portalparentingowy.pl
Szkoła: uczniowie stworzyli specjalną petycję

fot. unsplash.com/National Cancer Institute

Ponad 530 tys. uczniów podpisało się pod protestem. Nie chcą powrotu do szkół tuż przed wakacjami

1 Maja 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Ogłoszony przez Mateusza Morawieckiego plan powrotu uczniów do szkół ucieszył wiele osób. Jednak sami uczniowie nie do końca popierają związany z nim entuzjazm. Powstała nawet specjalna petycja, którą podpisało ponad 500 tysięc

Według planu luzowania obostrzeń na maj pierwsi do szkół mieliby wrócić uczniowie klas I-III, a do 29 maja już wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Choć wiele osób czekało z niecierpliwością na ogłoszenie końca zdalnego nauczania, to okazuje się, że pomysł przedstawiony przez rząd nie spodobał się samym uczniom.

Nie chodzi tu jednak o to, że polscy uczniowie wolą uczyć się w domu niż chodzić do szkoły. Wielu z nich nie widzi sensu w tak późnym powrocie do nauczania stacjonarnego. Chodzi tu przede wszystkim o uczniów, którzy w tym roku muszą przygotowywać się do egzaminu ósmoklasisty oraz matury.

Uczniowie chcą wrócić do szkół dopiero po wakacjach

Nie da się ukryć, że okres pandemii wiąże się dla wielu osób z dużym stresem. Odczuwają go również uczniowie, wśród których nie brakuje osób bojących się, że przywrócenie w tym momencie nauczania stacjonarnego poskutkuje wzrostem zachorowań.

Z tego też względu oddolnie powstała specjalna petycja, w której uczniowie sprzeciwiają się powrotowi do nauczania stacjonarnego na sam koniec roku szkolnego. Według nich owszem przywrócenie normalnego trybu nauczania jest potrzebne, ale w tym momencie może przynieść więcej szkód niż korzyści. Dlatego też wnoszą, aby powrót do szkół odbył się, ale od nowego roku szkolnego.

 - Chcemy powrotu do szkół od następnego roku szkolnego! Powrót do nauki w szkole na ostatnie niecałe dwa miesiące jest niepotrzebny i tylko zdezorientuje uczniów klas 7 oraz 8, którzy w tym czasie prowadzą intensywną naukę do egzaminu ósmoklasisty. Sprzeciwiamy się powrotowi w tym roku szkolnym do nauki stacjonarnej i chcielibyśmy by nasz głos, głos wszystkich uczniów został i tym razem usłyszany oraz by została podjęta odpowiednia decyzja, o jaką prosimy. Nie mamy czasu, by znów wrócić do nauki stacjonarnej, ponieważ uczniowie chcą się skupić na nauce do egzaminu ósmoklasisty, a nie przejmowaniem się o liczbie zgonów i zachorowań w danym dniu - czytamy w petycji.

Do sprawy odniósł się podczas konferencji prasowej sam Przemysław Czarnek, który stwierdził, że dyskusja o tym, czy uczniowie powinni wrócić do szkół w maju, czy też we wrześniu, jest bezzasadna.

 - Nie bójmy się obowiązków. Obowiązek to nie stres. Dyskusja, czy zostawać na edukacji zdalnej, czy wracać dopiero we wrześniu jest całkowicie bezzasadna - stiwerdził minister Czarnek.

Mimo to petycję podpisują cały czas nowe osoby, chociaż w internecie można też znaleźć wiele komentarzy, które w ostry sposób krytykują podejście przedstawione w petycji. Według nich uczniowie po prostu są leniwi i nie chce im się wracać do szkoły i właśnie dlatego powstała ta petycja.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

  • Brytyjka będąc w ciąży po 3 tygodniach zaszła w kolejną ciążę

  • Kobieta podczas porodu dowiedziała się, że ma podwójny system rozrodczy

  • Mama znalazła w łóżku dziecka nietypowe robaki. Okazało się, że nie były to pluskwy
    undefined

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Terapia pedagogiczna

Szkoła

Terapia pedagogiczna

Czytaj więcej >
Ćwiczenia dla dyslektyków

Szkoła

Ćwiczenia dla dyslektyków

Czytaj więcej >
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Szkoła

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Czytaj więcej >
Dziecko

Szkoła

Szczegóły w sprawie ferii zimowych. Rodzice nie będą zadowoleni

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Przemysław Czarnek o nauce zdalnej. Przyznał, że nie był świadomy istnienia ważnego problemu

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Rząd ma w planach nowy przedmiot szkolny. Na czym będzie polegał?

Czytaj więcej >