Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Prezenty na zakończenie roku szkolnego. Co kupić nauczycielowi?
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 25.05.2022 12:15

Prezenty na zakończenie roku szkolnego. Co kupić nauczycielowi?

Projekt bez tytułu (2)
fot. Canva

Już niebawem zakończenie roku szkolnego. Z tej okazji uczniowie, zgodnie z panującymi zwyczajami, kupują nauczycielom prezenty, chcąc okazać im w ten sposób swoją wdzięczność. Jakie podarunki cieszą belfrów najbardziej?

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24 czerwca, w piątek. Uczniowie będą mieli okazje pożegnać się ze swoimi szkolnymi koleżankami i kolegami, a zwłaszcza z nauczycielami. Jaki prezent wybrać dla pedagoga na zakończenie roku? Portal edziecko.pl zapytał nauczycieli, z jakich podarunków cieszą się najbardziej.

Prezent dla nauczyciela na zakończenie roku

Tradycyjnie uczniowie na zakończenie roku szkolnego, żegnając się z nauczycielami, wręczają im prezenty, aby podziękować za trud włożony w ich wychowanie i edukację. Najbardziej popularnym podarunkiem z tej okazji są kwiaty, zwykle cięte. Jednak coraz częściej wypierane są one przez inne, często wiele droższe prezenty. Nie wszyscy nauczyciele to popierają. – Ja nie lubię od dzieci żadnych prezentów kupionych za pieniądze. Żadnych czekoladek, zwiędłych różyczek, kubków z napisem. Akceptuję i szczerze lubię, o czym mówię zawsze pod koniec roku szkolnego, prezenty wykonane przez uczniów, obrazki, bransoletki na sznurku, zdjęcia, kolaże – mówi nauczycielka języka polskiego klas 4-8 w jednej ze szkół podstawowych w Łodzi, cytowana przez portal edziecko.pl.

Podobnie twierdzi szkolna psycholożka z Warszawy, dla której również największą wartość mają upominki zrobione przez uczniów własnoręcznie.

Wszystko mnie cieszy, bo miło dostawać upominki. Trudnym wyborem są biżuteria i kosmetyki, bo ciężko trafić w gust. Najbardziej cieszę się, gdy dostaję od uczniów upominki, które sami zrobili, figurki, rysunki etc. Stawiam je zawsze w swoim gabinecie – powiedziała portalowi.

Co kupić nauczycielowi na zakończenie roku?

Poza kwiatami nauczyciele otrzymują także bombonierki, biżuterię, bony podarunkowe, eleganckie świece zapachowe, ładnie zapakowane zestawy herbat czy słodyczy. Popularne są także przedmioty ze spersonalizowanym napisem, np. kubki, koszulki, notesy itp. Takie prezenty mogą być dla nauczycieli pamiątką na całe życie, podobnie jak upominki wykonane przez uczniów własnoręcznie.

Czasem zdarza się również, że uczniowie na zakończenie roku kupują nauczycielom alkohol, mimo zakazu wnoszenia go na teren szkoły. Niektórym nauczycielom to jednak wcale nie przeszkadza i chętnie przyjmują takie prezenty.

To nielegalne, ale cieszy najbardziej – żartuje historyk z jednej ze szkół w Pruszczu Gdańskim.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: edziecko.pl