Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy

Imiona

włoskie imiona dla dzieci
03.07.2024 14:07 4 najpopularniejsze imiona nadane dzieciom we Włoszech. Niektóre z nich brzmią jak polskie

W Polsce tryumfy świecą tradycyjne imiona, jak Zofia, Nikodem, Jan, Antoni czy Laura. A w innych krajach? Czy też widoczny jest powrót do starych imion, czy raczej stawiają na nowoczesność?Oto lista czterech najbardziej popularnych włoskich imion, które rodzice wybierali najczęściej w 2022 roku. Ich polskie odpowiedniki także znajdują się wśród tych najbardziej powszechnych.

dziewczynka
23.06.2024 07:05 To imię dla dziewczynki było hitem w PRL. W ubiegłym roku nikt tak nie nazwał córki

W całej Polsce jest ich ponad 153 tysiące. Jednak zdecydowana większość to panie urodzone w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia. To imię wtedy było prawdziwym hitem i każdy na pewno zna kobietę, która je nosi.W ubiegłym roku jednak nie przybyło ani jednej Irenki. Jeśli spodziewasz się córki, zastanów się nad tym imieniem. Jest piękne i ma wspaniałe znaczenie. A przede wszystkim jest naprawdę oryginalne.

Dzieci Barbary Sienkiewicz
07.06.2024 16:30 Jak mają na imię dzieci Barbary Sienkiewicz? Aktorka nadała im najbardziej popularne imiona w Polsce

Barbara Sienkiewicz występowała w kilku najbardziej popularnych serialach. Jednak największy rozgłos przyniosło jej macierzyństwo. Bowiem w 2015 roku gruchnęła wieść, że aktora urodziła bliźnięta w wieku 60 lat. Dzieci obecnie mają 10 lat. Barbara Sienkiewicz nadała im tradycyjne, piękne imiona.

niemowlę
08.04.2024 09:02 Lista imion zakazanych. Urzędnik nie pozwoli nadać ich dziecku

Urzędnik Stanu Cywilnego ma prawo odmówić nadania dziecku imienia, jakie życzą sobie rodzice. Istnieje nawet pewna lista imion, których na pewno nie uda się nadać dziecku. Wśród nich m.in. Alexander, Julka i Violetta. Lista imion, które w USC nie przejdą, zmienia się każdego roku. Ostatnio Rada Języka Polskiego złagodziła nieco swoje stanowisko i dopuściła nadawanie imion takich jak Jessica, Marika i Natan. Jakiego imienia nie da się nadać dziecku w Polsce? O tym muszą wiedzieć młodzi rodzice.

najpopularniejsze imiona dla chłopców 2023
26.01.2024 17:38 Jakie imiona dla chłopców były modne w 2023 roku? Nie zabrakło zaskoczeń

Wiemy już, jakie imiona dla chłopców były modne w 2023 roku. Jak w poprzednich latach, rodzice postawili na tradycję. Jednak na samym szczycie rankingu jest wielka niespodzianka!Portal rządowy dane.gov.pl udostępnił informacje, jakie imiona były najczęściej nadawane w 2023 roku. Zmiana w rankingu jest ogromna! Popularnego Antosia prześcignęło naprawdę oryginalne imię.

Drugie imię dla dziecka
10.01.2024 10:44 Drugie imię dla dziecka. Piękny zwyczaj czy zbędny dodatek?

Na co dzień się go nie używa, ale i tak duża część z nas je ma. Może wydłużać czas wypełniania i podpisywania dokumentów. Przez wieki było zarezerwowane tylko dla elit. Chodzi o drugie imię.Prawdopodobnie tradycja nadawania drugiego imienia wywodzi się z czasów słowiańskich. Drugie określenie miało chronić swojego właściciela, dlatego często wykorzystuje się imiona świętych. Jednak wydaje się, że drugie imię sprawia tylko kłopoty. Rodzice zastanawiają się, czy w ogóle nadawać je dziecku.

imiona dla bliźniaków
08.01.2024 19:46 Najlepsze pary imion dla bliźniaków. Które do siebie pasują?

Imię dla dziecka musi być piękne i przyjemnie się kojarzyć. Ładnie się zdrabniać i być dobrą wróżbą na przyszłość. I oczywiście nie może wzbudzać śmiechu wśród kolegów w szkole. Na dodatek ma podobać się i mamie, i tacie, a najlepiej jeszcze by nie powtarzało się w rodzinie… wybór imienia nie jest łatwy. A co mają powiedzieć rodzice oczekujący na bliźnięta?Mogłoby się wydawać, że kiedy trzeba wybrać dwa imiona, sprawa jest prostsza – jedno dla każdego z rodziców. Ale to tylko jedna ze strategii znalezienia idealnych imion dla bliźniaków. Oto najlepsze sposoby i garść propozycji, jak nazwać bliźnięta przeciwnej płci.

bobas
03.05.2022 14:54 Jak nazywano dzieci 100 lat temu? Niektóre wybory mogą zaskoczyć

Co jakiś czas moda się zmienia. Dotyczy to nie tylko ubrań, czy wystrojów wnętrz, ale także imion. Jeszcze kilka lat temu królowały nowoczesne imiona, a dziś najchętniej wybierane są te, które nadawano także sto lat temu.Wszyscy rodzice, którzy spodziewają się dziecka prędzej czy później będą musieli stanąć przed wyborem imienia. Niektórzy przy podejmowaniu decyzji kierują się własnymi upodobaniami, znaczeniem imion lub też nadają takie, które nosili ich przodkowie. Dziś wracają do łask imiona, sprzed wieku.

agresja rówieśnicza
19.12.2021 01:00 Imiona, które mogą stać się źródłem problemów. Na jakie lepiej uważać?

Dla każdego rodzica ważną rzeczą jest wybór imienia dla dziecka. Podczas podejmowania decyzji kierują się różnymi motywacjami. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, jak duże ma ono znaczenie w przyszłym życiu potomka.Istnieją takie imiona, które mogą sprawiać dziecku kłopoty. Znany polski komik Abelard Giza, który także ma niespotykane imię, żartobliwie poruszył nawet ten temat w jednym ze swoich stand-upów, mówiąc, że "z imieniem też ma czasem przewalone".- Siedziałem kiedyś z kumplem. Wchodzi moja mama: "Abelard, chodź na chwilę". Wyszedłem, wracam, kumpel siedzi: Ty, starzy też cię przezywają? - żartował.

dziecko
14.11.2021 01:00 Najdziwniejsze imiona dla dziewczynek, na które decydują się rodzice

Wybór imienia dla dziecka jest dla rodziców bardzo ważny. Często chcą, aby ich pociecha nazywała się naprawdę wyjątkowo. Zdarza się niestety, że oryginalne imiona stają się źródłem przykrości, jakie w przyszłości spotykają ich młodych właścicieli. Czasem rodzice, nadając swoim dzieciom wyjątkowo niespotykane imię, zapędzają się za bardzo i skazują dziecko na bycie ofiarą wśród rówieśników. Niestety dzieci bywają bezlitosne i potrafią nawet z powodu imienia uprzykrzyć innym życie.

Smutny chłopiec
31.10.2021 02:00 Joanna nadała synkowi oryginalne imię. Niestety, chłopiec jest wyzywany

Pani Joanna postanowiła napisać list do redakcji portalu ofeminin.pl. Opowiedziała w nim o udręce, przez którą codziennie przechodzi jej syn. Chłopiec jest nagminnie wyśmiewany i wyzywany w szkole. Wszystko przez jego oryginalne imię.Joanna nadała swojemu dziecku imię Brajan. Chłopiec ma zaledwie 8 lat, ale już stał się ofiarą ostracyzmu. Inne dzieci, a nawet nauczyciele wyśmiewają jego imię. Kobieta zaapelowała w swoim liście o większe zrozumienie.

Dzieci
21.10.2021 02:00 Imiona dla dzieci sprzed 100 lat. Od kliku lat znowu są popularne

Trendy dotyczący imion dla dzieci ulegają ciągłym zmianom. Jeszcze nie tak dawno bardzo popularne były zapożyczenia z języka angielskiego. Teraz polscy rodzice wracają do korzeni. Na popularności zyskują imiona sprzed 100 lat.Moda dotyka prawie wszystkich aspektów naszego życia. Ulegają jej również imiona. Dziś możemy zaobserwować bardzo pozytywny trend. Coraz więcej dzieci ma imiona sięgające korzeniami do lat 20. i 30. XX wieku.

Michał Szpak
18.10.2021 02:00 Bratanica Michała Szpaka ma wyjątkowe imię. Jest rzadko spotykane

Chociaż Michał Szpak sam jeszcze nie ma dzieci, to jest dumnym wujkiem córki swojego brata. Ulubienica piosenkarza właśnie skończyła dwa latka. Czy znacie jej imię? Jest wyjątkowe!Michał Szpak swoją muzyczną karierę rozpoczynał, występując w programie X-Factor. Chociaż w nim nie wygrał, to ułatwiło mu to dalszy rozwój i zaistnienie w show-biznesie. Popularność zdobył także, biorąc udział w Eurowizji w 2016 roku, gdzie zajął 8. miejsce. Zaśpiewał wtedy utwór Color of your life.

Zdjęcie dziewczynki
16.10.2021 02:00 Najpiękniejsze imię dla dziewczynki? Wyłoniono królową 2021 roku

W 2021 jedno imię szczególnie przypadło do gustu rodzicom dziewczynek. Według oficjalnych danych w tym roku na świat przyszło najwięcej małych kobiet o imieniu Zuzanna. Króluje zatem to samo imię, co w roku 2020. Proste i klasyczne imiona stale znajdują się na szczytach list popularności. Rodzice w tym, jak i w zeszłym roku najchętniej nadawali dziewczynkom imię Zuzanna. Jednak kolejne miejsca w rankingu z 2021 roku wyglądają już trochę inaczej niż w poprzednich latach.