Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Policja pokazała wstrząsające wideo. 12-latka była o krok od śmierci

Policja pokazała wstrząsające wideo. 12-latka była o krok od śmierci

12-latka wpadła pod samochód
Fot. Facebook Policja Piaseczno/Pixaby

W Starej Iwicznej doszło do groźnego wypadku z udziałem 12-latki. Dziewczynka wyszła z autobusu i próbowała przebiec przez ulicę w niedozwolonym miejscu. Nagle nadjechał samochód dostawczy.

Informacje o zdarzeniu przekazała Policja z Piaseczna. Funkcjonariusze opublikowali nagranie, by przestrzec innych. "Nie ryzykuj, to się nie opłaca" - ostrzegają. 

Wypadek w Starej Iwicznej

Sytuacja miała miejsce w Starej Iwicznej pod Warszawą na ulicy Słonecznej jeszcze w styczniu. Całe zdarzenie zostało nagrane na kamerach miejskiego monitoringu. Film został opublikowany przez policjantów z piaseczyńskiej policji na facebookowym profilu.

Widać na nim, jak z autobusu wysiada dziewczyna. Pojazd odjeżdża, a ona próbuje przebiec na drugą stronę ulicy. Wbiega na jezdnię w niedozwolonym miejsc, prosto pod koła nadjeżdżającego samochodu. Na nagraniu dokładnie widać, że siła uderzenia odrzuca ją kilka metrów do przodu.

Niewielkie obrażenia

Na szczęście w tym przypadku, chociaż wypadek wyglądał groźnie, dziewczynka nie poniosła ciężkich obrażeń. Film pokazuje, że nie straciła przytomności i od razu po zderzeniu próbowała wstać.

Funkcjonariusze z piaseczyńskiej komendy na swoim profilu w mediach społecznościowych potwierdzają, że nastolatce nie stało się nic poważnego: "Zderzenie z pojazdem spowodowało w tym przypadku niewielkie obrażenia". Sprawa została skierowana do Sądu Rodzinnego.

Policjanci z Piaseczna opublikowali ten film dla przestrogi. W opisie zaznaczyli: "Opublikowany film niech będzie przestrogą dla innych i przypomnieniem, że nieprzestrzeganie przepisów, ich lekceważenie, może doprowadzić do tragedii".

Zobacz także: Tragedia na S7. Ciężarówka śmiertelnie potrąciła pracownika lawety

Nie ryzykuj, przechodząc przez jezdnię

Wypadków z udziałem pieszych jest bardzo wiele. Jak wskazuje “Rzeczpospolita”, powołując się na dane Komendy Głównej Policji, w 2023 roku w całym kraju zdarzyły 4943 wypadki z udziałem pieszych. Przechodzenie w niedozwolonym miejscu, przebieganie przez jezdnię, nieuważność podczas korzystania z telefonu — o tragedię wcale nie jest trudno.

Jak przypomina policja: “Pamiętaj, że prawa fizyki nie da się oszukać — niechroniony pieszy w zderzeniu z samochodem zawsze ma dużo mniejsze szanse... Nie ryzykuj, bo to ryzyko na pewno się nie opłaca!” Policjanci wystosowali także apel dla rodziców. To oni powinni dawać dzieciom dobry przykład.

Do znudzenia powtarzajmy im, by nie korzystały z telefon, kiedy idą, nie tylko w czasie przechodzenia przez ulicę. Aż za często zdarzają się upadki, bo ktoś nie zauważył ławki, albo wtargnięcie na jezdnię, bo pieszy nie zauważył, że się do niej zbliża. Uczulaj dzieci, by przestrzegały przepisów i zachowały szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez ulicę. Ta wiedza może uratować im życie.

Zobacz także:

Proboszcz każe, szkoła musi. Uczniowie pójdą do szkoły w sobotę?

Rozkapryszone i roszczeniowe? Najmłodsze dzieci wcale nie mają tak łatwo

Zanim zatrudnią, sprawdzą kartotekę. W tych zawodach będzie trudniej o pracę

KONKURS! Rozdajemy aż 30 książek o żywieniu niemowląt
Konkurs BLW
Mamy dla Was KONKURS, w którym do wygrania jest aż 30 książek o żywieniu niemowląt od wydawnictwa RM! Szczegóły poniżej. Każdy rodzic  staje przed dylematem: jak i kiedy rozszerzać dietę dziecka? Odpowiedź powinna być oczywista: wtedy, gdy dziecko będzie gotowe. Dla każdego malucha będzie to nieco inny moment, jak więc poznać, że to już? Najlepiej sięgać po ekspercką wiedzę i… zaufać dziecku.Przed wami piękna przygoda, bo rozszerzanie diety to czas, kiedy dziecko zaczyna poznawać świat kolejnym zmysłem - smakiem. Żeby ułatwić wam tę przygodę, mamy nie lada gratkę - konkurs, w którym do wygrania jest aż 30 książek o żywieniu dzieci w tym cudownym okresie.
Czytaj dalej
Nie czekaj, aż podrośnie! Obowiązki domowe z podziałem na wiek [LISTA]
Obowiązki domowe dziecka z podziałem na wiek
Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał - wszyscy znamy to powiedzonko, a z drugiej strony nagminnie wyręczamy dzieci. Tłumaczymy sobie, że są za małe, jeszcze się w życiu napracują, a poza tym zrobią wolniej i gorzej niż rodzic. Tylko jeśli dziecku nie pozwolisz, to nie dość, że nie dasz mu cennych lekcji, to jeszcze dodajesz sobie obowiązków, a także powodów do frustracji, bo wszystko jest na twojej głowie.Dziecko ma naturalną ciekawość, kiedy ma kilka miesięcy, zaczyna naśladować twoją mimikę. Maluch uczy się czy się przez naśladownictwo rzucać piłkę, czesać i wiele innych rzeczy. Chce robić to co mama i tata, dlatego, jeśli bierze do ręki ścierkę - pozwól mu, niech sprząta z tobą. Mało tego - już trzylatek powinien mieć swoje obowiązki domowe!
Czytaj dalej