Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy

Śmierć

Jerzy Stuhr
09.07.2024 11:48 Bez Basi był "samotny jak pies". Jerzy Stuhr nie żyje, z żoną spędził 53 lata

W wieku 77 lat zmarł Jerzy Stuhr. Wybitny aktor filmowy, teatralny i dubbingowy na zawsze odcisnął swój ślad w polskiej kulturze. Informacje o jego śmierci Onet.

pogrzeb
29.06.2024 13:20 Co wkłada się zmarłemu do trumny? Z niektórych rzeczy lepiej zrezygnować

Odejście bliskiej osoby to bardzo trudne wydarzenie. Nie dość, że musimy uporać się z bólem po jej stracie, to jeszcze załatwić szereg formalności. Z nich wszystkich przygotowanie bliskiego na ostatnią drogę jest chyba najtrudniejsze.Oczywiście ubieraniem, makijażem i ułożeniem w trumnie zajmują się pracownicy zakładu pogrzebowego. Jednak na bliskich spoczywa obowiązek wybrania odpowiedniego ubrania oraz rzeczy, które wkłada się zmarłemu do trumny.

pogrzeb
25.06.2024 15:44 Co zrobić, gdy ktoś umrze w domu? Otwarcie okna to nie wszystko

Na ten moment nie można być gotowym. Nawet jeśli bliska nam osoba chorowała, gdzieś zawsze tliła się nadzieja, że może jeszcze miesiąc, tydzień, może chociaż dzień czy dwa. Śmierć bliskiej osoby zawsze zaskakuje.Do tego przytłacza ogromem smutku, żalu, tęsknoty, strachu. W takiej chwili nie wiadomo co robić, jak się zachować. Trzeba załatwić szereg formalności, ale warto pamiętać także o tradycyjnych gestach, które ułatwiają przetrwanie tego trudnego momentu.

Barbara Sienkiewicz i dzieci
21.06.2024 11:58 Dzieci Barbary Sienkiewicz zostały same na świecie. Kto się nimi zaopiekuje?

Aktorka Barbara Sienkiewicz niedawno osierociła dwoje dzieci: Piotrusia i Anię. Dziewięcioletnie bliźnięta nie mają rodziny, która mogłaby się nimi zająć, więc na razie pozostają w pieczy zastępczej.Chociaż mama napisała testament, w którym wyznaczyła opiekuna dla swoich dzieci, bliźnięta nadal czekają na decyzję sądu. Ich dalszy los wcale nie jest przesądzony.

pilne
20.06.2024 17:22 Nie żyje noworodek pobity w Gorzowie. Policja postawi rodzicom i babci zarzut zabójstwa?

W środę 19 czerwca do gorzowskiego szpitala trafił maleńki chłopczyk. 3-tygodniowy zaledwie niemowlak miał na ciele ślady pobicia. Lekarze walczyli o jego życie. Niestety maluszek zmarł. 

kobieta w lumpeksie
12.06.2024 12:12 Marynarka z lumpeksu skrywała tajemnicę. To jak list zza grobu

Stała klientka lumpeksu nie sądziła, że podczas zakupów cokolwiek może ją jeszcze zaskoczyć. Ale to, co znalazła w kieszeni ubrania, jeży włosy na głowie. Mała karteczka skrywała upiorny sekret.W sklepach z używaną odzieżą można znaleźć prawdziwe skarby. I nie chodzi tylko o świetne ciuchy w niskiej cenie. Niektórzy w kieszeniach ubrań znajdują pieniądze, inni biżuterię, a ta kobieta znalazła list zza grobu. Gdy przeczytała notatkę, oblał ją zimny pot.

Pogrzeb matki Sienkiewicz
08.06.2024 17:05 Rok temu zmarła matka Sienkiewicz, która pomagała jej przy dzieciach. Tak żegnały ją wnuczęta

Wczoraj otrzymaliśmy smutną informację: zmarła aktorka Barbara Sienkiewicz. Osierociła dwoje małych dzieci — Piotrusia i Anię. Dla 9-letnich maluchów to był nie lada cios. Tym bardziej, że to druga ukochana osoba, która odeszła w ostatnim czasie.Rok temu, w maju 2023 roku odeszła ich babcia, mama Barbary Sienkiewicz. Kobieta pomagała aktorce przy dzieciach.

Barbara Sienkiewicz
08.06.2024 11:36 "Napisałam testament i zostawiłam go w domu". Barbara Sienkiewicz przygotowała się najgorsze

Barbara Sienkiewicz urodziła w wieku 60 lat. Powitała na świecie bliźnięta — Piotrusia i Anię. Obecnie dzieci mają już 9 lat i wiele wskazuje na to, że pójdą w ślady sławnej mamy.Aktorka zdawała sobie sprawę z tego, że jest zdecydowanie starsza niż większość mam. Dlatego postanowiła przygotować się na najgorsze i zostawiła testament, w którym przekazała informacje, kto powinien zająć się jej dziećmi.

Barbara Sienkiewicz i Wanda Nowicka
07.06.2024 16:29 Obiecała Sienkiewicz, że zajmie się dziećmi po jej śmierci. Dzisiaj Wanda Nowicka odwraca się plecami

7 czerwca dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Nad ranem zmarła Barbara Sienkiewicz – kobieta nazywana najstarszą matką w Polsce. W 2015 roku całą Polską wstrząsnęła wiadomość, że 60-letnia wówczas Pani Barbara urodziła bliźnięta. Kto zajmie się dziećmi po śmierci jej mamy?Ania i Piotruś mają niecałe 10 lat. Swojego ojca nie znają – Barbara Sienkiewicz utrzymywała w tajemnicy personalia mężczyzny, z którym zaszła w ciąże. Ale była świadoma, że powinna zadbać o przyszłość swoich dzieci na wypadek tego najgorszego. Najgorsze właśnie się stało, a dzieci, mimo wszystkiego, co zrobiła ich matka przed śmiercią, trafiły właśnie do domu dziecka.

Barbara Sienkiewicz
07.06.2024 14:55 O tej ciąży mówiła cała Polska. Tak wyglądała droga Barbary Sienkiewicz do macierzyństwa

W 2015 roku media rozpisywały się o Barbarze Sienkiewicz. Została okrzyknięta przez nie “najstarszą mamą w Polsce”, dlatego że w wieku 60 lat urodziła dwoje dzieci — bliźnięta.Piotrusiem i Anią zajmowała się sama. Barbara Sienkiewicz zmarła w nocy z czwartku na piątek 7 czerwca 2024 roku.

Barbara Sienkiewicz z dziećmi
07.06.2024 14:29 O świcie sąd zabrał je do domu dziecka. Wiemy, gdzie są dzieci Barbary Sienkiewicz i co się z nimi stanie

W nocy z 6 na 7 czerwca zmarła Barbara Sienkiewicz. Kobieta nazywana najstarszą matką w Polsce. W wieku 60 lat urodziła bliźniaki. Kto zajmie się jej dziećmi?Osierocone dzieci mają zaledwie 9 lat. Ich mama zabezpieczyła się na wypadek tragedii i wyznaczyła osobę, która ma się nimi zająć. 

taśma policyjna
11.05.2024 09:55 Wola Szczucińska. Zwłoki dwóch dziewczynek na prywatnej posesji. Sąsiadka zdradza, co działo się tamtej w nocy

Policja ujawniła w piątek wieczorem ciała dwóch dziewczynej na prywatnej posesji w  Woli Szczucińskiej. Ciała dzieci znaleziono w pogorzelisku. Prokuratura wyjaśnia sprawę, o morderstwo trzy- i pięciolatki podejrzewana jest matka.