Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > Matka przekłuła uszy niemowlęciu. Gdy pokazała nagranie z zabiegu, w sieci zawrzało, "biedne dziecko"
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 23.05.2022 11:14

Matka przekłuła uszy niemowlęciu. Gdy pokazała nagranie z zabiegu, w sieci zawrzało, "biedne dziecko"

Przekłuwanie uszu
fot. tiktok.com/@kristybolton6

Czy przekłuwać uszy niemowlakom? Mimo że pediatrzy odradzają tę praktykę, to mnóstwo rodziców nadal się na nią decyduje. Uważają, że w ten sposób zaoszczędzą maluchowi bólu w przyszłości i jednocześnie zagwarantują mu uroczy wygląd. Jedna z mam postanowiła pochwalić się swoją wizytą z dzieckiem na zabiegu. W sieci rozpętała się burza.

Na nagraniu widzimy, jak małe dziecko wybucha płaczem chwilę po przekłuciu jednego ucha. Mama wyraźnie czuje się niekomfortowo, jednak stara się przejść zabieg z uśmiechem. Na jej wideo zareagowały setki tysięcy internautów.

Pokazała jak przekłuwa uszy niemowlęciu

Kristy Bolton to znana użytkowniczka aplikacji TikTok. Mama regularnie chwali się swoim życiem rodzinnym i często pokazuje swojego malucha. Jedno z jej nagrań zyskało wyjątkowo dużą popularność. Reakcje jednak były trochę inne, niż Kristy się mogła spodziewać. Mnóstwo osób skrytykowało ją za przekłucie uszu niemowlęciu.

Na wideo widzimy, jak kosmetyczka podchodzi ze specjalnym pistoletem do dziecka i przekłuwa mu jedno ucho. Maluch natychmiast wpada w płacz, sprawiając, że na twarzy mamy rodzi się wyraz dyskomfortu. Dla wielu osób widok ten był zbyt bolesny do oglądania. Krytykowali matkę za podjętą decyzję i żałowali małego dziecka.

- Nie mogłaś chociaż zaczekać, aż będzie wystarczająco duża, żeby sama poprosić?

- Biedne dziecko.

- Całkowicie niepotrzebne. Nigdy nie sprawiłaby mojej córeczce takiego bólu z egoistycznych powodów.

- Co to jest? Bardzo złe.

- Jej twarz natychmiast zrobiła się czerwona.

Czy przekłuwać uszy dzieciom?

Co jednak specjaliści sądzą o przekłuwaniu uszu małym dzieciom? Każdy rodzic, który zamierza zdecydować się na taki zabieg, powinien wcześniej skontaktować się ze specjalistą.

- Z badań wynika, że im wcześniej dziecko ma przekłute uszy, tym większe ryzyko alergii kontaktowej występującej w przyszłości. Biorąc pod uwagę badania i moje doświadczenie jako alergologa, odradzam wszystkim rodzicom przekłuwanie uszu dziecka, dopóki nie skończy piątego roku życia — wyjaśniła dla portalu WP abcZdrowie dr n. med. Joanna Matysiak, pediatra i alergolog. Warto również wziąć pod uwagę, że rana po przekłuciu goi się dość długo. Cały ten czas trzeba ją pielęgnować i pilnować, by nie doszło do zakażenia. Ponadto maluch z przekłutymi uszami może przez nieuwagę szarpnąć za kolczyk i zrobić sobie krzywdę.

Zobacz wideo:

@kristybolton6 #baby #earpiercing ♬ Oh No Oh No Oh No No No - Dubskie

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy: