Mama powiedziała dość
screen twitter.com/Miss Potkin
Karol Zaborowski - 26 Marca 2021

Mama stwierdziła, że ma dosyć. W prosty sposób pokazała rodzinie ile rzeczy ma na głowie

Zadbanie o dom wymaga ogromu pracy, o czym niestety niektórzy zdają się nie wiedzieć. Pewna mama posługująca się pseudonimem Miss Potkin postanowiła pokazać swojej rodzinie, jaki ogrom obowiązków domowych spoczywa na jej barkach.

Podział domowych obowiązków pomiędzy domowników wydaje się najlepszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem. Niestety w wielu domach to wciąż kobiety muszą zarówno zajmować się dziećmi, jak i dbać o ogólny ład i porządek w całym mieszkaniu. Nie można też zapominać o gotowaniu, praniu, prasowaniu. Oczywiście nie wszędzie tak jest, ale w przypadku Miss Potkin, to właśnie na jej barkach spoczywała odpowiedzialność za znaczącą większość domowych obowiązków.

Jednak w pewnym momencie Miss Potkin powiedziała sobie dość i postanowiła uświadomić swoją rodzinę, jak dużo pracy wymaga ogarnięcie całego domu. Zrobiła to w najprostszy sposób, a mianowicie przestała robić to, czym wcześniej się zajmowała. Nie trzeba było dużo czasu, aby jej dom zapełnił się brudnymi naczyniami i ubraniami, które ewidentnie powinny jak najszybciej znaleźć się w pralce. Jednak doprowadzona do granic możliwości mama nie reagowała na to.

Mama ogłosiła strajk

Całe przedsięwzięcie Miss Potkin trwało trzy dni. Właśnie tyle czasu potrzebowali jej bliscy, aby w końcu zrozumieć, że śmieci, brudne naczynia czy też porozrzucane ubrania same nie zniknął w magiczny sposób.

Kobieta za pośrednictwem swojego konta na Twitterze relacjonowała wszystko, informując internautów o nawet najmniejszych postępach i odkryciach, których dokonała przez te trzy dni. Chociaż bez wątpienia niektóre z nich wolałaby wymazać ze swoje pamięci.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Przemysław Czarnek podał terminKiedy uczniowie wrócą do szkół? Przemysław Czarnek podał terminCzytaj dalej

Jednym z takich obrazów była bez wątpienia pozostawiona na patelni kiełbaska, która spędziła tam dwa dni. Doszło nawet do tego, że kiełbaska zmieniła kolor, przez co kobieta nie mogła już na nią patrzeć. Jednak nikt z domowników nie wpadł na pomysł, aby ją sprzątnąć.

- Na kuchence jest patelnia z pojedynczą kiełbasą. Jest tam od dwóch dni. Nie mogę na nią patrzeć, bo przybrała kolor człowieka, który przypływa na wyspę w Cast Away - czytamy.

Pierwszy przełomowy moment nastąpił, kiedy w końcu domownicy postanowili uporać się z brudnymi naczyniami i wsadzili je do zmywarki. Niestety zapomnieli, że trzeba ją jeszcze włączyć. Na szczęście w końcu wpadli na ten pomysł. Co więcej, również pozostałe części domu zaczęły być sprzątane ku zdziwieniu Miss Potkin. Miejmy nadzieję, że internautka nie będzie musiała już nigdy podejmować tak radykalnych kroków, a domowe obowiązki będą od teraz sprawiedliwie rozdzielane.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News