Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Komunikaty Ministerstwa Edukacji ws. funkcjonowania szkół
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 15.02.2022 01:00

Komunikaty Ministerstwa Edukacji ws. funkcjonowania szkół

klasa w
fot. uatp2, canva.com

Uczniowie większości szkół podstawowych, biorąc pod uwagę jedynie klasy 1-4, uczą się w trybie stacjonarnym. Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało komunikaty dotyczące funkcjonowania podstawówek i przedszkoli.

Obecnie uczniowie mieszkający w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim oraz śląskim przebywają na feriach zimowych, które potrwają jeszcze do 27 lutego. W pozostałych województwach wciąż szkoły ponadpodstawowe oraz klasy 5-8 szkół podstawowych pracują w trybie zdalnym. Powrót dla tych uczniów do nauki stacjonarnej został zaplanowany na 21 lutego 2022 r.

Ministerstwo Edukacji podaje komunikaty

Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało komunikaty dotyczące funkcjonowania przedszkoli i szkół podstawowych (klas 1-4) z wyjątkiem województw, w których trwają ferie zimowe.

Według danych pochodzących z 11 województw większość (97,9%) szkół podstawowych (klasy 1-4) funkcjonuje w trybie stacjonarnym. Uczniowie z 8 670 placówek uczy się w trybie stacjonarnym.

Większość szkół i przedszkoli funkcjonuje w trybie stacjonarnym

Obecnie tylko z ośmiu szkół podstawowych na nauce zdalnej przebywają wszyscy uczniowie klas 1-4. Nieco więcej szkół funkcjonuje w trybie mieszanym. W takiej formie pracuje 178 podstawówek.

Jeszcze bardziej pozytywne są dane dotyczące funkcjonowania przedszkoli. Aż 99,2% placówek przedszkolnych funkcjonuje w trybie stacjonarnym, 4 prowadzą zajęcia w trybie zdalnym, a 127 w trybie mieszanym.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: twitter.com, gov.pl