portalparentingowy.pl
Przemysław Czarnek ogłosił zmianę

fot.unsplash.com/Ivan Aleksic

Z ostatniej chwili: zmiana w rozporządzeniu MEiN

27 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Podczas konferencji prasowej Przemysław Czarnek mówiło obecnej sytuacji w polskich szkołach. Minister przekazał, że zostały przygotowane zmianę w rozporządzeniu MEiN w odpowiedzi na nadużycia obecne w niektórych placówkach.

Wielu rodziców oczekiwało po dzisiejszym wystąpieniu Ministra Edukacji i Nauki ogłoszenia, kiedy starsi uczniowie będą mogli wrócić do szkół. Niestety jak na razie brak jednoznacznych komunikatów ani terminów, kiedy mogłoby to nastąpić. Jednak Przemysław Czarnek podzielił się zmianami, które wprowadzono w rozporządzeniu wydanym przez MEiN.

Przemysław Czarnek ogłosił zmianę

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister Czarnek mówił o sytuacjach nadużyć dotychczasowego rozporządzenia wydanego przez ministerstwo w niektórych ze szkół.

Chodzi dokładniej o zapis, według którego do tej pory dyrektorzy mieli obowiązek zapewnić uczniom możliwość uczestniczenia w nauczaniu zdalnym, ale w budynku szkoły. Tyczyło się to zarówno dzieci niepełnosprawnych, jak i tych, które nie mogły w swoim domu korzystać z komputera czy też internetu.

Czarnek przekazał, że od teraz decyzja dotycząca tego, czy uczeń będzie mógł korzystać ze szkolnego sprzętu multimedialnego, aby uczestniczyć w zajęciach, zdalnych jest po stronie dyrektora placówki.

Zmiana ta nie dotyczy uczniów niepełnosprawnych, jednak znosi obowiązek zapewnienia możliwości uczestnictwa w zajęciach w innych przypadkach. Może to doprowadzić do sytuacji, w których starsze dzieci niemające odpowiedniego sprzętu, który jest niezbędny do wzięcia udziału w zajęciach zdalnych, zostaną tej możliwości pozbawione.

Według słów ministra decyzja ta jest podyktowana nadużyciami, do których miało dochodzić w niektórych szkołach. Sytuacje te były głośno komentowane w mediach, co miało wymusić na MEiN szybką reakcję.

Przemysław Czarnek nie podał dokładnie, o jakie nadużycia chodziło. Jednak w ostatnich dniach w mediach głośno było o szkole, w której część uczniów ze starszych klas wróciła do trybu zajęć stacjonarnych. Byli to uczniowie, którzy nie mogli uczestniczyć w lekcjach online w swoich domach. Niewykluczone, że to właśnie te sytuacje miał na myśli polityk.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Urodził się z niezwykłym znamieniem. Pielęgniarki nazwały chłopca "dzieckiem miłości"

  • Syn członka zespołu Lady Pank jest bardzo chory. Borysewicz prosi o pomoc fanów

  • Bartek urodził się z połową serca. "Cena jego zdrowia jest wysoka"

Źródło: Konferencja prasowa

Podobne artykuły

Ćwiczenia dla dyslektyków

Szkoła

Ćwiczenia dla dyslektyków

Czytaj więcej >
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Szkoła

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Czytaj więcej >
Dziecko

Szkoła

Szczegóły w sprawie ferii zimowych. Rodzice nie będą zadowoleni

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Przemysław Czarnek o nauce zdalnej. Przyznał, że nie był świadomy istnienia ważnego problemu

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Rząd ma w planach nowy przedmiot szkolny. Na czym będzie polegał?

Czytaj więcej >
Z ostattniej chwili

Szkoła

Decyzja w sprawie powrotu dzieci do szkół. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >