Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > Nie żyje noworodek pobity w Gorzowie. Policja postawi rodzicom i babci zarzut zabójstwa?
Aneta Zabłocka
Aneta Zabłocka 20.06.2024 17:22

Nie żyje noworodek pobity w Gorzowie. Policja postawi rodzicom i babci zarzut zabójstwa?

pilne
Fot. Iberion

W środę 19 czerwca do gorzowskiego szpitala trafił maleńki chłopczyk. 3-tygodniowy zaledwie niemowlak miał na ciele ślady pobicia. Lekarze walczyli o jego życie. Niestety maluszek zmarł. 

Pobity noworodek w Gorzowie

Do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim w trybie pilnym przyjęto noworodka. Chłopiec ma liczne siniaki i stłuczenia w tym krwiaki na główce. W związku z podejrzeniem przemocy domowej, wobec dziecka, medycy zawiadomili policję.

- Niestety to kwestia czasu, kiedy noworodek umrze wskutek odniesionych obrażeń - powiedział jeszcze tego samego dnia  w rozmowie z  Gorzowianin.com Paweł Trzciński, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Niestety, miał rację. 

policja
 

Dziecko zmarło

Chwilę po godz. 16 w czwartek rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przekazał mediom, że chłopca nie udało się uratować. 

Zgodnie z procedurami medycznymi lekarze powiadomili policję i prokuraturę o śmierci noworodka. 

Obrażenia głowy dziecka były bardzo poważne i wystąpiły w wyniku upadku, potrząsania lub uderzenia. Śledczy zbadają sprawę. 

Policja zatrzymała rodziców i babcię

Policja w toku postępowania zatrzymała trzy osoby - matkę chłopca - 25-letniej Juliannę K., ojca - 27-letniego Marcina W. oraz 58-letnią babcię Iwonę K.

Chłopiec urodził się 1 czerwca, ma więc niespełna 3 tygodnie. Policja, póki co nie przekazuje informacji o ustaleniach.

- Ze względu na śmierć dziecka zostanie zmieniona kwalifikacja czynu - tłumaczyli nieoficjalnie śledczy. Do piątku postawią ewentualne zarzuty zatrzymanym na 48-godzin osobom. 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-06-20/lekarze-byli-bez-szans-nie-zyje-19-dniowy-noworodek-z-gorzowa-wielkopolskiego/

Powiązane
Był sobie kot
"Był sobie kot" już w kinach. Świetna zabawa dla całej rodziny
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?