Mama znalazła sposób na podanie dziecku lekarstwa
fot. pixabay.com/yalehealth
Karol Zaborowski - 23 Lutego 2021

Jej synek nie chciał wypić syropu. Sprytna mama wpadła na genialny pomysł, aby go zachęcić

Wiele mam ma problem z podawaniem dziecku lekarstw. W końcu bądźmy szczerzy, wiele syropów nie jest zbyt smacznych i nawet dorosłej osobie mogą ciężko przechodzić przez gardło. Jednak pewna mama wpadła na genialny sposób, aby zachęcić synka do wzięcia leków.

Nie da się ukryć, że w przyjmowaniu leków nie ma nic przyjemnego. O ile kolorowe tabletki mogą zainteresować starsze dziecko, to w przypadku małych dzieci może się pojawić problem, jeżeli lek, który mamy podać nie smakuje najlepiej.

Oczywiście niektóre medykamenty przewidziane dla dzieci są całkiem słodkie, ale można trafić również na takie, które wykrzywią twarz nawet dorosłej osoby. W takiej sytuacji mamy często sięgają po strzykawkę, aby łatwiej było podać niesmaczny syrop, ale dziecko bardzo szybko może skojarzyć, o co chodzi, zwłaszcza że często w ten sposób lek trzeba podać dziecku kilka razy. Jednak pewna mama wpadła na bardzo prosty, ale skuteczny sposób, aby przekonać synka do wypicia lekarstwa.

Mama pochwaliła się swoim pomysłem w internecie

Rodzic zajmujący się dzieckiem często musi wykazać się nie lada kreatywnością. Specjaliści często doradzają, aby w razie niechęci dziecka do jedzenia, zamienić ją w zabawę. Zamiast prostych kanapek, można ze składników ułożyć coś wesołego na talerzu. Pamiętajmy, że dzieci odbierają otaczający je świat zupełnie inaczej niż my, a jeżeli widzą coś innego i kolorowego, to od razu wzbudza to ich zainteresowanie.

Z podobnego przeświadczenia wyszła pewna mama, która prowadzi na Instagramie profil Tiny Hearts Education. Niki, bo tak ma na imię, miała problem z podawaniem synkowi syropu, który szczególnie nie przypadł do gustu jej dziecku.

Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? Ministerstwo Edukacji musiało zmienić swój planKiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? Ministerstwo Edukacji musiało zmienić swój planCzytaj dalej

Kobieta miała już dosyć przepychanek ze swoim synem i postanowiła do swojego problemu podejść trochę bardziej kreatywnie. Mianowicie syrop, który musiała podać dziecku, wylała na kuchenną łyżkę, a następnie posypała go kolorową posypką do ciast.

Dodatkowo Niki powiedziała chłopcu, że jest to mikstura jednorożców, co bądźmy szczerzy, brzmi o wiele ciekawiej niż po prostu syrop lub lekarstwo. Co ciekawe, tak przyozdobiony na słodko syrop, chłopiec pochłonął z wielką przyjemnością, a nawet poprosił o dokładkę.

Oczywiście sposób nie musi zadziałać przy każdym maluchu, ale bez wątpienia warto go wypróbować, jeżeli zmagamy się z podobnymi problemami. Dodatkowo może stanowić dla nas wskazówkę i inspirację na to, jak uporać się z innymi trudnościami w czasie opieki nad naszym maluchem.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: edziecko.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News