Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Ministerstwo edukacji o European Language Label 2022. Kto może wziąć udział?
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 17.05.2022 15:01

Ministerstwo edukacji o European Language Label 2022. Kto może wziąć udział?

Projekt bez tytułu (15)
fot. SDI Productions, canva.com

Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza szkoły, przedszkola, uczelnie i instytucje edukacyjne do udziału w kolejnej edycji konkursu European Language Label. Laureaci otrzymają prestiżowe wyróżnienie, jakim jest Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych (ELL).

Konkurs European Language Label (Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych) skierowany jest do przedszkoli szkół, uczelni i instytucji edukacyjnych. Nagroda w konkursie przyznawana jest za projekt językowy realizowany pod opieką koordynatora w instytucji edukacyjnej.

Konkurs dla szkół, przedszkoli i uczelni

Zgodnie z założeniami konkursu projekty zgłaszane w konkursie powinny realizować przynajmniej jeden z podanych priorytetów na rok 2021. Krajowe Jury Konkursu European Language Label ustaliło następujące priorytety krajowe:

  • Środowisko, w którym żyjemy,

  • Język a relacje międzyludzkie,

  • Język i kultura,

  • Autonomia ucznia i nauczyciela.

Projekty powinny cechować się innowacyjnością i kreatywnością w podejściu do nauki języków obcych oraz stanowić źródło inspiracji dla innych – czytamy na rządowej stronie gov.pl.

Konkursu European Language Label

Celem konkursu jest zachęcanie do nauki języków obcych oraz rozwijanie zdolności językowych i interkulturowych osób, które już się ich uczą, a także rozwijanie kompetencji zawodowych nauczycieli języków obcych. Konkurs ma także uwrażliwiać na różnorodność kulturową i językową Europy i świata oraz potrzebę prowadzenia dialogu międzykulturowego.

Na zgłoszenia konkursowe organizatorzy czekają do 1 czerwca br. Dla laureatów konkursu przewidziany jest certyfikat ELL podpisany przez komisarza Unii Europejskiej ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży oraz statuetka.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: gov.pl, ell.org.pl