Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > Przebiła 3-miesięcznej dziewczynce uszy. "To znęcanie się nad dzieckiem"

Przebiła 3-miesięcznej dziewczynce uszy. "To znęcanie się nad dzieckiem"

przebijanie uszu dziecku
Fot. TikTok/Katie Schadell

W każdej przedszkolnej grupie znajdzie się co najmniej jedna dziewczynka, która ma przekłute uszy. Rodzice uważają, że wygląda to ładnie, a poza tym małe księżniczki czasami bardzo marzą o takiej ozdobie.

Przekłuwanie uszu dzieciom jest bardzo kontrowersyjne, nawet jeśli chodzi o kilkulatki. A co dopiero, kiedy mówimy o niemowlakach! Jednak ta mama nie podziela tego zdania. Postanowiła przebić uszy trzymiesięcznemu maluszkowi!

Przekuła uszy dziecku

Jedna z użytkowniczek TikToka, Katie Schadell, postanowiła podzielić się ze swoimi obserwatorami nagraniem rodzinnej chwili. Film pokazuje moment, kiedy jej córeczka miała przebijane uszy.

Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że dziecko miało zaledwie… trzy miesiące. Uroczy bobasek był przytrzymywany przez ojca w czasie zabiegu. Cała procedura trwała tylko chwilę, ale widać, jak duży dyskomfort sprawiła dziecku.

@katiebartrum My poor babygirl ❤️‍🩹🥺 You can tell her daddy was on edge, we both were. But she looks so beautiful 🥹 #3monthsold #earspierced #claires #fyp #viral #foryou ♬ I Get to Love You - Acoustic - Mysha Didi

Dla maluszka to cierpienie

Na nagraniu wyraźnie widać, gdy spokojne do tej pory niemowlę zaczyna płakać. Przebijanie uszu sprawiło dziewczynce dużo bólu, zwłaszcza że, jak napisała mama dziewczynki, w tkance utknął “pistolet” do zakładania kolczyków.

Dziecko płakało i wyrywało się, a przejęta mama podzieliła się z internautami, że ten moment “złamał jej serce”. Jednak dodała: “ale wygląda tak pięknie”. Koniec końców jest zadowolona, a efekt wizualny wynagrodził jej smutek związany z dyskomfortem maluszka.

Mama w ostrzu krytyki

Katie spotkała fala krytyki za to, co zrobiła swojemu dziecku. Oburzeni użytkownicy portalu TikTok nie wahali się wyrazić swojego zdania. “To dosłownie znęcanie się nad dzieckiem”, “Nie mogłabym przebić uszu dziecka bez jego zgody”, “Na pewno nie robisz tego dla dziecka” - piszą. 

Inni rodzice zwracają także uwagę, że sama procedura została źle przeprowadzona. “Rodzice mogą przebijać uszy dziecku, ale NIGDY nie mogą tego robić pistoletem do przebijania!”.

Faktycznie nie jest to odpowiednia metoda. Pistolet rozszarpuje tkanki i może sprawić, że ranki będą goiły się dłużej. Uszy przebija się tylko u wykwalifikowanego piercera, za pomocą specjalnej igły.

Przebijanie uszu dziecka

Niektórzy obserwatorzy jednak są odmiennego zdania i gratulują Katie pomysłu. “Córeczka kiedyś ci za to podziękuje” - piszą. Zwolennicy wczesnego przebijania uszu dzieciom wskazują na to, że na maluszkach takie ranki goją się szybciej. Niemowlaki mają też szybko zapomnieć o bólu i dyskomforcie.

Z drugiej strony jest to duża ingerencja w ciało, a ślady zostaną na zawsze. Dziurki czasami bardzo długo się goją, powodują dyskomfort i ból oraz konieczność częstej dezynfekcji, która nie jest przyjemna. Małe dzieci, zarówno niemowlęta, jak i przedszkolaki, są bardzo ruchliwe. Nie trzeba dużo, by zahaczyły o coś kolczykiem i tragedia gotowa.

Temat wzbudza bardzo duże kontrowersje. W polskim prawie nie ma określonego wieku, od którego dzieci mogą mieć przebite uszy. Nie musi czekać do osiemnastych urodzin, ale warto to dobrze przemyśleć. Skoro nie jest to konieczne, czy warto przysparzać dzieciakom bólu?

Zobacz także:

Dlaczego niemowlę przed zaśnięciem potrząsa głową? Powód może zaskoczyć

Pocieranie buzi bielizną to dopiero początek. Babcine sposoby na ochronę dziecka

Noworodki płaczą w języku swoich rodziców. To zaskakujące, czego uczą się w brzuchu mamy

Powinnaś zacząć się nimi zajadać. Poprawiają libido i wspierają pracę nerek. Koniecznie z truskawkami
szparagi
Czy wiesz, że chińscy mędrcy leczyli niepłodność szparagami? Jeżeli problemy z poczęciem wynikały z małej ochoty na zbliżenia, to te wiosenne warzywa musiały być bardzo skuteczne. Szparagi to wyjątkowo silny naturalny afrodyzjak i nie jest to jedyny powód, aby jeść je bez ograniczeń w trakcie starań o dziecko.Szparagi są bogate w kwas foliowy, chlorofil i całą gamę witamin. Mają dobroczynny wpływ na organizm kobiety, znacznie zwiększają szanse na zajście w ciążę i jej zdrowy przebieg. Szparagi powinny jeść także te panie, które już są przy nadziei. Nie muszą się ich bać także mamy karmiące, bo to samo zdrowie dla nich i dla maluszka.
Czytaj dalej
Ojczym walczy o Piotrusia. Sąd zwrócił go matce, która dusiła dziecko poduszką
ojczym Piotrusia
Matka znęcała się nad Piotrusiem latami, a wszystko to nagrała kamera. Odkąd chłopiec skończył roczek, wychowywał go mąż matki, pan Grzegorz. To do niego Piotruś mówi "tato" i to on nie ustaje w walce o chłopca. Tymczasem sąd w Bytomiu zwleka z podjęciem działania. Wygląda na to, że sprawa Kamilka niczego w polskim prawie nie zmieniła.Materiał programu "Uwaga TVN" jest tak wstrząsający, że trudno go obejrzeć. Na nagraniach widać jak matka szarpie, bije i wyzywa bezbronne pięcioletnie dziecko. Najbardziej poruszające jest to, że urządzenie, które ją nagrywało, było widoczne. Kobieta wiedziała, że to, co robi, jest w polu kamery, ale nie powstrzymało to jej agresji wobec syna. Szokuje też opieszałość sądu w tej sprawie. Po emisji reportażu coś się w końcu zmieniło.
Czytaj dalej