portalparentingowy.pl
pies: 6-latek uratował siostrzyczkę przed agresywnym zwierzęciem

pixabay

Agresywny pies zaatakował małą dziewczynkę. Na pomoc ruszył jej 6-letni braciszek

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

W amerykańskim stanie Wyoming doszło do groźnego incydentu. Agresywny pies rzucił się na małą, bezbronną dziewczynkę. Na szczęście w pobliżu był prawdziwy bohater, jej 6-letni braciszek

Nie wiadomo, dlaczego pies postanowił zaatakować małą dziewczynkę. Wiadomo jednak, że gdyby nie bohaterska postawa 6-latka z amerykańskiego stanu Wyoming, historia mogłaby skończyć się tragicznie. Dzielny chłopiec przypłacił swój czyn 90 szwami założonymi przez chirurgów. Absolutnie jednak go nie żałuje.

Pies zaatakował małą siostrzyczkę 6-latka. Chłopiec zachował się jak na bohatera przystało 

Historię bohaterskiego 6-latka poznaliśmy dzięki jego cioci, która opisała całe zajście za pośrednictwem mediów społecznościowych. Chwile grozy rozegrały się 9 lipca ubiegłego roku na terenie amerykańskiego stanu Wyoming. 

Agresywny pies, który należał do znajomych rodziców rodzeństwa, niespodziewanie rzucił się na małą dziewczynkę, gdy w pobliżu nie było dorosłych. Był za to 6-letni chłopiec - jej brat. Chłopiec nie mógł znieść myśli, że jego siostrzyczce stanie się coś złego. Nie kalkulując ryzyka, rzucił się na pomoc. 

6-latek osłonił własnym ciałem siostrzyczkę i odciągnął ją od psa w bezpieczne miejsce. Niestety w czasie zdarzenia odniósł liczne obrażenia. W szpitalu, do którego trafił kilka chwil później, założono mu aż 90 szwów. Został bowiem dotkliwie pogryziony w twarz i głowę. 

Gdy sprawa stała się głośna, do chłopca zgłosili się dziennikarze, którzy chcieli z nim porozmawiać. W trakcie krótkiego wywiadu 6-latek wypowiedział słowa, które wprawiły w podziw tysiące ludzi na całym świecie. 

Gdybyś ktoś musiał umrzeć, to pomyślałem, że to powinienem być ja - powiedział 6-letni bohater

Chłopiec doszedł już do siebie po przerażającym zdarzeniu. Rany zagoiły się dobrze. Bohater otrzymał wiele wspaniałych wiadomości od ludzi, którzy nie mogli wyjść z podziwu, słysząc o jego czynie. Wśród nich znalazł się nawet słynny aktor Mark Ruffalo, który odgrywał rolę superbohatera “Hulka”. Jak widać, w poszukiwaniu herosów nie trzeba wcale wybierać się do kina. Niektórzy z nich chodzą bowiem wśród nas.

Oprócz listów z gratulacjami i wyrazami podziwu 6-latek dostał również dużo kamyków oraz fragmentów wyjątkowych skał. Wszystko przez to, że jest miłośnikiem geologii. Ludzie wiedzieli zatem, że tego typu prezent, sprawi mu najwięcej radości.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Dzieci wrócą do szkoły zaraz po Wielkanocy? Minister Zdrowia odpowiada

  • Jak chronić dziecko w sieci? Internet jest wspaniałym wynalazkiem, ale potrafi być również niebezpieczny

  • Jak wybrać kołyskę, aby dziecko miało z niej pożytek?

źródło: Mamadu.pl

Damian WitońAutor

Wydawca portalu portalparentingowy.pl, z wykształcenia psycholog, absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Myślę, że zdrowie jest często kwestią wyboru. Aby się nim cieszyć, trzeba jednak wiedzieć, jak dokonać go właściwie. Mam nadzieję, że dzięki swojej pracy, będę w stanie w tym Państwu pomóc.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Życie rodzinne

Zmiany w programie 500 plus. Szef klubu PIS potwierdza doniesienia

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Mama 4 plus. Komu przysługuje emerytura za urodzenie dzieci?

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

City break z dzieckiem. Czy jechać z maluchem do dużego miasta?

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Raport. Tyle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Zmiany w wypłatach 500 plus. Wejdą w życie już w czerwcu

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Podpowiadamy, w co ubrać się na Komunię dziecka

Czytaj więcej >