Sanki dla małego dziecka
fot. pixabay.com/foturo
Karol Zaborowski - 24 Stycznia 2021

Jakie sanki wybrać dla małego dziecka? Kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Wyjście na sanki to wspaniały pomysł na to, aby spędzić razem z dzieckiem trochę czasu na świeżym powietrzu. Oczywiście, jeżeli tylko spadł śnieg. Jednak przed zakupem sanek warto się chwile zastanowić, ponieważ warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, zwłaszcza jeżeli nasza pociecha jest jeszcze mała.

W sezonie zimowym sanki można kupić praktycznie wszędzie. Problem w tym, że ilość dostępnym modeli i rodzajów potrafi przyprawić o ból głowy. Dodatkowo wybór odpowiednich sanek jest szczególnie istotny, jeżeli chcemy, aby korzystał z nich niemowlę lub małe dziecko.

Wtedy też sanki powinny być wyposażone w kilka elementów, które pomogą malcu wygodnie na nich siedzieć oraz nie zmarznąć w trakcie zabawy.

Sanki dla małego dziecka

Wybór samego materiału, z którego wykonane są sanki, jest dosyć istotny. Jednak tutaj już bardziej chodzi o komfort i wygodę rodzica, a nie samego dziecka. Drewniane sanki bez wątpienia będą lżejsze i łatwiej jest je ciągnąć, jeżeli ilość śniegu nie jest zbyt zadowalająca. Jednak stelaż wykonany z metalu będzie wytrzymalszy.

Wybierając sanki dla małego dziecka, warto przede wszystkim zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas model posiada oparcie. Wszystko dlatego, że maluch może mieć po prostu problem z tym, aby w czasie jazdy utrzymać równowagę.

Sześcioraczki z Tylmanowej korzystają z zimy. Zdjęcie zachwyciło internautówSześcioraczki z Tylmanowej korzystają z zimy. Zdjęcie zachwyciło internautówCzytaj dalej

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia sanek dla maluszków jest ciepły śpiworek. W niektórych przypadkach są one na tyle ciepłe, że nie trzeba dziecku zakładać dodatkowej kurteczki lub kombinezonu. Jednak jeżeli śpiworek jest cienki, warto wybrać nieco większy, aby dziecku było wygodnie, jak założymy na nie zimowe ubranka.

Istotne jest również odpowiednie mocowanie śpiworka do oparcia sanek, aby nasz malec się nie ześlizgnął.

Warto też pomyśleć, w jaki sposób chcemy korzystać z sanek. Możemy je ciągnąć lub pchać. W pierwszym przypadku wystarczy zwykły sznurek, natomiast w drugim sanki wyposażone są w specjalny uchwyt.

Można też zastanowić się nad wyborem modelu z doczepianymi kółkami do płóz. Tego typu rozwiązanie polecane jest szczególnie osobom mieszkającym w mieście, szczególnie że w ostatnich latach śniegu raczej za dużo nie doświadczyliśmy.

Niezwykle ważnym elementem przy zakupie sanek dla niemowląt i małych dzieci są także pasy bezpieczeństwa. Choć może na pierwszy rzut oka wydawać się to zbędne, to pamiętajmy, że przecież chodzi nam jednakowo o dobrą zabawę z naszym dzieckiem, a także jego bezpieczeństwo.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Mamotoja,pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News