Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Gwiazdy > Robert Lewandowski opowiedział o swoich córkach. Jedna z nich zaczęła zadawać mu ciężkie pytania
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 08.06.2022 13:50

Robert Lewandowski opowiedział o swoich córkach. Jedna z nich zaczęła zadawać mu ciężkie pytania

Lewandowski EA
fot. Rex Features/East News

Robert Lewandowski był gościem najnowszego wydania podcastu "WojewódzkiKędzierski". W trakcie rozmowy opowiedział o swoich córkach i tym, jak na jego życie wpłynęło rodzicielstwo. Przyznał, ze jedna z dziewczynek zaczęła zadawać już ciężkie pytania. Lewandowski przywołał sytuację, w której córka zaczęła dopytywać się o kwestie związane z płcią. Jak przyznał piłkarz, chociaż nie było łatwo, to starał się dziewczynce wszystko wyjaśnić. "Nie chcę uciekać od tego pytania" - skwitował.

Robert Lewandowski opowiedział o swoich córkach

Anna i Robert Lewandowscy są obecnie jedną z najlepiej rozpoznawalnych par w Polsce. Oboje zasłynęli w świecie sportu i stali się gwiazdami świata show-biznesu. Obecnie wychowują dwie córki - 5-letnią Klarę i 2-letnią Laurę. O dziewczynkach piłkarz opowiedział w podcaście "WojewódzkiKędzierski". Przyznał, że bardzo się od siebie różnią.

- Dwie są zupełnie inne. Zupełnie się różnią. Starsza jest pełna energii, pełna poznawania świata. Młodsza, Laura, wie, czego chce. Obie są uparte, ale jednak u Laury jest bardziej szefostwo. Klara jest bardziej emocjonalna. Porody też były inne. Klary poród trwał 28 godzin, a u Laury 28 minut. To był bardzo ciężki poród, nawet z zagrożeniem życia. To nie były łatwe momenty. I myślę, że dzieci kilka lat od urodzenia mogą czuć, że ten poród nie należał do najłatwiejszych — wyznał Lewandowski.

Córka piłkarza zaczęła zadawać ciężkie pytania

Córki Roberta Lewandowskiego - tak jak większość dzieci - są bardzo ciekawe świata i zadają mnóstwo pytań. Wojewódzki postanowił zapytać piłkarza, jakie było najtrudniejsze pytanie zadane mu przez córkę.

- Ostatnio te pytania są coraz częstsze. Zaczęła zadawać takie tematy męskie, dlaczego np. dziewczynki siadają na toaletę, a chłopaki stoją. Starałem się wytłumaczyć, skąd to się bierze, dlaczego chłopaki, faceci mają coś innego, co używają, a kobiety, czyli dziewczynki tego nie mają — powiedział piłkarz.

Lewandowski wyjaśnił, że nie chce unikać żadnych pytań i stara się odpowiadać córkom, nawet jeśli jest to ciężkie.

-  Staram się wychowywać je tak, że pomimo trudnego pytania to staram się to wytłumaczyć, choć wiem, że jest to ciężkie, bo nie da się małej dziewczynce wytłumaczyć dosłownie. Ale nie chcę uciekać od tego pytania.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: kobieta.pl