Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Karol Strasburger został ojcem w wieku 72 lat. "Gdy urodziła się Laura w moim życiu pojawił się spokój"

Karol Strasburger został ojcem w wieku 72 lat. "Gdy urodziła się Laura w moim życiu pojawił się spokój"

Karol Strasburger
Fot. KAPiF

Karol Strasburger najbardziej znany jest z "Familiady". Od 1994 roku, czyli od 30 lat prowadzi ten uwielbiany program i w niedzielne popołudnia gości w naszych domach. Jednak Strasburger jest także cenionym aktorem i ma na swoim koncie mnóstwo ról.

Jego życie nie było usłane różami. Jednak wszystko wskazuje na to, że 76-letni aktor od kilku lat jest naprawdę szczęśliwy. Spełnia się w roli męża i ojca. Jego córka Laurka za kilka miesięcy skończy 5 lat!

Największe role Karola Strasburgera

Karol Strasburger urodził się 2 lipca 1947 roku w Warszawie. Początkowo nic nie wskazywało, że wybierze drogę aktorską, odnosił znaczne sukcesy w sporcie. Uprawiał gimnastykę sportową w Legii Warszawa, a w 1964 roku zdobył nawet drużynowe mistrzostwo Polski. Swoje umiejętności gimnastyczne prezentował podczas występów… w cyrku.

Jednak koniec końców postanowił zostać aktorem. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. W 1970 roku zadebiutował w serialu wojennym "Kolumbowie". Jest znany z takich produkcji jak "Polskie drogi", "Czarne chmury", "Wielki Szu". To on zrywał nenufary, brodząc po pas w wodzie w najsławniejszej scenie "Nocy i dni".

Najbardziej znany jest jako prowadzący teleturniej "Familiada". Widzowie czekają zwłaszcza na ten moment, gdy Strasburger opowiada dowcip. Jednak Strasburger nie przestał zajmować się aktorstwem. Od 2009 roku występuje w serialu "Pierwsza miłość", a od 2020 w "M jak miłość".

Trzy małżeństwa

Życie zawodowe Karola Strasburgera można nazwać pasmem sukcesów. Jednak to prywatne było o wiele bardziej burzliwe. Aktor ma na swoim koncie trzy małżeństwa. Pierwsze, z aktorką Barbarą Burską, szybko zakończyło się rozwodem.

W 1981 roku Strasburger ożenił się po raz drugi. Jego wybranką została Irena Morcińczyk. Para była bardzo szczęśliwa, a w jednym z wywiadów Karol mówił: “Fascynowała mnie jej osobowość. No i powstał związek, który jest zbudowany na dorosłości uczucia, wspólnych zainteresowaniach, potrzebach. Uprawiamy wspólnie sporty, jeździmy na nartach, dużo na kempingi. Lubimy być ze sobą i staramy się wszystko robić razem.”

Szczęście pary zostało przerwane śmiercią kobiety w 2013 roku. "Pozostała wielka pustka... Wiele rzeczy w moim życiu się zmieniło i wiele rzeczy stało się złych i nieszczęśliwych po śmierci Ireny" — mówił Strasburger w programie Wojciecha Jagielskiego. W 2019 roku ponownie się ożenił. Jego wybranką została managerka Małgorzata Waremczuk.

Ojcostwo w wieku 72 lat

Media bardzo długo rozpisywały się o tym wydarzeniu, ponieważ parę dzieli duża różnica wieku — Małgorzata jest aż o 37 lat młodsza. Kobieta od lat znała i aktora, i jego zmarłą żonę.

Różnica wieku wzbudzała duże kontrowersje, ale wydaje się, że państwo Strasburgerowie się tym nie przejmują: "Ja tego (różnicy wieku — przyp. red.) nie czuję. Różnica może polega na tym, że czasami przyglądam się, że moja żona porusza się szybciej po internecie. Ja muszę się chwilę zastanowić" — powiedział szczęśliwy mąż w rozmowie z Jastrząb Post.

W listopadzie 2019 roku przywitali na świecie córkę Laurę. To pierwsze i jedyne do tej pory dziecko Karola Strasburgera. Został ojcem w wieku 72 lat. "Doświadczeniem ojcostwa los obdarował mnie z niezłym opóźnieniem. Dopóki człowiek sam tego nie sprawdzi, to nic o tym nie wie" - przyznał jako świeżo upieczony tata w rozmowie z "Vivą".

Karol Strasburger o ojcostwie

Pojawienie się Laury na świecie wywołało mnóstwo kontrowersji ze względu na zaawansowany wiek jej ojca i dużą różnicę wieku między rodzicami. Karol Strasburger mówił w mediach, że dzięki dziecku przeżywa drugą młodość.

“Nigdy nie sądziłem, że będę jeszcze puszczał mydlane bańki, bawił się w chowanego czy ganiał za motylami" - powiedział aktor w rozmowie z Plejadą. - "Gdy urodziła się Laura, w moim życiu pojawił się spokój. Wcześniej tak nie było. Teraz w ogóle nie oglądam się wstecz" - dodał.

W listopadzie Laurka będzie świętować 5 urodziny. A w sierpniu jej rodzice będą obchodzić 5 rocznicę ślubu. W tamtym roku z tej okazji aktor w swoich mediach społecznościowych podał obserwatorom przepis na udany związek: "Trzeba się kochać, lubić, szanować i przyjaźnić. Nie zabierzemy ze sobą do nieba nic, a zostawimy wspomnienia, więc niech będą one cenne i piękne!" — napisał.

Zobacz także:

O tej ciąży mówiła cała Polska. Tak wyglądała droga Barbary Sienkiewicz do macierzyństwa

Janusz Rewiński: “Moi synowie mnie nie widzą miesiącami. Im to nie jest potrzebne i ja im nie jestem potrzebny”

"Pewnego dnia wyszedłem z jej domu i już nie wróciłem". Życie Agaty Młynarskiej to gotowy scenariusz na film