Szkoła: powrót uczniów w czerwcu
fot. unsplash.com/Ivan Aleksic
Karol Zaborowski - 3 Marca 2021

Powrót do szkół dopiero w czerwcu? Rzecznik rządu skomentował aktualną sytuację w szkolnictwie

Wiele osób wciąż czeka na ogłoszenie powrotu uczniów do szkół. Niestety kolejne terminy są cały czas przesuwane, co nie napawa optymizmem. Co więcej, podczas wywiadu Piotr Müller stwierdził, że nie można wykluczyć ewentualności, że uczniowie wrócą do szkół dopiero na czerwiec.

Nie ulega wątpliwości, że system zdalnego nauczania prowadzi do poważnych problemów. O jednym z nich mówił niedawno sam Przemysław Czarnek. Chodziło dokładniej o wpływ zdalnej nauki na psychikę uczniów. Słysząc to, można by się spodziewać, że szef MeiN niedługo ogłosi powrót do szkół, jednak stało się coś zupełnie na odwrót.

Na skutek trzeciej fali pandemii koronawirusa zapadła decyzja o przywróceniu nauki zdalnej dla klas I-III w czerwonych strefach. Jak na razie to obostrzenie obejmuje tylko jedno województwo, ale istnieje obawa, że z czasem zacznie obowiązywać również i w innych rejonach naszego kraju.

Co z powrotem uczniów do szkół

Aktualnie nauka zdalna dla starszych uczniów została przedłużona do 14 marca, jednak raczej nie ma co oczekiwać, że z tym dniem nastąpi ogłoszenie powrotu do nauki stacjonarnej.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna nie wskazuje na najszybsze zakończenie zdalnej nauki w naszym kraju. Według informacji opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, dobowa liczba wykrytych przypadków koronawirusa przekroczyła ponownie 15 tysięcy.

Mama ostrzega innych rodziców. Przez niewielki przedmiot, który wziął jej synek doszło do tragediiMama ostrzega innych rodziców. Przez niewielki przedmiot, który wziął jej synek doszło do tragediiCzytaj dalej

O sytuacji w polskim szkolnictwie mówił również Piotr Müller, który był gościem programu WP. Rzecznik rządu zapytany o datę powrotu uczniów do szkół wyznał, że na ten moment nie jest możliwe złożenie dokładnej deklaracji dotyczącej końca nauczania zdalnego. Jako powód podał nieprzewidywalność epidemii.

Co więcej, Müller stwierdził, że nie można wykluczyć ewentualności, że w tym roku szkolnym uczniowie wrócą do szkół dopiero w maju lub czerwcu na samo wystawienie ocen.

Pamiętajmy o tym, że zeszły rok pokazał, że już maj, czerwiec był lepszy pod kątem zakażeń, też o wiele więcej jesteśmy nauczeni, jak się zachowywać, będzie wyszczepionych kilka milionów osób, w tym osoby z grup ryzyka. W związku z tym mam nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolnym duża część osób będzie mogła wrócić do nauki, ale czy to będzie maj, czy czerwiec – teraz zadeklarować tego nie można - stwierdził rzecznik rządu.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: Edziecko.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News