Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko > Chciała pochwalić się córeczką w sieci. Internauci zwrócili uwagę na kolczyki
Martyna Trębacz
Martyna Trębacz 07.06.2022 11:38

Chciała pochwalić się córeczką w sieci. Internauci zwrócili uwagę na kolczyki

Niemowlę
fot. https://www.tiktok.com/@laraticaofficial

Mama kilkumiesięcznej dziewczynki chciała pochwalić się czupryną swojego dziecka w sieci. Nie spodziewała się jednak, że uwagę internautów zwróci zupełnie coś innego. Gdy obserwatorzy zauważyli srebrne kolczyki lśniące w uszach dziewczynki, na matkę spadła fala krytyki.

Kwestia przebijania uszu niemowlętom od lat wzbudza ogromne kontrowersje. Dla jednych to zbyt duża ingerencja w ciało małego człowieka, a dla innych uroczy i niegroźny dodatek. Filmik tej mamy stał się powodem do burzliwej dyskusji.

Chciała pokazać bujną czuprynę córki

Aplikacja TikTok służy do dzielenia się krótkimi filmikami o dowolnej tematyce. Wśród nich można znaleźć mnóstwo treści dotyczących parentingu i wychowania dzieci. Jedna z użytkowniczek postanowiła wykorzystać platformę do pochwalenia się bujną fryzurą swojej córki.

- Wszyscy mówili, że włosy mojego dziecka znikną, nie zostaną — napisała w opisie pod filmikiem.

Niewątpliwie fryzura jej córeczki Lary może robić ogromne wrażenie. Jednak nie to przykuło uwagę internautów. Wielu z nich zauważyło przebite uszy dziewczynki.

Dziewczynka miała przekłute uszy

Użytkownicy aplikacji natychmiast zaczęli komentować decyzję matki dotyczącą przebicia córce uszu. Wielu z nich nie szczędziło słów krytyki i sugerowało, że kobieta powinna była poczekać, aż dziecko podrośnie.

- O rany - dlaczego nie poczekać z kolczykami, aż będzie mogła powiedzieć, że sama tego chce? - Jako mama jestem przeciwnikiem przekłuwaniu uszu. To jej ciało i ona sama o tym zadecyduje.

- Moim zdaniem należy pozwolić dziecku zdecydować, kiedy będzie starsze, czy chce mieć przekłute uszy, czy nie - czytamy w komentarzach.

Mama Lary postanowiła zabrać głos. Powiedziała, że dzieci mając 2-3 dni nie odczuwają bólu tak jak starsze maluchy, a uszy jej córki przekłuwał neonatolog. Stwierdziła, że dziewczynka "nawet tego nie poczuła".

@laraticaofficial 1 day vs 4 months #babyhair #hair #baby #foryou #bighair #fry #viral ♬ chicken tikka - hannah
Źródło: edziecko.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Tagi: córka