portalparentingowy.pl
dziecko

Fot: pixelshot, canva.com

Najdziwniejsze imiona dla dziewczynek, na które decydują się rodzice

14 Listopada 2021

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Udostępnij:

Wybór imienia dla dziecka jest dla rodziców bardzo ważny. Często chcą, aby ich pociecha nazywała się naprawdę wyjątkowo. Zdarza się niestety, że oryginalne imiona stają się źródłem przykrości, jakie w przyszłości spotykają ich młodych właścicieli.

Czasem rodzice, nadając swoim dzieciom wyjątkowo niespotykane imię, zapędzają się za bardzo i skazują dziecko na bycie ofiarą wśród rówieśników. Niestety dzieci bywają bezlitosne i potrafią nawet z powodu imienia uprzykrzyć innym życie.

Najdziwniejsze imiona dla dziewczynek

Wśród najdziwniejszych imion wybieranych przez rodziców dla córek w Polsce w 2020 roku znalazły się na przykład: Chanel, Rabija, Safiya, Selina, Solomia, Wiwiana, Anaya, Ariadna, Darina, Elina, Fabiola.

To jeszcze nie wszystko! Niektórzy nadali swoim córkom następujące imiona: Eulalia, Flavia, Jewwa, Kayla, Khadija, Rut, Melody, Afina, Cirilla, Elizaveta, Kim Ngan, Ofelia, Nowojka, Rabija, Witalina, Złata, Mikaela, Zoriana, Żywia.

Dziecko: pomyłka na porodówce

Kobieta urodziła dzieci, które zdarzają się raz na 200 milionów

CZYTAJ DALEJ

Najdziwniejsze imiona dla chłopców

Najbardziej niespotykanymi imionami, jakie rodzice nadali chłopcom, w Polsce w 2020 roku są: Mykhailo, Aidan, Herbert, Zawisza, Aramis, Avyaan, Bogusz, Dang Khoi, Gia Bao, Hipolit, Illya, Ismael.

Zapewne wyjątkowo będą się czuli także chłopcy, których rodzice nazwali: Kiril, Kyrylo, Lev, Lukian, Matvei, Matwiej, Minh, Myron, Nick, Nikoloz, Patrycjusz, Platon, Ragnar, Santino, Siemowiy, Tuan Anh, Tymur, Yu Chen, Zlatan, Zygfryd.

Niektóre imiona mogą zostać odrzucone


O tym, czy wybrane przez rodziców imię zostanie wpisane do aktu urodzenia dziecka, ostatecznie decyduje kierownik danego USC. Przy wyborze imienia rodzice mogą skorzystać z zaleceń Rady Języka Polskiego. Są to jednak jedynie zalecenia, więc nie muszą się nimi kierować, ale zakazy dotyczące wybierania imion także istnieją.

Według polskiego prawa nie można nadać dzieciom imion, które są ośmieszające lub uwłaczające. Zdarza się, że Urząd Stanu Cywilnego odmawia rodzicom zgody na nadanie wybranego przez nich imienia. W 2020 odrzucone zostały na przykład: „Wiedźmin” (inspirowane sagą Andrzeja Sapkowskiego), Joint, Koka, Rambo, Batman i Nutella.

Czego nie podawać dzieciom? Lista zakazanych produktów

Slajd 1 z 5

Grzyby leśne

Zwykle rodzice uważają, że grzyby są zbyt ciężkostrawne i nie powinno się ich podawać dzieciom. Jest w tym ziarenko prawdo. Przed 11 miesiącem życia dziecko nie powinno być karmione potrawami opartymi na grzybach. Po minięciu tego okresu można do ich diety powoli wprowadzać grzyby hodowlane jak pieczarki czy boczniaki. Jednak z grzybami leśnymi lepiej poczekać trochę dłużej. Specjaliści radzą, by wprowadzać je do diety dopiero po 12 roku życia. Wcześniej ich organizm może nie poradzić sobie z ewentualnymi zatruciami.

Połóg - czy wiesz co dzieje się w ciele kobiety po porodzie?

Pytanie 1 z 5

Ile zazwyczaj trwa połóg?

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Uczniowie boją się włączać kamerki podczas lekcji. Czy są obowiązkowe podczas zajęć?

  • Zaczęła karmić dziecko w czasie zakupów. Reakcja klientów zaskoczyła kobietę

  • Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? Ministerstwo Edukacji musiało zmienić swój plan

Źródło: mamotoja.pl

Wioleta PirógAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Dziecko

Już w niedzielę na ulice wyjedzie "Zaczytany autobus"

Czytaj więcej >
fot. Julia Pavaliuk, canva.com

Dziecko

Nauka ekologii od małego - połącz naukę i zabawę!

Czytaj więcej >

Dziecko

Szczepienia dzieci. Opinia Europejskiej Agencji Leków

Czytaj więcej >

Dziecko

Prezent dla dziewczynki. Podpowiadamy, czego lepiej nie kupować

Czytaj więcej >

Dziecko

Jak dziecko może zarobić pieniądze? Możliwości jest wiele, podpowiadamy

Czytaj więcej >

Dziecko

Sposoby na katar u dziecka. Jak działa maść majerankowa?

Czytaj więcej >