Przemysław Czarnek o rozpoczęciu wakacji
Fot. unsplash.com/@fileccia
Kamila Krótka - 30 Marca 2021

Kiedy rozpoczną się tegoroczne wakacje?

Minister Czarnek wyjaśnił, czy w tym roku termin rozpoczęcia wakacji może ulec zmianie. Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice mają wiele wątpliwości, a wszystko przez trzecią falę koronawirusa.

Minister Czarnek rozwikłał wszelkie wątpliwości co do tegorocznych wakacji. Jak wynika z jego wypowiedzi, nie mamy się czego obawiać, a wakacje rozpoczną się równo za 86 dni. Rozpoczęcie roku szkolnego ma odbyć się 25 czerwca.

Termin wakacji wg ministra Czarnka

Do wakacji pozostało 86 dni, jednak wszyscy martwią się, że ten termin może się zmienić. W związku z nauką zdalną uczniowie nie są pewni, czy nie wpłynie ona na przesunięcie zakończenia roku szkolnego.

MEN uspokaja - minister Przemysław Czarnek zabrał głos w tej sprawie:

- Żadnych zmian terminów w tym momencie nie przewidujemy, wszystko planujemy realizować w terminach, które są zaplanowane wcześniej, w tym w szczególności egzaminy maturalne i egzamin ósmoklasistów - przekazał.

Dlaczego lepiej nie podawać dziecku jajeczek wielkanocnych?Dlaczego lepiej nie podawać dziecku jajeczek wielkanocnych?Czytaj dalej

Jak dodał, MEN nie ma żadnych planów, aby wprowadzać do kalendarza jakiekolwiek zmiany.

Wpływ nauki zdalnej na uczniów

Nauka zdalna zdecydowanie nie wpływa dobrze na nastrój wśród uczniów. Niestety wiele osób popada w apatię, głównie z powodu braku kontaktu z rówieśnikami. Takie funkcjonowanie zdecydowanie nie sprzyja rozwojowi.

Jak powiedział dla Radia Białystok psycholog i terapeuta Kamil Koszałkowski ze Specjalistycznej poradni psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci i Młodzieży z zaburzeniami emocjonalnymi w Białymstoku, taki tryb nie mobilizuje do działania i odbiera siły.

Warto zatem włączyć do swojego dnia aktywność fizyczną, ale i codziennie nawyki. To przede wszystkim ścielenie łóżka, zmiana ubrania i przygotowanie się do zajęć. Ważne też jest to, aby czas, który wcześniej wykorzystalibyśmy na dojazd do szkoły, poświęcić na rozwijanie pasji.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: gazeta.pl / radio.bialystok.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News