi kierują się rodzice podczas wybierania imienia. Zwykle jest to brzmienie, oryginalność i znaczenie sentymentalne. Warto również zastanowić się nad historycznym czy symbolicznym nacechowaniem imienia. Bywa ono kłopotliwe.

Niemowlę
30.05.2022 12:20 Nie wytrzymał, gdy usłyszał imię, jakie jego żona nadała dziecku. Teraz chce wziąć rozwód

Wybór imienia dla dziecka to poważna decyzja, nad którą rodzice często głowią się nawet miesiącami. W tej rodzinie doszło do konfliktu pomiędzy żoną a mężem, którzy nie potrafili dogadać się w kwestii imienia dla dziewczynki. Gdy kobieta narzuciła swój własny wybór, jej partner zaczął zastanawiać się nad rozwodem.Mężczyzna był tak wstrząśnięty całą sytuację, że postanowił opisać ją na platformie Reddit. Przyznał, że żona z teściową stwierdziły, iż zaproponowane przez niego imię jest nieodpowiednie i wybrały własne. "Byłem w szoku" - napisał.

  • 1
  • 2