portalparentingowy.pl > Dziecko > Matka zostawiła dziecko w zamkniętym aucie. Na kocyku położyła wstrząsający list
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 23.03.2022 04:27

Matka zostawiła dziecko w zamkniętym aucie. Na kocyku położyła wstrząsający list

Dziecko w aucie
fot. VChornyy, canva.com (zdjęcie ilustracyjne)

Nieodpowiedzialna matka postanowiła zostawić swoje kilkumiesięczne dziecko w zamkniętym aucie. W międzyczasie poszła zrobić zakupy. Gdy przechodnie zobaczyli malucha, rzucił im się w oczy niepokojący list.

Okazało się, że kobieta zostawiła na niemowlęciu krótką wiadomość. Poinformowała w niej, że jest w sklepie i by w razie potrzeby zadzwonić na jej numer telefonu.

Zostawiła dziecko w samochodzie

O tym, żeby nie zostawiać dzieci samych w aucie, eksperci mówią od lat. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdy na zewnątrz panuje wysoka temperatura, która może doprowadzić do utraty zdrowia lub życia malucha. Mimo to wielu rodziców nadal ignoruje zalecenia. Ta matka z Nowej Zelandii była wyjątkowo nieroztropna.

Kobieta postanowiła zostawić swojego malucha na parkingu w aucie. W międzyczasie poszła na zakupy. Przy niemowlęciu zostawiła krótką kartkę.

Położyła obok dziecka list

Przechodnie, którzy znajdowali się parkingu, w końcu zauważyli malucha uwięzionego w samochodzie. Zaniemówili, gdy przeczytali krótki list.

- Moja mama robi zakupy, zadzwońcie do niej, jeśli czegoś potrzebuję — napisała kobieta.

Jeden ze świadków postanowił zrobić zdjęcie zajścia i umieścić je na Facebooku. Uznał, że tego typu praktyki nie powinny być ignorowane. Gdy kobieta wróciła do auta, świadkowie zgłosili ją na policję. Nie chcieli nawet słuchać jej tłumaczeń.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: parenting.pl