Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Adam Niedzielski

Adam Niedzielski

Adam Niedzielski - minister zdrowia

adam niedzielski
19.01.2022 01:00 Nauka zdalna wróci po feriach? Minister Zdrowia odpowiada

Sytuacja polskich uczniów jest wyjątkowo niepewna. Z dnia na dzień potrafią być wysłani na nauczanie zdalne lub hybrydowe. Rodzice codziennie zastanawiają się, czy szkoły ponownie zostaną zamknięte. Minister Zdrowia podczas konferencji prasowej zdradził plany rządu.19 stycznia Adam Niedzielski przekazał informację o wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń w kraju. Przy okazji został zapytany o plany dotyczące ewentualnej nauki zdalnej.

Adam Niedzielski
11.01.2022 01:00 Ograniczenia w szkołach? Minister Niedzielski zdradza plany rządu

Minister Zdrowia Adam Niedzielski we wtorek wypowiedział się na temat ewentualnego lockdownu. Odniósł się również do sytuacji w polskich szkołach. Zapewnił, że rząd nie planuje wprowadzać do placówek oświatowych specjalnych ograniczeń."Szkoły są ostatnim miejscem, w którym chcielibyśmy wprowadzać jakiekolwiek ograniczenia" - zapewniał Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Według szefa resortu zdrowia, koszty idące w parze z restrykcjami są dla młodych zbyt wysokie.

Niedzielski
03.01.2022 01:00 Komunikat Adama Niedzielskiego dot. powrotu dzieci do szkół i obowiązku szczepień nauczycieli

Adam Niedzielski w poniedziałkowy poranek na antenie RMF FM poinformował o wzroście zakażeń i dużej ilości osób przebywających w szpitalu. Powiedział także, że mimo pogarszającej się sytuacji epidemicznej nie zostały podjęte decyzje o zmianie terminu powrotu uczniów do szkoły.Nastąpił niespodziewany zwrot w przebiegu pandemii koronawirusa. Dopiero co wiceminister Dariusz Piontkowski w wiadomościach WP uspokajał, że mamy zmniejszoną liczbę zachorowań i że "wydaje się, że czwarta fala powoli ustępuje", a już dziś minister Adam Niedzielski poinformował o wzroście zakażeń i niepokojącej sytuacji. Póki co nie wpłynęła ona na decyzję o powrocie do szkół 10 stycznia.

Adam Niedzielski, Przemysław Czarnek
11.12.2021 01:00 Przemysław Czarnek zamierza dyskutować z Niedzielskim. Chodzi o szczepienia nauczycieli

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla wybranych grup zawodowych. Należą do nich nauczyciele. Przemysław Czarnek postanowi wypowiedzieć się w tej sprawie. Zamierza dyskutować z Niedzielskim. Szef MEiN stwierdził, że nie stać nas na cięcia kadrowe idące w parze z obowiązkiem szczepień u nauczycieli. Odesłanie nawet 10 czy 15 proc. pracowników jest niemożliwe.

Adam Niedzielski
29.11.2021 01:00 Komunikat Niedzielskiego nt. możliwego zamknięcia szkół. Minister rozwiał wątpliwości

Informacje o wciąż rosnącej ilości nowych przypadków zachorowań na Covid-19 oraz o pojawieniu się nowego wariantu koronawirusa, budzi niepokój wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Wiele z nich obawia się, że szkoły znowu zostaną zamknięte. Minister Adam Niedzielski dał jasną odpowiedź.Prawie cały zeszły rok szkolny uczniowie spędzili na lekcjach zdalnych. W tym roku kierowane są jedynie pojedyncze klasy lub szkoły na naukę zdalną. Wciąż jednak istnieje obawa, że może się to zmienić.

Niedzielski
07.11.2021 01:00 Komunikat Niedzielskiego. Chodzi o wytyczne dot. powodów przerywania ciąży

Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z RMF FM odniósł się do śmierci 30-latki z Pszczyny. Oświadczył, że zlecił kontrolę Narodowemu Funduszowi Zdrowia i, że to poważna sprawa, która będzie wyjaśniana przez prokuraturę.W rozmowie z RMF FM Adam Niedzielski wypowiedział się na temat kontrowersji dotyczących głośnej śmierci ciężarnej Izabeli z Pszczyny. Kobieta zmarła w 22 tygodniu ciąży z powodu wstrząsu septycznego, do którego doszło w wyniku wcześniejszego obumarcia płodu. Lekarze mieli wstrzymać się z usunięciem płodu do czasu, aż przestanie bić jego serce.

Adam Niedzielski
02.11.2021 01:00 Adam Niedzielski głos ws. zamknięcia szkół. „Szkoły muszą być otwarte za wszelką cenę"

W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski wypowiedział się na temat wzrostu wskaźników zakażeń i zdradził, czy w związku z tym rząd planuje zamknąć szkoły. Zwrócił także uwagę na to, że nauka zdalna i związana z nią izolacja źle wpływa na psychikę dzieci.Minister zdrowia Adam Niedzielski wypowiedział się na temat panującej w Polsce sytuacji epidemicznej, a także poruszył kwestię dalszego funkcjonowania szkół.

Adam Niedzielski
25.10.2021 02:00 Minister zdrowia: ''Szkoły pozostaną otwarte''

Sytuacja pandemiczna w Polsce stale się zmienia, a politycy są ciągle wypytywani o możliwe obostrzenia. Uczniowie zastanawiają się, czy w najbliższym czasie zostaną wysłani na zajęcia zdalne. Adam Niedzielski w rozmowie z portalem wpolityce.pl wypowiedział się na ten temat.Minister zdrowia podczas z wywiadu z dziennikarzem portalu wpolityce.pl odpowiedział na pytania związane z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce. W trakcie rozmowy przyznał, że w najbliższym czasie nie przewiduje się wprowadzenia lockdownu. Uczniowie mają pozostać w szkołach.

Konferencja prasowa
12.10.2021 02:00 Minister zdrowia o nauce stacjonarnej

Gdański Uniwersytet Medyczny rozpoczął nowy rok akademicki. W oficjalnej inauguracji wziął udział Adam Niedzielski, minister zdrowia. Podczas konferencji prasowej wypowiedział się na temat organizacji roku 2021/2022.Na oficjalnym Twitterze ministerstwa zdrowia ukazało się oświadczenie Adama Niedzielskiego, które wygłosił podczas inauguracji roku akademickiego na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Minister stwierdził, że w ten rok wchodzi z dużą dawką optymizmu.

Adam Niedzielski
11.10.2021 02:00 Minister zdrowia o nauce zdalnej i stacjonarnej

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej odniósł się do kwestii związanych z programem szczepień i czwartą falą koronawirusa. Odpowiedział także na pytania dotyczące organizacji zajęć w szkołach oraz na uniwersytetach.Czwartej fali koronawirusa obawiają się nie tylko przedsiębiorcy, ale również i uczniowie. Wiązałaby się ona ze zmianami w organizacji zajęć lekcyjnych i zmusiła ich do przejścia w pełny tryb zdalny. Podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski odpowiedział na związane z tym pytania.

Przemysław Czarnek ogłosił zmianę
09.07.2021 02:00 Jak będzie wyglądała nauka po wakacjach? Niedzielski mówi o dwóch wariantach

Adam Niedzielski podczas piątkowej konferencji prasowej wypowiedział się na temat powrotu uczniów do szkół. Zapytany o to, czy po wakacjach zostanie wprowadzona nauka hybrydowa, odpowiedział, że ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, natomiast pojawiły się ewentualne warianty, które w zależności od sytuacji epidemicznej zostaną wprowadzone. Minister zdrowia podczas konferencji prasowej powiedział kilka słów na temat powrotu uczniów do szkół. Poinformował jednak, że brane są pod uwagę różne możliwości, wśród nich powrót do nauki stacjonarnej, albo wprowadzenie nauczania hybrydowego.