Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Minister edukacji o przyjęciu do polskich szkół uczniów z Ukrainy
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 19.05.2022 20:50

Minister edukacji o przyjęciu do polskich szkół uczniów z Ukrainy

EN Przemysław Czarnek
Fot. Piotr Molecki/East News

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wygłosił wykład, podczas którego poruszył temat dotyczący rozwiązań w zakresie przyjmowania ukraińskich dzieci do polskich szkół. "Stworzyliśmy niezwykle elastyczny system przyjęcia do szkół ukraińskich dzieci". Minister Przemysław Czarnek był gościem Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Podczas spotkania przeprowadził wykład, którego głównym tematem były rozwiązania w zakresie przyjmowania ukraińskich dzieci do polskich szkół.

Minister Edukacji o przyjmowaniu ukraińskich uczniów do polskich szkół

Podczas wystąpienia Minister Edukacji przedstawił rozwiązania prawne przygotowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, dzięki którym przyjmowanie uczniów z Ukrainy do polskich szkół jest ułatwione.

Stworzyliśmy system niezwykle elastycznego przyjęcia ukraińskich dzieci do polskich szkół – mówił minister Czarnek.

Wyjaśnił także, że mogą one uczyć się w oddziałach przygotowawczych lub dołączyć do oddziałów klasowych, a decyzja w tej kwestii należy do dyrektorów szkół.

Polskie szkoły wspierają ukraińskich uczniów w nauce zdalnej

Minister Edukacji i Nauki podkreślił także, że część ukraińskich uczniów kontynuuje kształcenie w ukraińskim systemie oświaty, korzystając z edukacji zdalnej.

Elastyczność polega na tym, że kto chce, to pozostaje w ukraińskim systemie oświaty w trybie zdalnym tłumaczył minister Przemysław Czarnek i dodał, że ukraińscy uczniowie mogą liczyć na wsparcie w tym zakresie. Polskie szkoły udostępniają im klasy i sprzęt do kształcenia na odległość.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: gov.pl