portalparentingowy.pl
Pies nie odchodzi od dziecka na krok

screen youtube.com/milperthusky

Pies towarzyszył dziecku od pierwszych dni życia. Urocze nagranie chwyta za serce

31 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Pies może być wspaniałym przyjacielem na wiele długich lat. Wzruszające nagranie, które poruszyło internautów, pokazuje, jak czworonogi potrafią świetnie dogadywać się z dziećmi i to od pierwszych dni życia.

Pies może być nie tylko obrońcą, ale i przyjacielem, który potrafi się wykazać niezwykłą delikatnością wobec dzieci. Tyczy się to zarówno małych czworonogów, jak i tych naprawdę sporych.

Nagranie, na którym pies rasy husky towarzyszy dziecku od pierwszych dni jego życia zachwyciło internautów. Na samym portalu YouTube zostało odtworzone ponad 30 milionów razy. Ciężko się temu dziwić, ponieważ od tego duetu ciężko odciągnąć wzrok.

Pies nie odstępował dziecka na krok

Całe nagranie trwa niecałe 12 minut, ale w czasie jego oglądania w ogóle tego nie czuć. Składa się z wielu krótszych nagrań, które pokazują, jak z biegiem czasu rozwijała się przyjaźń pomiędzy psem rasy husky i dzieckiem.

Na pierwszym ujęciu widać reakcję psa na zupełnie nowego członka rodziny. Noworodek trzymany jest na rękach przez mamę, a zainteresowany pies zaczyna obwąchiwać malca. Jest przy tym naprawdę delikatny i nie wydaje z siebie ani jednego dźwięku.

Już na następnym ujęciu widzimy, jak czworonóg towarzyszy maluszkowi w czasie drzemki. Podobne ujęcia często powtarzają się na nagraniu, ale widok psa, który delikatnie kładzie pyszczek na nogach dziecka lub śpi tuż obok malca, zachwyca za każdym razem.

Oczywiście wraz z tym, jak dziecko stawało się starsze, to jego relacja z czworonożnym przyjacielem również ulegała zmianom. Na filmiku ukazano, jak maluch beztrosko może łapać psa za futro czy też uszy. Pies w takiej sytuacji rzecz jasna znosi pieszczoty z kamienną miną.

Jedno z nagrań uchwyciło nawet moment wspólnego posiłku. Widzimy na nim, jak maluch karmiony jest przy pomocy łyżeczki, ale ostatni kęs wędruje do psa, który jak zawsze nie odstępuje swojego przyjaciela na krok.

Rzecz jasna cały przy maluchu są również rodzice, którzy reagują, jeżeli według nich zachowanie psa jest nieodpowiednie. Absolutnie nie chodzi tu o żadne przejawy agresji, ale chociażby lizanie twarzy dziecka, kiedy to jest jeszcze małe. Mimo to widać, że zarówno maluch, jak i pies doskonale czują się w swoim towarzystwie. Miejmy nadzieję, że ich wspaniała przyjaźń potrwa jeszcze wiele lat.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Mama, która zgubiła dziecko w supermarkecie, dzieli się wskazówką, której użyła, żeby je znaleźć

  • Pomysł 1500 plus na niepełnosprawne dzieci. Plany posłów

  • Syndrom eksplodującej głowy w ciąży. Jak go leczyć?

Źródło: abczdrowie.pl

Podobne artykuły

Prezenty na chrzest

Dziecko

Jakie prezenty na chrzest?

Czytaj więcej >
Basen dla dziecka

Dziecko

Basen ogrodowy dla dzieci - jaki wybrać?

Czytaj więcej >
Pierwszy spacer

Dziecko

Kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem?

Czytaj więcej >
psychiatria dziecięca

Dziecko

Z jakimi problemami mierzą się dziś dzieci? Rozmowa z Sarą Romską, autorką książki "Dzieci Psychiatryka"

Czytaj więcej >
pytanie na śniadanie

Dziecko

"Pytanie na śniadanie": wpadka programu w temacie o dzieciach

Czytaj więcej >
Huśtawka zarwała się pod 10-latką

Dziecko

Niebezpieczny wypadek w Nysie. Huśtawka zerwała się pod 10-latką

Czytaj więcej >