Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Agresywny pies zaatakował małą dziewczynkę. Na pomoc ruszył jej 6-letni braciszek
Damian Witoń
Damian Witoń 26.02.2021 01:00

Agresywny pies zaatakował małą dziewczynkę. Na pomoc ruszył jej 6-letni braciszek

pies: 6-latek uratował siostrzyczkę przed agresywnym zwierzęciem
pixabay

Nie wiadomo, dlaczego pies postanowił zaatakować małą dziewczynkę. Wiadomo jednak, że gdyby nie bohaterska postawa 6-latka z amerykańskiego stanu Wyoming, historia mogłaby skończyć się tragicznie. Dzielny chłopiec przypłacił swój czyn 90 szwami założonymi przez chirurgów. Absolutnie jednak go nie żałuje.

Pies zaatakował małą siostrzyczkę 6-latka. Chłopiec zachował się jak na bohatera przystało 

Historię bohaterskiego 6-latka poznaliśmy dzięki jego cioci, która opisała całe zajście za pośrednictwem mediów społecznościowych. Chwile grozy rozegrały się 9 lipca ubiegłego roku na terenie amerykańskiego stanu Wyoming. 

Agresywny pies, który należał do znajomych rodziców rodzeństwa, niespodziewanie rzucił się na małą dziewczynkę, gdy w pobliżu nie było dorosłych. Był za to 6-letni chłopiec - jej brat. Chłopiec nie mógł znieść myśli, że jego siostrzyczce stanie się coś złego. Nie kalkulując ryzyka, rzucił się na pomoc. 

6-latek osłonił własnym ciałem siostrzyczkę i odciągnął ją od psa w bezpieczne miejsce. Niestety w czasie zdarzenia odniósł liczne obrażenia. W szpitalu, do którego trafił kilka chwil później, założono mu aż 90 szwów. Został bowiem dotkliwie pogryziony w twarz i głowę. 

Gdy sprawa stała się głośna, do chłopca zgłosili się dziennikarze, którzy chcieli z nim porozmawiać. W trakcie krótkiego wywiadu 6-latek wypowiedział słowa, które wprawiły w podziw tysiące ludzi na całym świecie. 

Gdybyś ktoś musiał umrzeć, to pomyślałem, że to powinienem być ja - powiedział 6-letni bohater

Chłopiec doszedł już do siebie po przerażającym zdarzeniu. Rany zagoiły się dobrze. Bohater otrzymał wiele wspaniałych wiadomości od ludzi, którzy nie mogli wyjść z podziwu, słysząc o jego czynie. Wśród nich znalazł się nawet słynny aktor Mark Ruffalo, który odgrywał rolę superbohatera “Hulka”. Jak widać, w poszukiwaniu herosów nie trzeba wcale wybierać się do kina. Niektórzy z nich chodzą bowiem wśród nas.

Oprócz listów z gratulacjami i wyrazami podziwu 6-latek dostał również dużo kamyków oraz fragmentów wyjątkowych skał. Wszystko przez to, że jest miłośnikiem geologii. Ludzie wiedzieli zatem, że tego typu prezent, sprawi mu najwięcej radości.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: Mamadu.pl