portalparentingowy.pl
Szkoła: powrót uczniów  w czerwcu

fot. unsplash.com/Ivan Aleksic

Powrót do szkół dopiero w czerwcu? Rzecznik rządu skomentował aktualną sytuację w szkolnictwie

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Wiele osób wciąż czeka na ogłoszenie powrotu uczniów do szkół. Niestety kolejne terminy są cały czas przesuwane, co nie napawa optymizmem. Co więcej, podczas wywiadu Piotr Müller stwierdził, że nie można wykluczyć ewentualności,

Nie ulega wątpliwości, że system zdalnego nauczania prowadzi do poważnych problemów. O jednym z nich mówił niedawno sam Przemysław Czarnek. Chodziło dokładniej o wpływ zdalnej nauki na psychikę uczniów. Słysząc to, można by się spodziewać, że szef MeiN niedługo ogłosi powrót do szkół, jednak stało się coś zupełnie na odwrót.

Na skutek trzeciej fali pandemii koronawirusa zapadła decyzja o przywróceniu nauki zdalnej dla klas I-III w czerwonych strefach. Jak na razie to obostrzenie obejmuje tylko jedno województwo, ale istnieje obawa, że z czasem zacznie obowiązywać również i w innych rejonach naszego kraju.

Co z powrotem uczniów do szkół

Aktualnie nauka zdalna dla starszych uczniów została przedłużona do 14 marca, jednak raczej nie ma co oczekiwać, że z tym dniem nastąpi ogłoszenie powrotu do nauki stacjonarnej.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna nie wskazuje na najszybsze zakończenie zdalnej nauki w naszym kraju. Według informacji opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, dobowa liczba wykrytych przypadków koronawirusa przekroczyła ponownie 15 tysięcy.

O sytuacji w polskim szkolnictwie mówił również Piotr Müller, który był gościem programu WP. Rzecznik rządu zapytany o datę powrotu uczniów do szkół wyznał, że na ten moment nie jest możliwe złożenie dokładnej deklaracji dotyczącej końca nauczania zdalnego. Jako powód podał nieprzewidywalność epidemii.

Co więcej, Müller stwierdził, że nie można wykluczyć ewentualności, że w tym roku szkolnym uczniowie wrócą do szkół dopiero w maju lub czerwcu na samo wystawienie ocen.

Pamiętajmy o tym, że zeszły rok pokazał, że już maj, czerwiec był lepszy pod kątem zakażeń, też o wiele więcej jesteśmy nauczeni, jak się zachowywać, będzie wyszczepionych kilka milionów osób, w tym osoby z grup ryzyka. W związku z tym mam nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolnym duża część osób będzie mogła wrócić do nauki, ale czy to będzie maj, czy czerwiec – teraz zadeklarować tego nie można - stwierdził rzecznik rządu.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Co robić, gdy dziecko zwymiotuje antybiotyk? Lekarz odpowiada

  • Wozisz dziecko w samochodzie? Pamiętaj o najnowszych przepisach i kilku ważnych radach

  • Od jakiego wieku dzieci muszą nosić maseczki? Przedstawiamy wytyczne Ministerstwa Zdrowia

źródło: Edziecko.pl

Karol ZaborowskiAutor

Redaktor portalparentingowy.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Szkoła

Prezenty na zakończenie roku szkolnego. Co kupić nauczycielowi?

Czytaj więcej >

Szkoła

Egzamin ósmoklasisty 2022. Przekazano, z czym musieli mierzyć się uczniowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Ministerstwo edukacji o European Language Label 2022. Kto może wziąć udział?

Czytaj więcej >

Szkoła

Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Za chwilę uczniowie zakończą rok szkolny

Czytaj więcej >

Szkoła

Matura 2022: czy doszło do wycieku? Prawie cały arkusz pojawił się w sieci

Czytaj więcej >

Szkoła

Nowe święto państwowe w czerwcu. Uczniowie będą mieli dodatkowy dzień wolny? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >