Mama ostrzega innych rodziców
fot. pixabay.com/RitaE
Karol Zaborowski - 27 Lutego 2021

Mama ostrzega przed całowaniem noworodków. Chwila czułości może doprowadzić do problemów zdrowotnych

Narodziny dziecka to wyjątkowy moment zarówno dla matki, jak i całej rodziny. Jednak szczególnie w pierwszych chwilach życia dziecka warto zrezygnować z niektórych czułości, a wszystko ze względu na dobro dziecka.

Presley Trejo z Teksasu postanowiła podzielić się swoją niezwykle smutną historią z internautami. Kobieta niezwykle cieszyła się, że będzie mogła spełnić się w roli matki, ale zaledwie kilkanaście dni po narodzinach jej dziecka doszło do prawdziwej tragedii, a wszystko przez niewinny pocałunek.

To właśnie poprzez pocałunek dziecko Presley zostało zarażone wirusem opryszczki HSV-1. Choć patogen jest niegroźny dla osób dorosłych, to dla noworodków może stanowić prawdziwie śmiertelne niebezpieczeństwo. Niestety w przypadku Presley ziścił się najczarniejszy scenariusz.

Mama ostrzega przed całowaniem noworodków

Niektórym osobom niezwykle ciężko się powstrzymać przed przytleniem lub daniem buziaka, kiedy po raz pierwszy widzą najmłodszego członka swojej rodziny. Niestety mało kto zdaje sobie sprawę, że tego typu czułości wcale nie są najlepsze dla dziecka, a wszystko właśnie przez opryszczkę.

Oczywiście warto już teraz zaznaczyć, że nie każdy kontakt z dzieckiem od razu musi zagrażać jego zdrowiu. Choć wirusa opryszki ma praktycznie każdy dorosły, to jeżeli zmiany nie są widoczne, raczej nie powinno dojść do zakażenia. Jednak mimo wszystko warto zachować ostrożność, zwłaszcza że wirusem można się zarazić również w inny sposób niż tylko pocałunek.

Wprowadzono nowelizację w rozporządzeniu MEiN. Kiedy uczniowie będą mogli wrócić do szkół?Wprowadzono nowelizację w rozporządzeniu MEiN. Kiedy uczniowie będą mogli wrócić do szkół?Czytaj dalej

Do zakażenia może dojść również poprzez drogę kropelkową, jeżeli bardzo zbliżymy swoje usta do twarzy dziecka i zaczniemy do niego mówić. Wszystko dlatego, że wirus obecny jest w naszej ślinie.

Warto też zaznaczyć, że opryszczka owszem jest niebezpieczna dla dzieci, ale przede wszystkim dla tych najmłodszych. Zazwyczaj w wieku niemowlęcym, infekcja przebiega już o wiele łagodniej. Oczywiście wciąż wymaga podania odpowiednich leków, ale nie stanowi już takiego zagrożenia.

Niestety w przypadku dziecka Presley, ziścił się najczarniejszy scenariusz. Dziecko zostało zakażone poprzez pocałunek, który miał miejsce podczas jednych z odwiedzin. Nikt na tamten moment nie podejrzewał, że może on być niebezpieczny dla malucha. Presley zamieściła swój wpis, aby ostrzec innych rodziców, żeby nie musieli przechodzić przez taki sam koszmar jak ona.

I know my family and I have been quiet about what exactly happened to our sweet girl. I wasn’t going to say anything yet...

Opublikowany przez Presley Trejo Piątek, 26 października 2018

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: Parenting.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News