Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > KONKURS! Rozdajemy aż 30 książek o żywieniu niemowląt
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 13.02.2024 17:28

KONKURS! Rozdajemy aż 30 książek o żywieniu niemowląt

Konkurs BLW
Fot. ShutterStock

Mamy dla Was KONKURS, w którym do wygrania jest aż 30 książek o żywieniu niemowląt od wydawnictwa RM! Szczegóły poniżej. 

Każdy rodzic  staje przed dylematem: jak i kiedy rozszerzać dietę dziecka? Odpowiedź powinna być oczywista: wtedy, gdy dziecko będzie gotowe. Dla każdego malucha będzie to nieco inny moment, jak więc poznać, że to już? Najlepiej sięgać po ekspercką wiedzę i… zaufać dziecku.

Przed wami piękna przygoda, bo rozszerzanie diety to czas, kiedy dziecko zaczyna poznawać świat kolejnym zmysłem - smakiem. Żeby ułatwić wam tę przygodę, mamy nie lada gratkę - konkurs, w którym do wygrania jest aż 30 książek o żywieniu dzieci w tym cudownym okresie.

Żywienie dziecka w pierwszym roku życia

Zapewne nie raz słyszałaś, że dziecko nie powinnaś dawać dziecku cytrusów, czy eksponować je na gluten. Jednak dziś zasady rozszerzania diety dzieci są zupełnie inne, niż jeszcze w 2010 roku. Żeby nie oszaleć, warto sięgać po rzetelną wiedzę od prawdziwych specjalistów. Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska, Monika Stromkie-Złomaniec i Magdalena Czyrynda-Koleda to dietetyczki, ale też mamy, które wspólnymi siłami stworzyły poradnik dla rodziców. 

"Żywienie dziecka w pierwszym roku życia" to nie tylko zbiór porad i zasad, które każdy rodzic powinien znać, żeby rozszerzanie diety przebiegło bez stresu i niedoborów pokarmowych, ale też sprawdzone przepisy na śniadania, obiady, kolacje, ale też smaczne i zdrowe słodkie przekąski dla dzieci. Dodatkowo znajdziecie tam nie tylko aktualne wytyczne, ale też informacje o diecie wegańskiej dla dzieci, porady dotyczące częstotliwości karmienia i wielkości porcji dziecka. 

Te porady będą przydatne dla każdego rodzica, niezależnie od tego, czy dziecko karmione jest piersią, czy mlekiem modyfikowanym. Nie ważne, czy chcecie rozszerzać dietę tradycyjnie, czy metodą BLW - ta książka jest dla was!

Kopia – Marta L - 2024-02-13T124407.083.jpg
Fot. Freepik

BLW, czyli daj dziecku wybór!

Ta metoda rozszerzania kusi, ale i przeraża? Bo skąd wiadomo, czy dziecko zjadło dość? Czy się nie zakrztusi? No i ten legendarny bałągan! W książce "Metoda żywieniowa BLW. Daj dziecku wybór" Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska i Ewa Sypnik-Pogorzelska odpowiadają na wszystkie nurtujące rodziców pytania, a nawet na te, które jeszcze nie przyszły wam do głowy. 

W tej książce znalazło się nieomal 100 przepisów na pełnowartościowe posiłki dla dzieci do pierwszego roku życia. A także całe kompendium wiedzy o tym jak skutecznie i bezpiecznie rozszerzać dietę dziecka metodą BLW. A słyszeliście o BLISS? To zmodyfikowane BLW, które autorki również opisały. 

Wszystko w przystępny i zrozumiały sposób, tak, abyście przy stole zamiast stresu odczuwali wyłącznie przyjemność ze wspólnego biesiadowania. 

Kopia – Marta L - 2024-02-13T130706.225.jpg
Fot. Freepik

Weź udział w konkursie i wygraj książki!

Rozdajemy aż 30 książek! 15 "Żywienie dziecka w pierwszym roku życia"  i tyle samo "Metoda żywieniowa BLW. Daj dziecku wybór". Co zrobić, żeby wygrać? To bardzo proste! Wejdź na nasz Facebook i pod przypiętym postem konkursowym dodaj komentarz z przepisem na ulubione dane Twojego dziecka, koniecznie ze zdjęciem! Daj też znać, którą książkę chciałabyś otrzymać.

Po zakończonej zabawie jury wyłoni 30 zwycięzców, z którymi skontaktujemy się w celu przesłania nagrody.  Zabawa trwa od 14 do 28 lutego 2024 roku. 

Uwaga!

Przed wzięciem udziału w Konkursie każdy Uczestnik powinien zapoznać się z treścią "Regulaminu Konkursu" oraz "Polityką prywatności".

Zobacz także:

Tę metodę rozszerzania diety pokochali rodzice i dzieci. Nie ma lepszej