portalparentingowy.pl
Mama powiedziała dość

screen twitter.com/Miss Potkin

Mama stwierdziła, że ma dosyć. W prosty sposób pokazała rodzinie ile rzeczy ma na głowie

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Zadbanie o dom wymaga ogromu pracy, o czym niestety niektórzy zdają się nie wiedzieć. Pewna mama posługująca się pseudonimem Miss Potkin postanowiła pokazać swojej rodzinie, jaki ogrom obowiązków domowych spoczywa na jej barkach.

Podział domowych obowiązków pomiędzy domowników wydaje się najlepszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem. Niestety w wielu domach to wciąż kobiety muszą zarówno zajmować się dziećmi, jak i dbać o ogólny ład i porządek w całym mieszkaniu. Nie można też zapominać o gotowaniu, praniu, prasowaniu. Oczywiście nie wszędzie tak jest, ale w przypadku Miss Potkin, to właśnie na jej barkach spoczywała odpowiedzialność za znaczącą większość domowych obowiązków.

Jednak w pewnym momencie Miss Potkin powiedziała sobie dość i postanowiła uświadomić swoją rodzinę, jak dużo pracy wymaga ogarnięcie całego domu. Zrobiła to w najprostszy sposób, a mianowicie przestała robić to, czym wcześniej się zajmowała. Nie trzeba było dużo czasu, aby jej dom zapełnił się brudnymi naczyniami i ubraniami, które ewidentnie powinny jak najszybciej znaleźć się w pralce. Jednak doprowadzona do granic możliwości mama nie reagowała na to.

Mama ogłosiła strajk

Całe przedsięwzięcie Miss Potkin trwało trzy dni. Właśnie tyle czasu potrzebowali jej bliscy, aby w końcu zrozumieć, że śmieci, brudne naczynia czy też porozrzucane ubrania same nie zniknął w magiczny sposób.

Kobieta za pośrednictwem swojego konta na Twitterze relacjonowała wszystko, informując internautów o nawet najmniejszych postępach i odkryciach, których dokonała przez te trzy dni. Chociaż bez wątpienia niektóre z nich wolałaby wymazać ze swoje pamięci.

Jednym z takich obrazów była bez wątpienia pozostawiona na patelni kiełbaska, która spędziła tam dwa dni. Doszło nawet do tego, że kiełbaska zmieniła kolor, przez co kobieta nie mogła już na nią patrzeć. Jednak nikt z domowników nie wpadł na pomysł, aby ją sprzątnąć.

 - Na kuchence jest patelnia z pojedynczą kiełbasą. Jest tam od dwóch dni. Nie mogę na nią patrzeć, bo przybrała kolor człowieka, który przypływa na wyspę w Cast Away - czytamy.

Pierwszy przełomowy moment nastąpił, kiedy w końcu domownicy postanowili uporać się z brudnymi naczyniami i wsadzili je do zmywarki. Niestety zapomnieli, że trzeba ją jeszcze włączyć. Na szczęście w końcu wpadli na ten pomysł. Co więcej, również pozostałe części domu zaczęły być sprzątane ku zdziwieniu Miss Potkin. Miejmy nadzieję, że internautka nie będzie musiała już nigdy podejmować tak radykalnych kroków, a domowe obowiązki będą od teraz sprawiedliwie rozdzielane.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: Twitter

Podobne artykuły

fot. unsplash.com/Hollie Santos (zdjęcie poglądowe)

Życie rodzinne

Emilia wychowuje z Arabem 1,5 rocznego Adasia. Opowiedziała, jak wygląda ich życie

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Mateusz Morawiecki o 500 plus. "Polska chce wzmocnić jeszcze bardziej rolę rodziny w życiu społecznym"

Czytaj więcej >
Dziecko

Życie rodzinne

Najciekawsze miejsca w Polsce, do których powinieneś zabrać swoje dziecko

Czytaj więcej >
Test na ustalenie ojcostwa

Życie rodzinne

Test na ustalenie ojcostwa

Czytaj więcej >
Dziecko, kary za krycie alimentarzy

Życie rodzinne

Nawet 45 tys. kary za pomoc w unikaniu płacenia alimentów. Na kogo może zostać nałożona?

Czytaj więcej >
Joanna Krupa zdradziła metody wychowawcze

Życie rodzinne

Joanna Krupa zdradziła swoje metody wychowawcze. Fanki nie wytrzymały

Czytaj więcej >