Slime przepis
screen youtube.com/SLICK SLIME SAM - DIY, Comedy, Science
Karol Zaborowski - 9 Lutego 2021

Zabawka, którą dzieci się zachwycają. Jak własnoręcznie zrobić slime?

Choć slime jest niezwykle prostą zabawką, to zabawa nim potrafi wciągnąć na wiele godzin. Upodobały go sobie szczególnie młodsze dzieci, ale i wśród starszych cieszy się niemałą popularnością. Co ciekawe, można go w łatwy sposób przygotować w swoim domu. Wystarczy mieć tylko kilka składników.

Slime można dostać praktycznie w każdym sklepie z zabawkami i znajdziemy go w najróżniejszych wariantach kolorystycznych. Niektóre różnią się również tym, że w samym glutku są umieszczone małe kuleczki lub gwiazdki, a inne są pozbawione takich elementów, ale mają brokat.

Wybór jest naprawdę ogromny, ale ma też swoją cenę, którą trzeba będzie zapłacić przy kasie. Jeżeli chcemy trochę zaoszczędzić, lub przygotować zabawkę, która np. będzie jadalna, to można spróbować wykonać slime w swoim domu.

Przepis na slime

Gotowych przepisów na slime, można znaleźć w internecie całą masę. Do ich przygotowania nie potrzeba dużej ilości składników, a wymieniając niektóre z nich możemy stworzyć zabawki o nieco innych właściwościach niż standardowy slime.

W naszym tekście przedstawimy ten najbardziej podstawowy przepis, który powinien najlepiej oddać wrażenia towarzyszące korzystania ze sklepowej zabawki.

Wydano nowe rekomendacje dla ciężarnych z ryzykiem przedwczesnego porodu. Amerykańscy specjaliści prowadzili poważne zmianyWydano nowe rekomendacje dla ciężarnych z ryzykiem przedwczesnego porodu. Amerykańscy specjaliści prowadzili poważne zmianyCzytaj dalej

Do wykonania naszego glutka będziemy potrzebować około 100 ml kleju PVA, barwnik, 2 łyżeczki płynu do płukania soczewek, 1 łyżeczkę sody oraz dwie miseczki, brokat i coś do mieszania składników, najlepiej silikonową szpatułkę.

Najpierw do jednej miseczki wlewamy klej i barwnik w kolorze, który najbardziej będzie pasował naszemu dziecku. Wystarczy dodać kilka kropli. Do kleju wsypujemy też trochę brokatu i dokładnie mieszamy, żeby równomiernie rozprowadzić składniki.

Teraz przyszedł czas na aktywator, który powstanie z połączenia sody oczyszczonej i płynu do płukania soczewek. Uwaga, w internecie można wciąż znaleźć sporo przepisów, w których jako aktywatora używa się boraksu. Jest to substancja chemiczna stosowana w medycynie do szybszego gojenia się ran i chemii domowej jako konserwant, ale po wchłonięciu przez organizm staje się toksyczny.

Po dokładnym wymieszaniu składników aktywatora łączymy ze sobą zawartości obydwu misek i całość zaczynamy energicznie mieszać. Kiedy mikstura zacznie gęstnieć, trzeba ją zacząć ugniatać, ściskać i rozciągać swoimi rękoma. W ten sposób wszystkie składniki dobrze się wymieszają i połączą.

Pamiętajmy, że slime jest zabawką, która nie nadaje się dla najmłodszych dzieci, które wciąż wkładają swoje zabawki do buzi, chyba że przygotujemy glutka z naturalnych składników, które są jadalne. Jednak standardowa wersja zabawki jest przeznaczona dla nieco większych maluchów, które rozumieją już zasady bezpiecznej zabawy.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: mamotoja.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News