Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy

News

pieniądze
17.05.2024 12:23 Mieli podnieść świadczenia dla najuboższych. Ta podwyżka to jakiś żart?

Świadczenia pomocy społecznej będą bardziej dostępne. A to za sprawą podniesienia progów dochodowych, które uchwalił rząd. Kryteria wzrosną nawet o 37 proc., co znacznie ułatwi dostęp do świadczeń dla osób potrzebujących.Te pieniądze z założenia mają trafiać do najbiedniejszych. Ale do tej pory progi dochodowe były tak niskie, że na pomoc społeczną załapywali się tylko nieliczni. Od przyszłego roku w końcu się to zmieni.

ogródki działkowe
17.05.2024 10:39 Ani grilla, ani ogniska. Czego nie wolno robić na ogródkach działkowych ROD

Użytkownicy Rodzinnych Ogródków Działkowych czasem mówią, że mają swój kawałek nieba na ziemi. Dotyczy to zwłaszcza osób, które na co dzień mieszkają w bloku. Gdy przychodzi weekend, tłumie przybywają na parking ROD i często spędzają tam czas od piątku do niedzieli. Są i tacy, którzy mieszkają tam całe lato. Niewiele osób korzystających z ROD zdaje sobie jednak sprawę z tego, że regulaminy tych miejsc są bardzo surowe i dość łatwo można je złamać. W efekcie można stracić członkostwo w Stowarzyszeniu, czyli prawo do użytkowania działki - niezależnie od tego, jak dużo pracy i pieniędzy w nią zainwestowaliśmy.

Lego Bukiet w Biedronce
16.05.2024 13:58 Ten bukiet na Dzień Matki nigdy nie zwiędnie. Już dziś biegnij do Biedronki

Szukasz niebanalnego prezentu na Dzień Matki? Leć do Biedronki! Znajdziesz tam bukiet, który nigdy nie zwiędnie, bo jest zrobiony z klocków Lego. Sieć sprzedaje zestawy tylko do 29 maja w cenie niższej o 50 zł od cen producenta.Gdy bukiet Lego pojawił się w Biedronce na Walentynki, zniknął z półek w mgnieniu oka. Nic dziwnego. Dorośli także lubią układać klocki, a niska cena jest bardzo kusząca. Ten prezent zaskoczy każdą mamę w dniu jej święta.

upał w mieście
15.05.2024 10:06 Ten upał jest niebezpieczny. Meteorolog: Nawet noc nie przyniesie wytchnienia

Wszystko wskazuje na to, że musimy przygotować się na ekstremalnie gorące lato. A upały w tym roku dadzą nam się we znaki dużo wcześniej. Termometry pokażą 36 stopni już w czerwcu.Instytut Meteorologii ostrzega, że takie temperatury są niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. A na gorących dniach się nie skończy. Wytchnienia nie przyniosą także noce, a upały będą przynosiły gwałtowne burze, a nawet trąby powietrzne.

przymrozki Zimna Zośka
14.05.2024 08:42 Zimna Zośka 2024 da się we znaki ogrodnikom. Prognozy nie są optymistyczne

Majowe przymrozki nie tylko sadownikom, ale też miłośnikom roślin ozdobnych spędzają sen z powiek. Bo przecież już było tak pięknie, sklepy ogrodnicze od dawna mają w ofercie pelargonie, jaskry i kwitnące hortensje. Kusi, by je kupić, ustawić na balkonie, wsadzić w ogrodzie. Jednak babcia nie bez powodu mówiła, że do Zimnej Zośki kwiatów się nie sieje.Zimna Zośka 2024 przypada na 15 maja, czyli najbliższą środę. Po Ogrodnikach (imieniny Pankracego, Serwacego i Bonifacego 12-14 maja) zostaje jeszcze Zośka, po połowie maja sezon ogrodniczy rusza w pełni. 

chłopiec w toalecie
13.05.2024 16:26 Masowe zatrucie w szkołach. Ponad 130 dzieci z groźnymi objawami

132 uczniów i 7 nauczycieli z objawami zatrucia pokarmowego po zjedzeniu pomidorków koktajlowych. Tak skończył się projekt edukacyjny "Owoce i warzywa w szkole" w czterech szkołach.Masowe zatrucie to efekt programu organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa. Nie wiadomo jeszcze co było przyczyną zatrucia, a włoskie pomidorki koktajlowe trafiają także do polskich sklepów.

Pożar szkoły w Grodzisku Mazowieckim
13.05.2024 13:44 Płonie szkoła w Grodzisku Mazowieckim. Trwała matura z języka angielskiego

Około południa do dyżurnego straży pożarnej w Grodzisku Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o pożarze szkoły. Chodzi o Zespół Szkół nr 1 w Grodzisku przy ul. Żwirki i Wigury w Grodzisku Mazowieckim. W placówce trwały egzaminy maturalne.

rodzina na stacji kolejowej
10.05.2024 14:11 Darmowe bilety na pociąg w czerwcu. Co zrobić, żeby dostać bilet za 0 zł?

PKP Intercity przygotowało prezent dla wszystkich dzieci z okazji ich święta. 1 czerwca mogą podróżować polskimi pociągami całkowicie za darmo! Wystarczy, że w podróż zabiorą ze sobą legitymację szkolną, albo książeczkę zdrowia.W Dzień Dziecka polską koleją pojedziecie za darmo. Promocja jest skierowana do wszystkich dzieci w wieku do 16 lat. PKP Intercity walczy o względy rodzin i w swojej ofercie ma sporo zniżek zarezerwowanych właśnie dla nich. Wakacje to idealny czas, żeby z nich skorzystać.

Rossmann
09.05.2024 12:16 Uwaga! Mleko Bebilon z Rossmanna skażone bakterią. Nie podawaj go dziecku

Ważny komunikat dla klientów Rossmanna. Sieć apeluje o zwrot mleka Bebilon Profutura 2. Partia produktu jest zanieczyszczona groźnymi dla zdrowia dzieci bakteriami. Pod żadnym pozorem nie wolno podawać go dziecku.Jeżeli masz w domu to mleko, koniecznie odnieś je do sklepu. Otrzymasz zwrot pieniędzy, nawet bez okazania paragonu. Zanieczyszczona partia trafiła nie tylko do Rossmanna.

dziecko, policja
09.05.2024 09:30 Trzylatek wyszedł niezauważony z przedszkola. Interweniowała policja, a teraz padną zarzuty

To cud, że chłopcu nic się nie stało. Przejeżdżające ulicami Zielonej Góry kobiety zauważyły spacerującego samotnie trzylatka. Zatrzymały się i wezwały policję. Okazało się, że maluszek wyszedł niezauważony z przedszkola. Teraz sprawą zajmie się prokuratura.Przedszkole ma obowiązek czuwać nad bezpieczeństwem naszych dzieci. Maluszki nie mogą same opuszczać placówki - to ogromne ryzyko. Niestety w Zielonej Górze pracownicy przedszkola nie dopilnowali swoich obowiązków. Teraz czekają ich za to surowe konsekwencje.

Cena fasolki szparagowej w Biedronce
09.05.2024 09:10 "Komuś chyba sufit spadł na głowę!". Cena fasolki szparagowej w Biedronce? Sami zobaczcie

Kochamy dyskonty, wszystko w jednym miejscu, a do tego ceny - niższe, niż wszędzie. Jednak jak się okazuje - nie wszystkie. Nasz zszokowany Czytelnik przysłał zdjęcie cenówki z Biedronki.- Odechciało mi się na razie fasolki szparagowej - mówi. - Sufit im chyba spadł na głowę, jeśli sądzą, że ktoś to kupi. Cena zielonych fasolek faktycznie jest “zaporowa”.

pieniądze
08.05.2024 10:35 7 tysięcy dla każdego jeszcze w tym roku. Na tę podwyżkę czekaliśmy 13 lat

Posłowie Suwerennej Polski skierowali do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej interpelację dotyczącą podwyższenia zasiłku pogrzebowego. W 2024 roku jego wartość ma wzrosnąć z 4 tys. do 7 tys. złotych. To podwyżka o 75 proc.Na tę zmianę musieliśmy czekać bardzo długo. Kwota zasiłku pogrzebowego nie zmieniała się od 13 lat, a koszty pochówku wzrosły w tym czasie kilkukrotnie. Procedura wprowadzenia zmian właśnie się rozpoczęła i podwyżka powinna wejść w życie jeszcze w 2024 roku.

karetka, rączka dziecka
08.05.2024 08:57 Głogów. Sąsiedzi uratowali dziecko z rąk kata. To, co mu robił, nie mieści się w głowie

Do głogowskiego szpitala (woj. dolnośląskie) trafił 5-miesięczny chłopczyk. Niemowlę ma uraz głowy. Pod opiekę medyków trafiła także jego mama. Z relacji sąsiadów jawi się obraz strasznej, trwającej miesiącami tragedii. Najgorsza w tym wszystkim jest jednak bezsilność służb, które okoliczni mieszkańcy alarmowali od dawna, że w tej rodzinie dzieje się coś złego. Teraz ze łzami w oczach mówią: Cud, że nie doszło do większej tragedii. Czy to koniec piekła tego maleństwa?

Jacek Zieliński z żoną Haliną
07.05.2024 09:15 Jacek Zieliński nie żyje. Jego żona poświęciła wszystko, by mógł robić karierę

Jacek Zieliński miał rzesze fanek, a mimo to pozostał skromnym "chłopakiem" z blokowiska. Miłości miał dwie, obydwu był wierny do końca: muzykę i żonę Halinkę, z którą był w szczęśliwym związku przez 53 lata. Rozdzieliła ich śmierć muzyka. Współzałożyciel Skaldów zmarł 6 maja 2024 roku w wieku 77 lat.Halinkę poznał na studiach, na urodzinach koleżanki, jak mówił wiele lat później, zapałali do siebie sympatią i zaczęli spędzać ze sobą coraz więcej czasu. To było dobre, dojrzałe uczucie. Rzadko pokazywali się razem publicznie, ale zawsze mówili o sobie z szacunkiem i miłością. Chętnie dzielili się swoją receptą na szczęśliwy związek z długim terminem przydatności.

maturzyści
28.04.2024 10:05 Mogą zarobić 6 tys. złotych od razu po maturze. Wystarczy, że wybiorą ten zawód

Maturzyści w te wakacje mają okazję zarobić sporą kwotę w niecały miesiąc. Taką szansę mają ci, którzy zdecydują się wybrać na szkolenie w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej.Specjalna edycja szkoleń jest skierowana do młodych. Szkolenia wakacyjne trwają 27 dni. Za uczestnictwo można liczyć na sowite wynagrodzenie. Młodzi dostaną nawet 6 tys. złotych.

matka z dzieckiem przy komputerze
26.04.2024 09:42 Skarbówka zataja ulgi podatkowe. System Twój e-PIT ignoruje samotne matki i rodziców

Uwaga na rozliczenia podatków w systemie Twój e-PIT. Skarbówka udostępnia zeznania podatkowe bez przysługujących ulg. System miał ułatwiać wszystkim obywatelom rozliczanie podatków, bo wystarczy tylko zaakceptować przygotowane już rozliczenie. Okazuje się, że przy okazji zataja ulgi, m.in. dla samotnych matek.To ostatnie 4 dni na rozliczenie podatku za 2023 rok. Mając tak niewiele czasu, dużo osób decyduje się na skorzystanie z najwygodniejszej formy rozliczenia, systemu Twój e-PIT. Ale jeżeli mamy prawo do ulg podatkowych, to trzeba zachować czujność. W rozliczeniu przygotowanym przez skarbówkę ulgi nie są uwzględnione.

dziewczynka
23.04.2024 11:39 Wyniki rekrutacji i ponad 1200 wolnych miejsc. W tych przedszkolach będzie wyjątkowo pusto

W Poznaniu ogłoszono właśnie wyniki pierwszego etapu rekrutacji do przedszkoli. Aż 96 proc. kandydatów zakwalifikowało się do wybranej przez siebie placówki, a w mieście pozostało nadal aż 1233 wolne miejsca. Czy pozostaną puste?Wszystko wskazuje na to, że raczej tak. W I etapie rekrutacji nie zakwalifikowało się zaledwie 121 maluchów, które mogą teraz odwołać się od decyzji. Wygląda na to, że w poznańskich przedszkolach będzie wyjątkowo pusto i cicho.

żołnierz z psem
23.04.2024 09:50 6 maja wojsko wkroczy do szkół. Minister podpisała projekt

Obejmie około 3,5 tys. szkół, a zajęcia rozpoczną się już 6 maja. "Edukacja z wojskiem" – tak nazywa się program edukacyjno-obronny przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej. Szkolenia prowadzone przez wojsko będą odbywać się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Ich celem jest podniesienie świadomości dzieci na temat bezpieczeństwa i obronności, a także nauka podstawowych umiejętności z tym związanych. Uczniowie mają wiedzieć, co robić w sytuacjach wojny i innych kryzysów.

pogrzeb dziecka
19.04.2024 10:05 Rodzice uważają, że to cud! Noworodek ożył na własnym pogrzebie

W całym kraju mówi się o cudzie wody święconej. Rodzina właśnie przygotowywała się, żeby pożegnać noworodka. Dziewczynka przyszła na świat przez nagłe cesarskie cięcie, ale nie dawała żadnych oznak życia. W trakcie pogrzebu stało się coś, w co trudno uwierzyć.21-letnia kobieta trafiła do szpitala w siódmym miesiącu ciąży. Ze względu na jej zły stan lekarze zdecydowali o natychmiastowej cesarce. Niestety dziecko urodziło się martwe. Przynajmniej tak się wtedy wydawało.

ewakuacja
12.04.2024 13:26 Ewakuacja szkoły na Mazowszu. Uczniowie są odwożeni na SOR

Trwa ewakuacja uczniów i nauczycieli z ZSP przy ul. Sadowej 5 w Przasnyszu. Niektórzy poszkodowany wymagali hospitalizacji.

bliźniaczki
12.04.2024 09:51 Na świat przyszły nietypowe bliźnięta. Taka ciąża zdarza się raz na 2 miliardy

W grudniu 2023 roku na świat przyszły niesamowite bliźnięta. Ciąża, której były owocem, zdarza się rzadziej, niż wygrana na loterii, bo zaledwie raz na dwa miliardy!Kobieta, która je urodziła, ma dwie macice, a dzieci rozwijały się pojedynczo w każdej z nich. Według lekarzy można je nazwać bliźniętami dwujajowymi. Taka ciąża to prawdziwy fenomen. 

samotna matka
10.04.2024 12:33 Warunki, w których mieszkali, wołały o pomstę do nieba. Zaskakujący finał sprawy pani Darii

O historii pani Darii z Rudy Śląskiej pisaliśmy kilka dni temu. Kobieta wraz z niepełnosprawnym synem mieszkała w mieszkaniu komunalnym w koszmarnych warunkach. Po emisji reportażu programu "Uwaga TVN" coś się jednak zmieniło. Wygląda na to, że ta smutna historia właśnie znalazła szczęśliwy koniec.Po wizycie reporterów miasto nagle znalazło dla samotnej matki nowe, wyremontowane mieszkanie. Na przeszkodzie stała tylko kaucja — ponad 3600 zł, które pani Daria powinna wpłacić praktycznie od razu. Kobieta nie miała takich pieniędzy, ale na pomoc przyszli jej ludzie dobrej woli. Internetowa zbiórka zakończyła się sukcesem.

Policja
08.04.2024 19:00 Świętokrzyskie: Spłoszony koń stratował 4-latka. Dziecko nie żyje

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w województwie świętokrzyskim. Spłoszony koń stratował 4-latka. Dziecko zmarło.

Conan i Dagmara Kazimierska
08.04.2024 14:57 Conan idzie do wojska? Syn Dagmary Kaźmierskiej zdradził swoje plany

Komisje wojskowe, które kwalifikują młodych mężczyzn jako mogących wesprzeć "w razie czego" zawodowych żołnierzy pracują pełną parą. Wezwania dostają wszyscy, którzy skończyli 19 lat. Ten los spotkał też Conana, syna Dagmary Kazimierskiej, znanej z "Królowych życia" (TTV), obecnie pląsającej po parkiecie "Tańca z gwiazdami" (Polsat).Student medycyny otrzymał wezwanie i zamierzał się stawić, jednak jak się okazuje, nie do końca zrozumiał, gdzie ma się pojawić, czeka go więc kolejna wycieczka przed komisję. Conan ma jednak pewne plany, które... mogą ściągnąć na niego kłopoty. O wszystkim opowiedział swoim obserwatorom na Instagramie.

dziecko
07.04.2024 20:22 15-krotny wzrost zachorowań. Groźna choroba panoszy się w szkołach i przedszkolach

Choroba, o której prawie zapomnieliśmy, powraca z coraz większą siłą. W przeciągu dwóch ostatnich lat odnotowano 15-krotny wzrost. Płonicy nie można bagatelizować, bo jest śmiertelnie niebezpieczna. Jak informuje polsatnews.pl - rozprzestrzenia się w szkołach i przedszkolach.Szkarlatyna (płonica) to choroba bakteryjna wywoływana przez paciorkowce z grupy A. Szalenie niebezpieczne są powikłania. Szkarlatyna atakuje głównie młodsze dzieci, a biorąc pod uwagę lawinowy wzrost zachorowań, musimy być czujni.

Zofia Kucówna
07.04.2024 15:16 Dla miłości poświęciła wszystko. Zofia Kucówna femme fatale, czy ofiara podrywacza

Poślubiona była scenie. Kochała teatr z absolutną wzajemnością. Niewiele brakowało, a nigdy by się nie spotkali, bo na egzamin do szkoły teatralnej poszła bez przekonania, namówiona przez nauczycielkę z liceum.Zofia Kucówna, ulegając tym namowom, zmieniła bieg wydarzeń i wpłynęła na całe swoje życie, również uczuciowe. Zamężna była dwukrotnie, zmarła otoczona przyjaciółmi w Domu Aktora Weterana w Skolimowie 6 kwietnia 2024 roku. Po drugim małżeństwie, kolejnej miłości nie szukała.

Michał Lipiec
07.04.2024 10:54 O polskiego maturzystę biją się zagraniczne uczelnie. Kim jest Michał Lipiec

 Za 4 tygodnie Michał Lipiec, wraz z rówieśnikami siądzie do arkuszy egzaminacyjnych. Będzie zdawał maturę. Nie musi się szczególnie martwić o jej wynik, bo już dziś spływają do niego propozycje z uczelni w Wielkiej Brytanii i USA. Nastolatek z Krakowa może przebierać w prestiżowych szkołach wyższych.Harvard, Cambridge, a może MIT? Oficjalnych propozycji jest wiele. Poza pewnym miejscem uczelnie oferują Michałowi także stypendium, bo każda chce mieć u siebie takiego studenta. O chłopaku zrobiło się głośno w świecie nauki, kiedy zaimponował swoją wiedzą na międzynarodowych olimpiadach. Trzykrotnie stanął na podium, ale nie jest to typ mola książkowego - z pasją uprawia też sport.

dzień wolny 15 października
05.04.2024 18:49 Szykuje się nowe święto państwowe. Zdziwisz się, co będzie upamiętniać

Wygląda na to, że będziemy mieli nowe święto państwowe. Dzień Społeczeństwa Obywatelskiego ma być obchodzony 15 października, na pamiątkę rekordowej frekwencji w wyborach parlamentarnych w 2023 roku. Czy będzie to kolejny dzień wolny od pracy?Agnieszka Buczyńska, ministra ds. społeczeństwa obywatelskiego, zapowiada niezwłoczne działania w tej sprawie. Pomysł pojawił się już w styczniu, jak informowała gazeta "Rzeczpospolita". Nowe święto państwowe nie wszystkim się jednak podoba.