portalparentingowy.pl
Mama znalazła sposób na podanie dziecku lekarstwa

fot. pixabay.com/yalehealth

Jej synek nie chciał wypić syropu. Sprytna mama wpadła na genialny pomysł, aby go zachęcić

23 Lutego 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Wiele mam ma problem z podawaniem dziecku lekarstw. W końcu bądźmy szczerzy, wiele syropów nie jest zbyt smacznych i nawet dorosłej osobie mogą ciężko przechodzić przez gardło. Jednak pewna mama wpadła na genialny sposób, aby zachęcić synka

Nie da się ukryć, że w przyjmowaniu leków nie ma nic przyjemnego. O ile kolorowe tabletki mogą zainteresować starsze dziecko, to w przypadku małych dzieci może się pojawić problem, jeżeli lek, który mamy podać nie smakuje najlepiej.

Oczywiście niektóre medykamenty przewidziane dla dzieci są całkiem słodkie, ale można trafić również na takie, które wykrzywią twarz nawet dorosłej osoby. W takiej sytuacji mamy często sięgają po strzykawkę, aby łatwiej było podać niesmaczny syrop, ale dziecko bardzo szybko może skojarzyć, o co chodzi, zwłaszcza że często w ten sposób lek trzeba podać dziecku kilka razy. Jednak pewna mama wpadła na bardzo prosty, ale skuteczny sposób, aby przekonać synka do wypicia lekarstwa.

Mama pochwaliła się swoim pomysłem w internecie

Rodzic zajmujący się dzieckiem często musi wykazać się nie lada kreatywnością. Specjaliści często doradzają, aby w razie niechęci dziecka do jedzenia, zamienić ją w zabawę. Zamiast prostych kanapek, można ze składników ułożyć coś wesołego na talerzu. Pamiętajmy, że dzieci odbierają otaczający je świat zupełnie inaczej niż my, a jeżeli widzą coś innego i kolorowego, to od razu wzbudza to ich zainteresowanie.

Z podobnego przeświadczenia wyszła pewna mama, która prowadzi na Instagramie profil Tiny Hearts Education. Niki, bo tak ma na imię, miała problem z podawaniem synkowi syropu, który szczególnie nie przypadł do gustu jej dziecku.

Kobieta miała już dosyć przepychanek ze swoim synem i postanowiła do swojego problemu podejść trochę bardziej kreatywnie. Mianowicie syrop, który musiała podać dziecku, wylała na kuchenną łyżkę, a następnie posypała go kolorową posypką do ciast.

Dodatkowo Niki powiedziała chłopcu, że jest to mikstura jednorożców, co bądźmy szczerzy, brzmi o wiele ciekawiej niż po prostu syrop lub lekarstwo. Co ciekawe, tak przyozdobiony na słodko syrop, chłopiec pochłonął z wielką przyjemnością, a nawet poprosił o dokładkę.

Oczywiście sposób nie musi zadziałać przy każdym maluchu, ale bez wątpienia warto go wypróbować, jeżeli zmagamy się z podobnymi problemami. Dodatkowo może stanowić dla nas wskazówkę i inspirację na to, jak uporać się z innymi trudnościami w czasie opieki nad naszym maluchem.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Ministerstwo Edukacji przekazało ważną wiadomość. Chodzi o wakacje 2021

  • Kontrowersyjne zmiany już od 1 marca. Dotyczą pomocy lekarskiej dla dzieci i nie tylko, rodzice są oburzeni

  • Jak chronić dzieci przed smogiem? Kilka ważnych rad od doktora

Źródło: edziecko.pl

Podobne artykuły

dziecko

Zdrowie

Badania pokazują, że dzieci wytwarzają słabsze przeciwciała przeciwko koronawirusowi. Czy są bardziej narażone na zachorowanie?

Czytaj więcej >
Zespół Reye’a – przyczyny, objawy, sposoby leczenia

Zdrowie

Zespół Reye’a – przyczyny, objawy, sposoby leczenia

Czytaj więcej >
Toksoplazmoza

Zdrowie

Toksoplazmoza

Czytaj więcej >
Depresja poporodowa

Zdrowie

Depresja poporodowa

Czytaj więcej >
Zespół Blooma – co to jest, jak się objawia, jakie są przyczyny i sposoby leczenia?

Zdrowie

Zespół Blooma – co to jest, jak się objawia, jakie są przyczyny i sposoby leczenia?

Czytaj więcej >
Escherichia coli w moczu

Zdrowie

Escherichia coli w moczu

Czytaj więcej >