Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Nie żyje najstarsza matka w Polsce. Barbara Sienkiewicz urodziła dzieci w wieku 60 lat
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 07.06.2024 14:23

Nie żyje najstarsza matka w Polsce. Barbara Sienkiewicz urodziła dzieci w wieku 60 lat

Barbara Sienkiewicz
Fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

W wieku 69 lat zmarła Barbara Sienkiewicz. Aktorka zasłynęła jako najstarsza matka w Polsce. Urodziła bliźnięta Anię i Piotrusia, gdy miała 60 lat. Spekulowano, że poddała się procedurze in vitro, czemu stanowczo zapreczała.

Nie żyje najstarsza matka w Polsce

7 czerwca 2024 roku, około godziny 3:00 zmarła aktorka Barbara Sienkiewicz. To właśnie o tej porze, pod budynek, w którym mieszkała, podjechały dwie karetki i radiowóz policji. W rozmowie z “Super Expresem” jedna z sąsiadek wyznała, że aktorka od jakiegoś czasu chorowała.

Ona chorowała, chyba miała żółtaczkę, coś tam po drodze też wyszło. Niedawno wyszła ze szpitala, niby w stanie dobrym, a tu takie smutne wieści. Nasze dzieci razem chodziły do szkoły, lubiły się. Straszna tragedia. Co dalej z jej maluchami? Zawsze im pomagaliśmy, byliśmy bardzo zgrani. Miałam łzy w oczach, gdy wynosili ją na noszach.

Barbara Sienkiewicz osierociła dwoje dzieci

Kobieta w dojrzałym wieku zapragnęła zostać matką. Głośno było o jej ciąży, a następnie porodzie, bo w wieku 60 lat urodziła bliźnięta. Na pytania, czy nie niepokoi ją, że jest w dojrzałym wieku i może nie zdążyć, wychować bliźniąt, zawsze odpowiadała, że dzieci zabezpieczyła na każdą ewentualność. 

Sienkiewicz konsekwentnie odmawiała odpowiedzi na pytanie o ojca dzieci. Jednocześnie zaprzeczała, jakoby ciąża byłą wynikiem zapłodnienia pozaustrojowego.

Co z dziećmi Sienkiewicz

Po śmierci matki 9-letnie bliźnięta zabezpieczyli policjanci znajdujący się na miejscu zdarzenia. Ania i Piotruś zostali przewiezieni do placówki interwencyjno-wychowawczej, gdzie będą oczekiwali na decyzję sądu w sprawie opieki nad nimi. 

Nieznana jest jeszcze oficjalna przyczyna śmierci aktorki.  Wiadomo jednak, że już jakiś czas temu rozważała na temat opieki nad dziećmi po jej śmierci. 

Zobacz także:

"Był mężczyzną, który chciał mieć dzieci". Barbara Sienkiewicz szczerze o ojcu bliźniąt

O świcie sąd zabrał je do domu dziecka. Wiemy, gdzie są dzieci Barbary Sienkiewicz i co się z nimi stanie