Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > Najsmutniejsze imię świata. Od 2000 roku nazwano tak tylko dwie małe Polki
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 26.09.2023 11:57

Najsmutniejsze imię świata. Od 2000 roku nazwano tak tylko dwie małe Polki

Dolores - znaczenie imienia
Fot. Pexels/Olia Danilevich

Oryginalne, dobrze brzmiące z nazwiskiem, uniwersalne w wielu językach, o pięknym znaczeniu... Kryteriów wyboru imienia dla dziecka jest wiele. Nic dziwnego, wielu rodziców chce podjąć tę decyzję, nim jeszcze maluch się urodzi. A wiąże ona na całe życie. Warto ją więc dobrze przemyśleć.

Jednym z pięknie brzmiących i międzynarodowych imion jest Dolores, jednak w Polsce wybieramy je wyjątkowo rzadko. Po 2000 roku nazwano tak tylko dwie dziewczynki. Co oznacza to imię i jaka jest kobieta nosząca to miano? Wyjaśniamy.

Dolores - najsmutniejsze imię świata

Imię Dolores święci triumfy w Hiszpanii, zresztą z tamtejszego języka się wywodzi. Dolor oznacza ból. W swojej ojczyźnie nadawane jest chętnie w nawiązaniu do María de los Dolores - Matki Boskiej Bolesnej. Poza Hiszpanią imię to może kojarzyć się ze smutkiem i cierpieniem. O ile są imiona, którym przypisuje się szczęśliwe znaczenie tak w niektórych kręgach nazwanie córki Dolores, kojarzy się ze skazaniem jej na smutek.

Dolores jednak nie cierpi, choć rzadko na jej twarzy gości uśmiech. Jest to osoba zamyślona, przeżywająca wszystko głębiej. Niezwykle wrażliwa, skupiona na duchowości i mistycyzmie. Dziewczynka nosząca to imię jest małą romantyczką, sprawia wrażenie nieobecnej, kiedy coś ją zauroczy. Dostrzega piękno małych rzeczy i miewa artystyczną duszę. 

Projekt bez nazwy (75).jpg

Fot. Canva

Jaki charakter ma Dolores

Osoba nosząca to imię łączy w sobie ogień i wodę. Oznacza to, że jest pracowita, drąży drogę do celu cierpliwie, jak rzeka drąży skałę. A jednak bywa też gwałtowna, stanowcza i porywcza. Dolores ma niezwykłą charyzmę, może zostać doskonałym mówcą motywacyjnym. Dzięki swojej wrażliwości odnajdzie się też w zawodach artystycznych.

Potrzebuje silnego ramienia partnera, który stoi twardo na ziemi, aby nie odleciała za daleko, gdy wpadnie w romantyczny nastrój. Jest doskonałą matką, bardzo silnie związuje się emocjonalnie ze swoimi dziećmi. Pokazuje m świat niezwykły, bajeczny i uduchowiony, gdy cierpią - cierpi razem z nimi. Dolores jest niezwykle empatyczna, nie potrafi nad tym zapanować, dlatego powinna unikać takich zawodów, jak lekarz czy pracownik socjalny.

Zdrobnienia i imieniny

Kobieta obdarzona tym imieniem już z samej oryginalności zapada w pamięć, a kiedy dołożymy do tego jej delikatną aurę, którą roztacza wokół - Dolores nie da się zapomnieć.

Zdrobnienia imienia Dolores: Dolcia, Dolka, Res, Reska, Dolusia, Lora, Lorka

Imieniny Dolores: 15 września

Zobacz także:

Koniec sporów! Wybrano najpiękniejsze na świecie imię dla dziewczynki

Magiczne imiona dla dziewczynek wracają do łask. Wszystkie zaczynają się na tę samą literę

Imię dla dziewczynki, które zachwyca delikatnością. Znów staje się modne