Wiemy kiedy ucznowie wrócą do szkół
08.10.2020 Warszawa Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER n/z: Mateusz Morawiecki, Adam Niedzielski
Karol Zaborowski - 28 Kwietnia 2021

Premier ogłosił harmonogram powrotu uczniów do szkół. ,,29 maja uczniowie wszystkich klas wrócą do szkoły w trybie stacjonarnym''

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej dotyczącej obostrzeń premier Mateusz Morawiecki ogłosił, kiedy polscy uczniowie wrócą do szkół. Szef rządu podał konkretne daty co do przywracania nauczania stacjonarnego w poszczególnych klasach.

Zdalne nauczanie dla wielu uczniów staje się coraz trudniejsze z każdym tygodniem. Wielu z nich wyczekuje momentu, kiedy będą mogli wrócić do swoich szkolnych ławek, które wcześniej wcale im tak dobrze się nie kojarzyły.

Na szczęście podczas dzisiejszej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki podał szczegóły dotyczące planów powrotu uczniów do szkół. Uczniowie będą wracać do nauczania stacjonarnego grupami, jednak cały proces powinien zakończyć się jeszcze w maju. Bez wątpienia jest to ogromna zmiana, która ucieszy zarówno nauczycieli, jak i rodziców. W końcu czekali na takie wieści od dawna.

Premier wyjawił, kiedy uczniowie wrócą do szkół

Już na poprzedniej konferencji ogłoszono, że uczniowie klas I-III wrócą do nauczania hybrydowego. Plan ten wszedł w życie 26 kwietnia i choć to nie to samo co pełne nauczanie stacjonarne, to bez wątpienia stanowi dla wielu uczniów miłą odmianę od ciągłej nauki przed ekranem komputera. Uczniowie najmłodszych klas w szkołach podstawowych mają wrócić już po weekendzie majowym.

Jeżeli chodzi i ich starszych kolegów, to uczniowie klas 4-8 i szkół ponadpodstawowych, będą musieli jeszcze trochę poczekać, zanim wrócą do swoich szkolnych ławek. Jednak według zapewnień premiera, wszyscy uczniowie w Polsce wrócą do szkół 29 maja.

Rówieśnicy wyśmiewają w szkole chłopca za jego oryginalne imię, bardzo przykreRówieśnicy wyśmiewają w szkole chłopca za jego oryginalne imię, bardzo przykreCzytaj dalej

- 29 maja uczniowe wszystkich klas wrócą do szkoły w trybie stacjonarnym - powiedział Mateusz Morawiecki.

Nie ulega wątpliwości, że przywrócenie pełnego nauczania stacjonarnego w polskich szkołach, będzie stanowić prawdziwy przełom, jeżeli chodzi o luzowanie obostrzeń. Oczywiście dzieci z klas I-III, już w tym roku miały okazję uczęszczać na normalne lekcje, jednak pozostali uczniowie musieli przez ten czas uczyć się zdalnie. Przypomnijmy, że system zdalnego nauczania został wprowadzony jeszcze w poprzednim roku, co oznacza, że większość uczniów od tamtego momentu uczyła się tylko i wyłącznie w trybie zdalnym.

Niestety tak długi okres zdalnego nauczania odbił się negatywnie na psychice dzieci, a także wywołał poważne zaległości dotyczące ilości przyswojonego materiału w czasie lekcji. Specjaliści i nauczyciele informowali o tym wielokrotnie i dla wielu osób niezrozumiałe jest to, że rząd dopiero teraz decyduje się na przywracanie polskiego szkolnictwa do normalności.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: konferencja

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News