Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Ruszyły wypłaty 300 plus. Sprawdź, kiedy dostaniesz pieniądze na konto
Małgorzata Wódz
Małgorzata Wódz 21.07.2023 09:24

Ruszyły wypłaty 300 plus. Sprawdź, kiedy dostaniesz pieniądze na konto

wypłaty 300 plus w 2023 roku
fot. Proxima Studio, canva.com

Od początku wakacji rodzice dzieci w wieku szkolnym już kupują rzeczy do szkolnej wyprawki. W tym roku w związku z inflacją, wyposażenie ucznia do szkoły kosztuje więcej. Finansowanie zakupów co roku wspomaga rządowy program, nazywany potocznie 300 plus lub rządową wyprawką. Wypłaty pieniędzy w ramach 300 plus właśnie ruszyły. 

Kto otrzyma świadczenie w 2023 roku?

300 plus, oficjalnie nazywane programem Dobry Start, wypłacane jest na każde dziecko w wieku szkolnym. Pieniądze otrzymują rodzice i prawni opiekunowie uczniów raz w roku. Aby starać się o świadczenie, należy złożyć wniosek. Termin wypłaty 300 plus uzależniony jest od terminu jego złożenia. 

Na świadczenie 300 plus nie mogą liczyć dzieci, które rozpoczynają naukę w zerówce szkolnej. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, przyznanie 300 plus nie jest także przewidziane dla studentów. 

Kiedy pierwsze wypłaty 300 plus w 2023?

Pierwsze wypłaty 300 plus już trafiają na konto rodziców. Wypłaty ruszyły w ostatnich dniach tego tygodnia. W przyszłym tygodniu pieniędzy mogą spodziewać się kolejni uprawnieni. 

Szefowa ZUS, Gertruda Uścińska przekazała, że obsługa programu przebiega bardzo sprawnie. Każdego dnia do ZUS wpływają nowe wnioski. Rodzice i opiekunowie złożyli już 1,2 mln wniosków o „Dobry start”. 

Przypomnijmy, że pieniądze wypłacane są tylko na konto. 

Termin wypłaty 300 plus a data złożenia wniosku

Warto pośpieszyć się z wypełnianiem wniosku o 300 plus. Otrzymanie pieniędzy w ramach programu Dobry Start jest uzależnione od terminu jego złożenia. 

Jeśli wniosek został złożony w lipcu lub sierpniu – 300 plus zostanie wypłacone do 30 września 2023.

Rodzice, którzy zawnioskują o 300 plus później – we wrześniu czy nawet w listopadzie – otrzymają pieniądze w ciągu dwóch miesięcy od złożenia tego dokumentu. 

Czekający na ostatnią chwilę mogą otrzymać 300 plus dopiero pod koniec roku. Warto jednak dodać, że zwykle wypłata świadczenia następuje wkrótce po złożeniu stosownych dokumentów.

Źródło: PAP 

Zobacz też:
800 plus uchwalone. Kiedy ruszą wypłaty?
Mama 4 plus. Komu przysługuje to świadczenie
Wyprawka pierwszoklasisty. Tego potrzebuje dziecko w szkole

Powiązane
Był sobie kot
"Był sobie kot" już w kinach. Świetna zabawa dla całej rodziny
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?